Černooké Zuzany

Černooké Zuzany https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/bmid_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3 411 151

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Black-Eyed Susans , 2015

Aleen
05.02.2017 3 z 5

No, nezlobte se na mně, ale postavit celou knihu na botanické záměně není moc dobré. Černooká Zuzanka je jiná květina, než Rudbékie - Třapatka. Překladatelka sice v knize vysvětluje, proč k tomu došlo, ale mně se to moc nelíbí.
Škoda...že jsem narazila opět na knihu, která nemůže dodržovat časovou posloupnost. Je to snad nějaký trend? Nemůžeme číst knihy, které se odehrávají od minulosti do současnosti? Mně to prostě ruší...Kniha graduje pěkně, příběh také pěkný, moc pěkná je příprava. O tom hovoří sama autorka v doslovu. Dala si záležet na současných trendech forenzních výzkumů atd., atd.. Nicméně celkový dojem je rozpačitý. Četla jsem již lepší detektivky, ale vlastně i horší. Proto tři hvězdičky.

JustWomen
03.02.2017 1 z 5

Krásná obálka, zajímavý název, šílená reklama, a to je vše. Pro mě velké zklamání, čtení bylo trápení, lituji peněz a času. Nedoporučuji.

Illaa
28.01.2017 3 z 5

Taková zlatá střední cesta. Nějak mě to vysloveně nepřekvapilo, ani nezklamalo. Chvílemi jsem měla pocit, že je děj až moc zamotaný a zbytečně natahovaný.

astina
26.01.2017 5 z 5

Autorka nezklamala - kniha se mi líbila. Velmi čtivý psychothriller, rozhodně nesouhlasím s negativním hodnocením. Za mě plný počet hvězdiček.

Channach
25.01.2017 5 z 5

Opravdový PSYCHOthriller. Fikce postavená na faktech a novodobých vědeckých poznatcích - to miluju! Více v mé recenzi v záložkách.

Marluksa
24.01.2017 2 z 5

Zklamala mě. Bohužel. Dala jsem jí 89 stran (běžně dávám knize 100 stran), ale nepřesvědčila mě. Nazvala bych ji "chaoticky a nepřehledně nudnou", což mě mrzí. Obálka je skvostná, ale to je vše.

KatnissLavender
23.01.2017 4 z 5

Kniha bohužel nebyla tak děsivá, srdcervoucí a brilantní, jak slibovala anotace, ale i přes to se mi velmi líbila a její originální příběh mne pohltil. Neoznačila bych ji ale za thriller ( na to je málo mrazivá ), spíš bych ji viděla na lehce psychologický román ze současnosti s detektivními prvky...

Danago
22.01.2017 1 z 5

Nemůžu vůbec pochopit nadšené recenze a komentáře. Mě knížka nesedla vůbec. Celou dobu sem se nudila, musela sem se nutit , abych knížku dočetla do konce.Vůbec sem nebyla překvapená ani napnutá. Úsudek si bude muset udělat každý sám. Ale já sem už dlouho nebyla z knížky tak zklamaná.
Obálka je nádherná, reklama byla převeliká, ale pro mě škoda času.

Mikako
19.01.2017 3 z 5

Asi jsem od toho čekala víc. Hezká obálka a zdařilá reklama od nakladatelství udělala své :-)
Rozhodně nelituji, že jsem si knihu koupila, ale prostě mi tam chybělo napětí. Necítila jsem z toho ani žádnou stísněnost. Celou dobu si to tak pozvolna plynulo a najednou přišlo rozuzlení. Kdo je Netvor mě napadlo hodně brzy a tak jediné překvapení pro mě byla Lydia.
Vůbec to není špatné, ale žádné ách se nekonalo.

Jana77
18.01.2017 5 z 5

Velmi, velmi zdařilý thriller. Myslela jsem si, že vím a na posledních stránkách jsem zjistila, že je to jinak. Mimochodem-ty poslední stránky byly napsané tak čtivě, že prostě nešlo přestat!

veronika9143
16.01.2017 5 z 5

Dostala se mi do rukou zajímavá kniha. Psychothriller, který se dá přirovnat k seriálu Sběratelé kostí. Autorka si dala záležet a je docela těžké přijít na to, co se tehdy před osmnácti lety stalo. Kniha byla čtivá a napínavá. Dokonce se v ní objevil i malý románek. Moc se mi líbila, snad u nás vydají i další knihy, které autorka napsala, tohle je její třetí kniha.