Vládca Krvavého ohňa

Vládca Krvavého ohňa https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474448/bmid_cernoknaznik-5dz-474448.jpg 5 21 3

Ríša Avarov padla, ale pre Rogana sa vojna neskončila. Skúsený bojovník na vlastnú päsť putuje slovanskými kniežatstvami a poľuje na hrdlorezov, ktorí majú na svedomí smrť jeho blízkych. Keď sa však rukou nepriateľa ocitne v záhrobnom Lese večnosti, od tajomného Černoboha sa dozvie o svojich skutočných predkoch a o predurčení vybojovať zápas, ktorý presahuje chápanie smrteľníkov. Rogan sa vracia do sveta živých ako nová bytosť – černokňažník. S vlčím démonom Goryvladom, vedmou Mirenou, lesovikom Dagomirom a ďalšími sa vydáva na nebezpečnú výpravu povodím Moravy i krajmi potomkov staršinu Čecha. Musí získať divotvorný meč Krutomor, prebudiť v sebe magickú moc a prijať osud, ktorý mu určili bohovia. Len tak môže zo svätyne na Kančej hore vyhnať prisluhovačov zákerného Belboha a stať sa vládcom Krvavého ohňa. Epická fantasy inšpirovaná slovanskou históriou a mytológiou si za roky od svojho prvého vydania vydobyla priazeň tisícov fanúšikov a viacero literárnych ocenení vrátane Ceny Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za najlepšiu knihu roka. Výpravné súborné vydanie prináša toto dielo verným i novým čitateľom v podobe, aká v tomto žánri na slovenskej knižnej scéne nemá obdobu. Prvý diel súborného vydania obsahuje romány: Vládca vlkov, Radhostov meč a Krvavý oheň.... celý text

Hunters
23.03.2023 5 z 5

Odpustite moju slovenčinu, som somár z Dillí, ale Ďurův Vládca je taky naozaj perfektný román, že by som to čital aj v braillově písme

PitoR
25.02.2023 4 z 5

Moje prvé zoznámenie s tvorbou Juraja Červenáka. Na odporúčanie známeho, ktorý má „zmáknutú“ jeho tvorbu, som pristúpil k zakúpeniu tejto knihy…

Dá sa povedať, že je to môj prvý vážnejší kontakt s fantasy literatúrou. Aby som si vôbec dovolil hodnotiť toto dielo, prečítal som v jednom ťahu všetky tri knihy tejto série. Pri niektorých dejových zvratoch som sám sebe kládol otázku; skutočne si hľadal práve toto? Treba však mať na pamäti, že ide o kategóriu, v ktorej sa dej dokáže v okamihu zmeniť o 180 stupňov k dobrému alebo zlému. A pomoc hlavným hrdinom prichádza z miest, ktoré by ste nečakali. Dovolím si napísať, že v prvej časti sa autor ešte "hľadá", ale číta sa to samo. V ďalších dielach je to už vyzretejšie, lepšie a aj zaujímavejšie.

Možno by nebolo od veci, ak by bola v knihe priložená mapa. Čitateľ by tak mal lepšiu predstavu o tom, kde sa čarodejník Rogan so svojimi spoločníkmi práve nachádza a odkiaľ prichádzajú jeho spojenci, súperi, rivali i úhlavní nepriatelia.

...a neľutujem. Vyše 700 stránková "bichľa" - paráda. Už mám dokúpené takmer všetky Červenákove knihy, takže postupne budem pokračovať v čítaní.

Gracian1964
08.01.2023 5 z 5

Jupí, stíham prvý koment, čo znamená viac bodov. Niežeby na tom nejako záležalo, ale aj malé radosti sú radosti, no nie? No áno. Ale prejdime k veci, teda ku knihe, ktorá vlastne pozostáva s troch dielov, máme tu teda tri v jednom, objemná buchla, ktorou by som určite nechcel dostať po hlave. Červenáka ako autora mám rád, prečítal som od neho veľa kníh, nie všetky, ale bolo ich dosť. Aj toto dielo ma zaujalo, je napísané dobre, pútavo, človek má motiváciu čítať ďalej, aby sa dozvedel, ako to nakoniec dopadne. Je tu veľa akcie, krv strieka, hlavy padajú, kosti sa lámu, črevá vyhrezávajú a tak ďalej. Plus je tam aj veľa kúziel a mágie, priateľstvo, láska, nenávisť, zrada, pomsta, pekne namiešaná výbušná zmeska, radosť čítať. Tak do toho, buď fit!!!

Kniha Vládca Krvavého ohňa je v