Černooké Zuzany

Černooké Zuzany https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/bmid_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3 411 151

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Black-Eyed Susans , 2015

Hvězdinka
11.07.2017 4 z 5

Mne se kniha libila, drzela v napeti celou dobu. Touzila jsem se dovedet, kdo je tajemna kamaradka Tessy a to je az na konci pribehu. Hvezdicku ubiram za trochu rychly konec, mohlo byt vice rozebrano, co vedlo pachatele k takove hruze.

SimonaP
08.07.2017 3 z 5

Mně se kniha líbila, i když už jsem četla mnohem lepší knihy, ale byla jsem zvědavá, jak to bylo, i když jsem se úplně všechno stejně nedozvěděla.

Liduka
29.06.2017 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Byla psaná zvláštním stylem, který mi vůbec nesedl a těžko jsem se do ní začítala. Nebylo to ale střídáním současnosti a minulosti - to mám ráda. Co se týká děje, tak mi vadilo, že tam autorka nepopsala onen zásadní okamžik, od kterého se to všechno odvíjelo - nalezení Tess po útoku vraha. Za překvapující konec dávám nakonec tři a půl hvězdičky

ritz
20.06.2017 3 z 5

Byla jsem zklamaná, podle recenzí jsem si představovala něco jiného, dvě časové roviny se mi nečetly úplně dobře.

wikca
19.06.2017 3 z 5

Kniha je velmi čtivá a se zajímavým námětem. Nicméně si myslím, že za měsíc si na ní ani nevzpomenu. Knihy, které nemávají tak obrovskou reklamu bývají lepší než tyto.

DoDidDone
13.06.2017 5 z 5

Co mě na knize nejvíce mrzí je to, že se nikdy vlastně pořádně nedozvíte, co se stalo, jak se to stalo a proč. Nikdy se nedopátráte pravého příběhu té noci a jak to celé probíhalo, zato se vám asi stokrát připomene, že z toho má osoba trauma...
Bohužel spíš zklamání, ale nápad je skvělý, jen by mohl být trochu lépe zpracovaný. Autorka by mohla více času věnovat případu a méně pocitům a náladám.
Co se ale musí nechat je autorčin poutavý styl psaní a fakt, že celou dobu netušíte skoro ani náznak toho, kdo to provedl.

Semina
11.06.2017 2 z 5

Knihu jsem nedocetla

Sobotikova
11.06.2017 4 z 5

Nádherná obálka, zvláštní styl psaní a až do poslední chvíli jsem nevěděla, co se bude dít.

peko
04.06.2017 3 z 5

Kniha mě velmi lákala, těšila jsem se na ni! Ale....
Jsem zklamaná. Dvě dějové linky mě rušily, kniha se mi nečetla nejlépe, musela jsem se hodně soustředit a číst pozorněji. Za sebe si myslím, že humbuk okolo této knihy byl přehnaný. Určitě si své čtenáře najde. :-)

Twinny
04.06.2017 3 z 5

Poutavě napsaná, ale když o ní přemýšlím, nedává moc smysl. Hlavní zápletka je trochu divná a ve dvou dějových linkách se ztrácím a moc navazující mi nepřijdou. Průměr.

petula6844
24.05.2017 5 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila, trochu jsem se obávala díky hodnocení, ale byla napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zvláštní bylo přeskakování od Tess k Tessie, po pár stránkách mi to vůbec nevadilo. Doporučuji :)

Verrrunka
23.05.2017 3 z 5

Musím říct, že to nebylo špatné, trochu jsem váhala s hodnocením, ale na tu čtvrtou hvězdu to nedosáhlo.
Až do poslední chvíle jsem opravdu nevěděla, kdo je pachatel, tahle část byla opravdu dobře promyšlená. Ale pak tam zůstaly některé dějové linky, které zbytečně vyšuměly. Škoda, přišlo mi to trochu nedotažené, přestože námět byl fajn.
A největší věc, která mi fakt vrtá hlavou je, jak mohla být hlavní hrdinka tolik zasvěcená do vyšetřování, nechápu, že jí všechny ty informace sdělovali, to se asi běžně neděje.

makke
18.05.2017 5 z 5

Jsem překvapena, že má kniha tak rozdílná hodnocení. Já se stavím na stranu těch, které kniha zaujala. Přečetla jsem ji za jediný den. Líbí se mi autorčin styl psaní, prolínání minulosti a současnosti pomalu zvyšovalo napětí a nutilo mě číst dál.

Ceeca
15.05.2017

kniha napínavá, zajímavá, konec překvapil, znám, ale i lepší detektivky

Janniska
03.05.2017 5 z 5

Za mě super kniha!Napětí až do samého konce.Přečteno doslova jedním dechem.

zbožňuju_knihy
26.04.2017 5 z 5

Závěr mě překvapil a co se tady kritizuje: skákání ze současnosti do roku 95 mě bavilo :-), neměla jsem pocit, že to nedává smysl, naopak četla jsem s nadšením a touhou dozvědět se, jak to bylo. SPOILER: před nákupem knihy jsem v ní listovala a pročítala, zda mi bude sedět styl psaní: bohužel-bohudík jsem přečetla i větu na str. 362 a tento kousek "Chci dokončit příběh, který jsem začal, o smutném chlapci, který po škole přicházel do osamělého domu a zapnul TOPENÍ" mi zůstal v paměti-zhruba v půlce mi tedy bylo jasné, která bije, možná proto mi to všechno zapadalo a skok sem-tam mi vůbec nevadil :-). Doporučuju ;-)

Bramhr
23.04.2017 2 z 5

Popis deje supr. Obalka krasna. Styl psani zmateny, nezazivny. Skok sem-skok tam. Nedokazala mme vtahnout. Posledni tretinu jsem prelouskala tzv.rychloctenim. Skoda.

Siraelxy
22.04.2017 3 z 5

Čekala jsem víc. Anotace zní velmi dobře, ale příběh samotný je neslaný, nemastný. Pořád se nic neděje a jediné co mě drželo v tom, abych knihu neodložila byla zvědavost jak to tehdy bylo....

Lenucha1966
19.04.2017

V knize jsou dost špatné korektury, chyby hlavně v čárkách, je vidět, že si na nich nedali záležet, to mi knihu hodně otrávilo...

konicekbily
17.04.2017 1 z 5

Nadmíru časté přepínání děje tam a zase zpět knize uškodilo. Zbytečně to zamotávalo děj, komplikovalo mi to orinetaci v něm. Ani závěr mne moc nepřesvědčil. Pokud nemusíte, nečtěte.