Zlato Arkony. Kniha první

Zlato Arkony. Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136352/bmid_zlato-arkony-RzH-136352.jpg 4 267 48

Na Rujáně odjakživa vládli žrecové z Arkony. Touha po pokladech svatyně však přivedla na ostrov cizí hrdlořezy. Jejich lodě s dračími lebkami se vynořily ze severních mlh, z říše skryté před pohledy smrtelníků. Zaútočili, naplnili pobřežní vody těly rujánských obránců a obsadili ostrov. Arkona zatím odolává. Kouzla, která ji chrání, však slábnou. Cizinci mezitím rozšiřují svou hrůzovládu – dobyli už Volgost a téměř se zmocnili štítu boha Jarovíta, ve Štětíně potupili Triglavovu svatyni a teď cení tesáky směrem k majestátnímu Volinu. Slovanští žreci a vládcové volají o pomoc. Povodím Odry z dalekého jihu přichází pán Radhostova meče a jeho démonický vlčí průvodce… Po mnoha letech od napsání cyklu Černokněžník se Juraj Červenák vrací ke svým nejpopulárnějším hrdinům, Černému Roganovi a Goryvladovi. V dvoudílném románu Zlato Arkony je pouť zavede na sever, až na jantarová pobřeží, kde slovanští bohové čelí krvelačným dobyvatelům. Poradí si černokněžník v končinách, které jsou tak daleko od Kančí hory a Krvavého ohně, zdroje jeho moci?... celý text

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , Brokilon

Zlato Arkony , 2012

Bediczek
30.01.2018 2 z 5

Nevím proč, ale kniha mne nebaví. S postavami se naprosto nelze ztotožnit, děj uhání kupředu, ale napětí je nulové. Mnohdy je kniha až účelově nechutná. Při scénách s obřím psem jsem si představoval předimenzované labradoří štěně :-)

Vlk.kh
06.01.2018 2 z 5

Roganovky mám vcelku rád, ale Zlato Arkony se mi moc nelíbí. Asi jsem už přesycen v podstatě nesmrtelností obou hlavních aktérů a během čtení mi začalo být tak nějak šumafuk, do jakých dalších nebezpečí se vrhají a co se kolem nich děje. Ani příběh jako takový mě nijak nenadchl, přišlo mi to celé takové hektické a až příliš fantas - Špičatá ucha a jejich tupí, téměř nezranitelní poskoci mě tedy opravdu nebavili a ani má oblíbená vikingská svoloč to nezachrání.

OlafSveinsson
02.01.2018 5 z 5

Další z perfektních červenákových historických fantasy. Tato pro změnu posunutá na pobřeží Baltského moře k tamním slovanským kmenům. Historicky není úplně přesná, ale to příběhu vůbec neubírá na uvěřitelnosti a čtivosti. A má přesně to, co člověk od Rogana očekává: hlavy létajcí vzduchem, plameny šlehající z očí, hláškujcího Goryvlada a mnoho dalšího.

Miro.slav
26.10.2017 5 z 5

Ako by to bolo, keby sa slovanská fantasy neodohráva na slávnej Arkone?! No na prd. Som rád, že sa Červenák zhostil aj tejto tematiky. Sláva dávnej Arkony síce časovo nekorešponduje s prvými príbehmi Černokněžníka, no sme predsa pri fantasy, takže Rogan s Goryvladom by s tým nemuseli mať problém. Príbeh je hutný, atmosféra sa konečne blíži k starému Roganovi,... Čo vám budem hovoriť, prečítajte si.

LadyKet
19.06.2017 5 z 5

Opět skvělé. Jdu na další díl :).

1972Sixo
09.05.2017 4 z 5

Plnokrvný Červenák. Nekastrovaný detektívnou zápletkou. Trochu mi tam chýba opis prostredia a máličko dohustiť atosféru.

Ranuncul
25.11.2016 4 z 5

Jako skoro vždy velice čtivé a jak už psal někdo dřív,když si člověk na tento styl zvykne nejde přestat.

Torgal
23.09.2016 4 z 5

Čistá pohanská mágia. Akčné dobrodružstvo s hektolitrami telesných tekutín (prím hrá samozrejme krv), ktoré čitateľovi nedá šancu vydýchnuť. Dej sa na nič nehrá, je to priamočiara rubačka, no to neznamená, že by sme sa nedočkali aj nejakých prekvapení a zaujímavých dejových zákrut. Kniha priam preteká slovanskou a severskou mytológiou, je veľmi čtivá a farbisto napísaná. Je vidieť, že jej písanie si autor užíval rovnako ako ja jej čítanie. Napriek všetkým týmto pozitívam ale nejdem s hodnotením vyššie, lebo kniha ostáva v mantineloch odpočinkovej jednohubky bez presahu. 7/10

matufran
04.07.2016 4 z 5

Není snad žádný román od Červeňáka, který by mě nebavil. Další příběh s Roganem prostě super, když už si jednou člověk zvykne na styl prostě nejde přestat.

ElisR1
22.06.2016 5 z 5

Bezva kniha, čte se naprosto sama.

Dragonian
12.05.2016 5 z 5

Jde vidět, že se pan Červenák hezky vypsal a jde mu to lépe a lépe. Skvělé napsáno a udržuje stále v napětí. Už se těším na druhý díl.

lenka1986
28.02.2016

pan cervenak je vynikajuci autor priznam sa myslela som si ze kniha z prostredia slovanskych bohov bude necitatelna ale mylila som sa. hned po precitani prveho dielu ma dej uputal a to az na tolko ze som si musela pozicat dalsie casti tejto serie. tuto knihu teda ak mozem napisat aj vsetky jeho knihy vrelo odporucam, nechyba im nic a su porovnatelne so svetovymi autormi ktory napisali podobne knihy

avalonek
17.02.2016 5 z 5

Výborný čtení.Ještě mě čeká druhý díl,a obavám se,že to neskončí dobře a bude tam pořádnej masakr.Děj krásně plyne a když si člověk představí ty boje,tak ho přejde humor.Zatím jsem se opravdu bavila u všech knih,co jsem od autora četla.Naprostá spokojenost.

tatjana1737
03.01.2016 3 z 5

Na knížku jsem se těšila moc, Černokněžník patří mezi mé srdeční záležitosti a díky němu i Červeňákova další tvorba. Černý Rogan nezklamal, ale výrazně nepotěšil, není to ten Černokněžník jak ho znám (čímž se autor ostatně netajil)... Pro mne jsou oba díly spíše fantasy než historická fantasy, z novějších Červeňákových věcí tak víc preferuji Báthoryho.

QEDS
08.07.2015 5 z 5

Juraj Červenák ví o čem píše a jde vidět, že ho psaní opravdu baví. V této knize je to hodně znát. Poutavý příběh, skvělá hlavní postava, skvělé hlavní zvíře. :D Postavy jsou uvěřitelné a člověk se s nimi rychle ztotožní. Kniha mě velice bavila. Má barvitý děj a já jí četl s chutí. Těším se na druhý díl. Knihu mohu jen doporučit.

Fuksinka
11.06.2015 5 z 5

Zlato Arkony má přesně to, co mi u předchozích Černokněžníků chybělo. Trochu intrik a strategie. Lépe vykreslené postavy a ne tak přímočarý děj. Vtip a akce naštěstí zůstali. Vše psáno zkušenější rukou, než starší díla.
Na co vymýšlet jiný popis, když stačí dát Ďurovu úvodu za pravdu: "...pokračuje cyklus Černý Rogan v tradici oddechové četby. Nemá v úmyslu dávat lekce z dějepisu a archeologie a ohromovat složitými dějovými strukturami. Je to pořád především jednohubka, která má pobavit, poskytnout zážitek ze čtení jedním dechem a přitom přenést čtenáře do dob našich dávných předků. Bez přikrášlování a přitom s nádechem tradiční dobrodružné romantiky..."

Vaiolet
23.02.2015 5 z 5

Super knížka. Čte se jedním dechem a napínavá je od začátku až do konce.

OldaB
21.09.2014 5 z 5

Děj svižně frčí a přijde mi, že Červenák méně popisuje a více šlape na plyn. Atmosféra opět výborná, také mi to přišlo syrovější, než obvykle. Tohle se čte samo.

Solverino
06.09.2014 4 z 5

Zajímavější, ale pouze první díl. druhý díl je už opět nastavovaná kaše - a mnohem slabší. Taková sekerová polívka...

Svářeč
05.07.2014 4 z 5

Asi po roce první kniha mimo povinnou četbu :) Jak bych to řekl, bylo to fajn. Rogan s Gorjou patří mezi mé nejoblíběnejší literární hrdiny vůbec, příběh odsýpá, námět poměrně zajímavý a jak už je u Červenáka zvykem, nejsilnější stránkou knihy je dobová atmosféra a skvělé prokreslení světa minulosti. Ale nemůžu si pomoct, původní trilogie se mi líbila víc. Tohle je samozřejmě skvělé, ale působí to na mě tak nějak rutinérsky.
A bohužel dvojka mě nebavila ani zdaleka tak jako jednička. Přijde mi, že všichni jenom nějak chodí po Rujáně, občas svedou bitvu, oblehnou město, sem tam zemře nějaká postava a tak dál. Až mě to chvílemi opravdu docela nudilo. Naštěstí ústřední dvojka hrdinů to drží nad vodou a ostatní postavy taky prochází poměrně zajímavým vývojem. Závěr sice trochu ve stylu deus ex machina, ale dobrý.