Černá labuť vzlétá

Černá labuť vzlétá https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145148/mid_cerna-labut-vzleta-tX6-145148.jpg 4 192 46

Černá labuť vzlétá série

Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko… a vypustí tak na svět prastaré Zlo, které navždy změní její poklidný život. Po sérii podivných a nešťastných příhod Garet zjišťuje nejen to, že právě ona musí démony zase spoutat a zastavit tak zoufalství a zmar, ale také že pod povrchem všedního světa se skrývá svět kouzel, záhad a mocných zaklínadel, do něhož prostřednictvím matčiny krve patří i ona. A když se jednou rozhodne překročit práh do magického světa znesvářených sil dobra a zla, najde tam konečně snad i lásku, která jí v životě tak dlouho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Motto

Black Swan Rising , 2010

Damonka18
14.08.2016 4 z 5

Velmi dobré zpracování. Zkombinovat umění a kouzelný svět. A přidat nové bytosti jako Strážní věž. Nádhera. Nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože konec by měl být nejaká pecka a u téhle knihy konec byl o ničem. Ale druhou knížku si rozhodně přečtu.

pink_unicorn
14.07.2016 4 z 5

Nevěděla jsem co od této knihy očekávat a pravda - nedávala jsem jí přílišné naděje... Ale byla jsem mile překvapena. Děj až na výjimečná místa příjemně plynul, příběh je příjemný, řekla bych, že se jedná o takové odpočinkové fantasy - u knihy se dá vypnout a věnovat se jen obsahu, který ale není složitý a je prostě příjemný :-) ocenila jsem také dosazení "kouzelných prvků" děje do současného New Yorku, je to zajímavá změna, oproti "klasickému pojetí" fantasy příběhů. Určitě dám šanci 2. dílu.

lucie2371
22.06.2016 4 z 5

Kniha byla pěkná,avšak znám i lepší fantasy :)

Markett
06.10.2015 5 z 5

Popravdě řečeno, když jsem se pouštěla do čtení, nedávala jsem knize moc velké naděje, prostě jsem si řekla "jen další průměrné fantasy". Ale po přečtení několika prvních kapitol jsem svůj názor změnila. Je pravda, že první kapitola byla taková nudná, ale pak se děj rozjel. Kniha je velmi čtivá, děj je dobře promyšlený, i když bych někde vynechala některé pasáže, které o ničem nevypovídaly. Ale přesto hodnotím knihu velmi kladně a každý, kdo má rád fantasy, ať určitě po této knize sáhnou.

*Pájuše*
03.08.2015 3 z 5

Což o to, obálka je fantastická a anotace zajímavá, leč ten obsah trochu pokulhává. Příběh byl zajímavě podaný, ale něco tomu chybělo... něco, co by vás vtáhlo do děje. Kniha se nečte špatně, ale žádnou velkou romanťárnu od ní nečekejte. Vztahy jsou tu naznačeny velmi okrajově. Třeba druhý díl bude lepší.

Eleanor-ka
03.08.2015 5 z 5

Ač tu většina knihu hodnotí podprůměrně, mě doslova okouzlila! Kniha měla spád, něuvěřitelně zajímavý děj, odehrávající v úžasném prostředí a opravdu po dlouhé době milá hlavní hrdinka. Opravdu mě pohltilo to prostředí odehrávající se mezi umělci a neskutečné popisování překrásné Paříže... V knize byly takové různé legendy a mýty, o které se zajímám, takže o to víc mi bylo čtivo sympatické. Pořád mě to táhlo číst a ani v jedné pasáži jsem se nenudila. Do druhého dílu se rozhodně pustím!

Misa25
01.08.2015 4 z 5

Při názvu knížky jsem si děj, který se tu odehrával, vůbec nedokázala představit, ale kniha mě vtáhla a líbila se mi :) Jsem zvědavá na další díl :)

luxury
28.04.2015 1 z 5

Knihu dočtu jen kvůli tomu, že nerada odkládám něco rozečteného....pro mě bohužel pohádka na dobrou noc...uspávací a nudná

pecinka21
14.04.2015 3 z 5

Nápad je skvělý, bohužel podání je nic moc. Kniha se rozjede až tak v polovině, jinak je ale kniha čtivá. Fajn oddechovka.

Arianne
03.04.2015 3 z 5

Nádherná obálka. Úžasný nápad. Bohužel autor nevyždímal veškerý potenciál. Prastará legenda, postupné odhalování vlastního původu, to vše je naprosto dokonalé téma. Ale zpracování je takové unylé, děj běží, aniž by nás pohltil, jsou tam zajímavé napínavé momenty, ale sblížení a vyvíjející se vztah Garet a Willa se odehrával jen tak na okraji, podání bylo dost odfláknuté a osudovost jejich spojení jen naznačena.
Veliká škoda. Kdyby někdo zkusil napsat fanfikci, věřím,že se mu to podaří mnohem líp.

1v8na
02.04.2015 4 z 5

Příběh byl velmi napínavý a velmi dobrodružný. Jsem zvědavá na druhý díl.

jana89
25.01.2015 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila, ale... byly okamžiky, kdy se mi zdálo, že autorka zbytečně natahuje a tak jsem malinko některé pasáže přeskakovala... a u jiných pasáží mi zase přišlo, že se jim autorka mohla věnovat více (závěrečná akce, vztak mezi Garet a Willem). Celkově se mi kniha nezdála příliš vyrovnaná, ale námět knihy je určitě zajímavý a tak plánuji, že si přečtu i další díl.

KatnissLavender
01.12.2014 2 z 5

Pro mě zklamání... Konečně hlavní hrdinka v mém věku, žádné náctileté puberťačky, myslela jsem, že z toho autorka vytěží víc. Kniha nebyla zrovna nejčtivější a ani té magie a lásky tam nebylo zdaleka tolik, kolik slibovala anotace. Žádná velká akce, jen spousta zbytečných monologů... John Dee a Shakespeare jsou sice zajímavá kombinace, ovšem tady bohužel nefunguje. Přemýšlela jsem kolik hvězdiček si zaslouží... Nemůžu dát dvě a půl, takže zůstanu u dvou. Přiznám se ale, že další díly ze zvědavosti přelouskám taky...

Lenka.Vílka
29.09.2014 1 z 5

Docela nuda, misty obrovska nuda...nechytlo me to...ne, pokracovani si neprectu, sotva jsem docetla tohle (s preskakovanim, myslim, ze jinak bych se na konec nedostala)

misaaa4
27.04.2014 3 z 5

Nečakala som nič extra a ani som nič extra nedostala. Kniha nebola zlá, ale občas sa mi nejaký popis ulice, miesta zdal velmi zbytočný...

muchomurka
22.03.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila. Nevěděla jsem, co od ní čekat, protože urban fantasy nebyl můj šálek čaje a nikdy jsem tyto knihy nečetla.
Obvykle nemám ráda dlouhé popisy, ale zde mi kupodivu nevadily, sice byl děj občas těžkopádnější, pomalejší, ale mně se to líbilo.
Jediné, co bylo zvláštně napsané, byl vztah Willa a Garet. Ta magická přitažlivost, jejich pouto bylo popsáno hrozně stroze, vůbec jsem neměla pocit, že je to osudové spojení, láska, která je navěky. Navíc jsem si nejdřív myslela, že je Will starý (vyznělo mi to tak z popisu, když ho poprvé byla navštívit) a dlouho jsem se nemohla toho dojmu zbavit.
Co mě překvapilo a potěšilo, že knížka nebyla jen "černo-bílá", že postavy měly své zájmy a cíle. Konec byl překvapivý, ale nečekala jsem, že vše proběhne téměř hladce atd. (nechci zde prozrazovat jak to dopadne). Jsem zvědavá, co bude v dalším dílu.

Henriette
21.03.2014 4 z 5

Mé druhé setkání s Urban fantasy a velmi příjemné. Nutně potřebuji druhý díl. :)

LadyCotton
03.03.2014 4 z 5

Tahle knížka mi dala poměrně zabrat. Začátek je poměrně nudný, ale pokud se jím prokousáte přečtete si poměrně zajímavou urban fantasy alá série Alchymista – Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, kde je ovšem hlavní hrdinkou už dospělá mladá žena...

DajaF
23.02.2014 4 z 5

Nebylo to tak špatné, jak jsem se obávala :-)

Barča 008
27.01.2014 4 z 5

Mám pocit, že na to, kolik má kniha stránek, se toho v ní odehrálo příliš málo, jinak se mi moc líbí.

upíři víly, rusalky

Lee Carroll