Černá kniha českých bestiálních vrahů

Černá kniha českých bestiálních vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22655/cerna-kniha-ceskych-bestialnich-vrahu-22655.jpg 4 111 33

Jedenáct příběhů českých bestiálních vrahů... jedenáct osudů nejen zločinců, ale i jejich obětí a pozůstalých, kterým se tragicky změnil život. Soudní procesy, popravy, sebevraždy, to je jen vrcholek ledovce, který větŠinou známe z médií. Co se však skrývalo v mysli pachatelů, jakými životními peripetiemi prošli, než začali zabíjet? Jaká traumata čekala poškozené a pozůstalé zavražděných obětí? To už se většinou do novinových článků nevejde. A přece právě rekonstrukce případů, výslechy a detailní pátrání dodávají těmto kauzám reálný rozměr. Bestialitu, cyničnost či šílenství hrůzných trestných činů nevyjádří nejdokonaleji počet mrtvých či výsledný rozsudek, ale především souvislosti celého příběhu, který se často začal odehrávat bez vědomí nejbližšího okolí, v ulicích a městech, která známe, v poklidných parcích či za dveřmi naoko spořádaných domácností. Svědky jsme se totiž mohli stát i my... Příběhy Václava Mrázka, Olgy Hepnarové, Jiřího Straky či pachatelů takzvaných orlických vražd nemají mnoho společného s detektivní literaturou ani televizními kriminálkami. A přesto - anebo právě proto - je zážitek z jejich četby velmi působivý...... celý text

Martina1805
10.12.2018 5 z 5

zajímavé čtení, je zvláštní číst opravdové příběhy opravdových lidí, kteří se dostali na scestí jen díky touze po majetku a penězích a kolik zla v nich muselo být, když dokázali bezcitně zabít nevinného člověka, možná, že každý z nás má v sobě kousek zla a jak je možné, že někdo ho dokáže potlačit a jiného to zlo ovládne, kniha mě opravdu donutila nad tím přemýšlet

Atanone
07.12.2018 5 z 5

Souhlasím s Rawen616

Zajímavé, i když smutné a mrazivé čtení. Těžko můžu říct,který ze zmiňovaných případů mnou víc otřásl. Když nad tím tak přemýšlím,dokážu daleko víc pochopit různé psychické, či sexuální úchylky, než čirou hamižnost.

Obuvník
17.04.2018

Během čtení této knihy jsem podléhal mohutným návalům smutku. Považuji se za psychicky odolného jedince, ale tohle se mnou zamávalo. Možná jsem za hrdinu jenom v bezpečí svého domova. Vyžeňte mě ven do reálného světa, přimějte mě otevřít oči a sledujte, jak se měním v naivní hromádku neštěstí.
Lidský mozek je dokonale promazaný stroj. O to více škody napáchá, když se pokazí. A nenechte se zmást. Tohle není mainstreamový film, kde se dětem nebo těhotným ženám nemůže nic stát.
Žádný ďábel není. Jenom lidi...

edith79
20.04.2016 5 z 5

I v dějinách naší kriminalistiky se evidentně najde spousta zrůd a v této knize jsou ty největší dost dobře popsány.

Rawen616
15.12.2015 5 z 5

Poutavě, čtivě a do detailu popsané. Občas lepší jak leckterý horror. Velice oceňuji, že autor vrahy nijak nedémonizuje. Naopak velice objektivně popisuje, co je k činům vedlo a v jakých rodinných poměrech vyrůstali. V několika případech to tak může vést až k lehkému soucitu se zabijáky, z čehož mrazí obzvlášť. Takovou Olgu Hepnarovou nejspíš stačilo jen vyslechnout a dát jí trochu lásky a nemuselo se stát to, co se stalo...i když těžko říct. Atmosféru knihy doplňují nijak necenzurované fotografie z míst činů. Vřele doporučuji jak milovníkům detektivek, horrorů, tak i zájemcům o psychologii

Lucina88
12.10.2015 5 z 5

Autor píše velmi poutavě a přesně tak, jak si to představuji :) Brutální pasáže a fotky!

tkometka
13.02.2015 5 z 5

Kniha plná lidí s nešťastným duchem, kteří sešli do hlubin společnosti. Není jen seznamem vrahů ale dává možnost zamyslet se nad samotnými zločinci, nad jejich myšlením a mentalitou. Je hrozné jak moc ovlivňuje zázemí rodin budoucí život svých členů a ukazuje že ne jen ze spodní třídy společnosti mohou vzniknout vražedné a mstivé myšlenky.

miri.f
02.01.2015 4 z 5

Tak tato kniha mne bavila od počátku až do konce. Musím rovněž pochválit autorovo poutavé zpracování případů, které jsem znala z jiných knih již předtím, ale styl pana Slušného mě nadchnul asi nejvíce.

palec
18.10.2014 4 z 5

Někdy to až mrazí.

SiuxBeast
06.05.2014 5 z 5

Je to dobře čitelné i když to asi nebude pro každého. Ale jinak dosti zajímavé čtení o našich "slavných" vrazích....

Boggy
14.01.2014 5 z 5

Pěkně udělaná kniha, bohužel i takoví lidé žijí mezi námi. Moc smutné to je.

Budicek51
27.11.2013 5 z 5

Nešťastná Olga, Straka, Roubalova prasátka.. atd... Je dobré vědět čeho jsou lidé schopni.

Snow
20.02.2012 5 z 5

Toto je první kniha podobného žánru kterou jsem měl tu čest číst.
Kniha je zpracována opravdu dobře a místy je pro slabší povahy nevhodná, hlavně při zamyšlení, že nic z toho není fikce a vše se odehrálo v nedávné době. Knize nelze nic vytknout, autor se tématu ujal velmi dobře.