Černooké Zuzany

Černooké Zuzany https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/bmid_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3 411 151

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Black-Eyed Susans , 2015

111moni
10.10.2017

Velmi zajímavě napsaná kniha, neotřele,bez toho,aby jen bylo naznačeno, co se dělo. Dějové linky,které řeší život hrdinky,minulost,zločin i následky zločinu.
Kniha se mi líbila, změna od jednotvárnosti - stalo se to, vedlo k tomu to a dopadli toho, protože.Důvody vraha, který vrah má pro obyčejné lidi pochopitelné důvody,je třeba je znát?Je to kniha o uvěřitelných náhodách, o přátelství v nevraživosti, o důvěře v nedůvěře,o životě se smrtí.

kikies
03.10.2017 4 z 5

Moc zajímavý námět, z toho šlo rozhodně vytěžit víc, než kniha nabízí. Nedotažený konec, místy docela dost nepochopitelná hrdinka. Nebylo to vyloženě špatné, ale autorce možná ještě chybí zkušenosti. Námět a obálka si ovšem zaslouží jedničku s hvězdičkou :-)

Vojtos
03.10.2017 2 z 5

Ujde no.. moc se mi do toho nešlo začíst..

hana2111
28.09.2017 3 z 5

Jak už bylo zmíněno v jiných komentářích, i mě přišla kniha zbytečně dlouhá a místy jsem se musela do čtení nutit. Četla jsem díky kladným doporučením na internetu, ale moc nechápu, z čeho plynou.

JitkaHambi
27.09.2017 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, chvílema jsem se do čtení musela nutit, ale zajímalo mě, jak to vše bylo a o to víc jsem byla zklamanà z konce-dost nedotažené, divné.Čekala jsem mnohem víc.

fis.rena
26.09.2017 2 z 5

Tak teda...mohlo to být o dost kratší,lépe pojaté a hlavně to mohla paní spisovatelka dotáhnout do konce nějakým vysvětlením motivu,že jo. Protože dát na konec knihy "udělal/a to/ten/ta/ono" a nic,to je pro mě tak trochu ztráta času. A je tam víc věcí,které by mě zajímaly dotažené,a to věci vztahové. Pro mě jsou tedy Zuzany spíš nic než moc. A přiznám se,že jsem u čtení několikrát i "bucla". Pěkný přebal to nezachrání...

zuzi1162
25.09.2017 3 z 5

Zacatek byl pecka, ale tak od tretiny zacala kvalita pribehu upadat a pak uz jsem to cetla jen abych si overila, ze jsem zaplatku odhadla spravne.

teniska_rotter
24.09.2017 3 z 5

POZOR SPOILERY!
Pro mě trochu zmatený styl psaní, nápad na příběh každopádně dobrý, jen si myslím, že jeho potenciál autorka mohla víc rozvinout. Chybělo mi vysvětlení, co vedlo vraha k jeho činům. Nevím, jestli jsem něco nepřehlédla, ale mám ráda, když je pořádně a do hloubky vysvětlen důvod vraždění. Taky mi chybělo nějaké uzavření vztahu Tessy a Billa. Některé pasáže byly zbytečné a některé neuzavřené. Knihu mám půjčenou, jsem ráda, že jsem měla možnost si jí přečíst, sle na to jak jsem se na ní těšila, zas tak nadšená nejsem.

macer1991
19.09.2017 3 z 5

Mám rozporuplné pocity ....výborný námet , miestami spracovaný profesionalne , miestami amatérsky . Asi v polovici som vedela kto je skoro-vrah , ale záver je slabo prepracovaný

Macoska
16.09.2017 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Přečteno přesně za 4 dny! To už se mi opravdu dlouhou nestalo. Velmi talentovaná spisovatelka.

RyxiraAmyGinger
12.09.2017 3 z 5

Je to někde na pomezí mezi dvěma a třemi hvězdičkami... nebylo to úplně špatné, ale některá slovní spojení opravdu tahají za uši a hlavní hrdinka je tak dokonale unylá, že si o ní čtenář nemůže myslet vůbec nic. Popisy jejích myšlenkových pochodů patří k tomu nejslabšímu v knize vůbec. Zhltla jsem Černé Zuzany v podstatě během jednoho dne jako nic, protože mě zajímalo rozuzlení bezpochyby interesantně nastíněného případu, autorka ovšem z námětu nevytěžila nic než lehce podprůměrné dílko, které předpokládám do týdne zcela vymizí z mojí paměti.

adela2230
07.09.2017 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná, doporčuju k přečtení. Krásně napsané střídáí součastnosti s minulostí, člověk nedokáže tu knihu odložit. V každé stránce je něco, co vás donutí pokračovat ve čtení.

Vikos
24.08.2017 5 z 5

BOŽÍÍÍ

Aya81
16.08.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila. Styl psaní mi seděl, střídání minulosti a současnosti mne nijak nemátlo, naopak, zajímavě to skládalo střípky dohromady. Rozuzlení překvapivé. Jen teda mi vadila špatná korektura chyb a myslím, že autorka trochu "odflákla" závěr, tam si to zasloužilo trochu víc propracovat.

sabanka
10.08.2017 1 z 5

Když někdo psát neumí, tak sakra psát nemá...

Suziella
07.08.2017 2 z 5

Kdybych nečetla, tak o nic nepřijdu. Tohle mě fákt nebavilo (a to se mi u knih nestává), nemohla jsem se do knihy dostat, možná pak trochu ke konci.. Každopádně bída..

Salinka
03.08.2017 4 z 5

Kniha mě také zaujala obálkou, hodně se o ní psalo a mluvilo, takže jsem byla zvědavá. Nebylo to špatné, zezačátku jsem se bála, že to bude takové nudné a zdlouhavé, ale pak se to celkem dobře četlo, střídání minulosti a současnosti mi nijak nevadilo. Jako většině zde tak i mě vadil takový ten nedotažený konec, nic nebylo detailně vysvětleno, motiv, průběh, souvislosti... to mi docela vadilo. Postava Lydie byla zajímavá - dobře popsaná. Celkově ale hodnotím knihu kladně.

zuzurana
25.07.2017 3 z 5

No, na to ako bola chvalena, ma sklamala...obcas som sa v deji stracala..miestami nuda...

Leni.S89
24.07.2017 2 z 5

Jediné, co se mi na knížce líbilo, byla její obálka. Sice mi nevadí více dějových linek, kniha se četla dobře, ale chybělo mi proč a jak k tomu došlo a co k tomu vraha vedlo..škoda.

ptoček
18.07.2017 3 z 5

Upřímně nevím....anotace skvělá, obálka perfektní, nápad dokonalý....ovšem to zpracování pokulhává. Trvalo mi než jsem se začetla, než jsem se zorientovala, pak fajn, od půlky knihy napětí, zvědavost...a konec? Zvláštní, nedotažený, nedomyšlený, přitažený za vlasy. Za mě 3* a to ještě s bídou