Černá vdova

A pak Hannah došlo, že žádnou pravou ruku nemá. A podle všeho neměla ani pravou nohu. Trochu pootočila hlavu a spatřila muže, který ležel vedle ní. „Pane profesore Straussi, jste to vy?“ Jenže muž nic neříkal. Byl mrtvý. A brzy budu mrtvá i já, pomyslela si Hannah. Gabriel Allon se má konečně stát šéfem izraelské tajné zpravodajské služby. V předvečer jeho povýšení ale teroristé z ISIS odpálí v pařížské čtvrti Marais silnou bombu a francouzská vláda věří, že jenom on dokáže odstranit muže, který je za tuto hrůzu zodpovědný. Teroristu, který kdykoliv může udeřit znovu… Gabrielovi zbývá jediná možnost – najít agenta schopného proniknout do samého středu nejnebezpečnější teroristické organizace, jakou kdy kdo poznal. Tím agentem se stane žena – mladá lékařka, stejně tak statečná jako krásná. Na základě Gabrielova plánu se promění na rekrutku ISIS, černou vdovu, čekající v temnotě na svůj okamžik!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341707/cerna-vdova-bkx-341707.jpg 4.259

Gabriel Allon (16.)

The Black Widow (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, HarperCollins Polska

Kniha Černá vdova

Ondrej_Stehlik

Skvělá kniha, čtivá, místy i vtipná. Přesto místy zamrazí, když si najendou človkě uvědomí, že popsané událost se se na jiných místech stali. Jedinou výtku mám k překladu a korektuře, občas je ten překlad trochu neobratný (a korektor měl odvést trochu pozornější práci) a ruší tok čtení a příběhu.

rengers

Na začátku moc politikaření a pomalé rozjetí příběhu, od půlky se to skvěle rozjede na plné obrátky, jak jsme zvyklí od autora.

Miky88

Přečetla jsem celou sérii a podle mě jde o skvělé pokračování série. Gabriel se pomalu přizpůsobuje tomu být šéf a i když spíš tahá za nitky, je to pořád starý dobrý Gabriel. Téma ISIS je v dnešní době velmi aktuální a i když je kniha jen pouhá fikce, je až děsivě realistická. Daniel Silva je zcela oprávněně považován za nejlepšího autora špionážních románů. Těším se na další díl série a doufám, že více prostoru dostane Michail, protože podle mého, je to adekvátní nástupce za mého oblíbeného anděla pomsty.

Jaruš7

Otvírajíc tuto sedmnáctou knihu od autora špionážní brilantnosti, vytane mi na mysli doporučení celého díla od D.S. pro choť našeho velvyslance Veroniku, ne kvůli děsu, ale pro obezřetnost, aby ji pro nás, ten úsměv i po těch rodinných trampotách, ještě zbyl.
Stejně jako v předchozích dílech z náročnosti autor nesleví a ve vizích se skutečnost zrcadlí. Černé vdovy jsou postrachem s následky tragickými.
Citace :" Štěstí bylo jeho trestem za to, že přežil."
"Já na poctivý boj nikdy nevěřil. Proto jsem taky špion, a ne voják."
"Za války je pravda tak vzácná, že by měla být neustále provázená tělesnou stráží lží." (W. Churchill)
Jako vždy super.

ferenc_had
23.07.2018

Skvěle napsané, jak vystřižené z dnešní doby. Opakování známého z předešlých dílů mě osobně nevadí, pro lidi co nečetli celou sérii to dokreslý děj. Některé chyby mě zas celkem pobavily (5,5 mm ráže, místo 22 LR). Už se těším na pokračování.

Dandulka
09.07.2018

Mám tyhle thrillery moc ráda. Jsou to pro mě oddechovky.

Apanka
03.06.2018

Jazyková korektura paní Ivany Čejkové mě opravdu šokovala. Toto je první kniha, kterou od Daniela Silvy čtu a těch gamatických chyb..hrubky, slovosled...to pani Čejková evidentně pěkně odflákla. Smutný na tom je to, že tím mi knihu i trochu znepříjemnila. Než sem se začetla, byla sem v půlce, a tak nějak dobrý, i když jsem čekala asi trochu víc život teroristů než politiky (což byla asi hloupost, pokud vim, že čtu špionážní thriller). Uvidím, jestli narazím někdy na nějakou knihu od autora, tak jí asi zkusím (hodnocení vypadá pěkně). Každopádně díky, vzpomněla jsem si totiž na Poutníka od Terryho Hayese a asi se na ní teď opět vrhnu.

Foks
24.04.2018

Nejprve chci říct, že mám v knihovně všechny Silvovy knihy. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. A tato kniha je toho důkazem. Co si ale bohužel z tohoto dílu zapamatuji nejvíc je ta neuvěřitelně amatérská korektura textů. To si jako vydavatel dělá srandu? Člověk by očekával, že když je na obálce věta o nejlepším autorovi špionážních románů všech dob, bude kniha 100% po všech stránkách. Vždyť já se na ten text ani nemohl pořádně soustředit! Neuvěřitelné množství překlepů, gramatických chyb, slovosled kolikrát takový, že jsem si větu musel přečíst několikrát, abych pochopil její smysl. No prostě prasárna. Dokážu přejít hodně, ale tady by rádoby profesionálové, kteří jsou uvedeni v tiráži, měli vrátit peníze a povinně absolvovat znovu základku. Opravdu tragédie. Příběh 100%, český překlad "odpad".