Cela smrti

Cela smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8374/mid_cela-smrti-7jC-8374.jpg 4 190 190

Je morální zabít člověka, jenž zabil? Tuto a jiné otázky si klade mladý právník Adam Hall, jehož dědeček, dlouholetý člen Ku-klux-klanu, je odsouzen k trestu smrti. Sam Cayhall je ve vězení už více než devět let a všechna jeho odvolání byla zamítnuta. A tak ho dělí od smrti už jen vteřiny.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Chamber , 1994

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Pribeh som poznala z filmovej verzie, ale kniha ponukla ovela viac, aj ked sa musim priznat, ze som si zelala, aby filmovy koniec nebol aj knizny. Osobne si mylsim, ze kniha ponukla zaujimavy pohlad na zivot vazna odsudeneho na trest smrti, na justicne praktiky, extremiznus (Ku Klux Klan, rasizmus,...) ako aj zlozite rodinne vztahy. Grisham ponuka pohlad na rodinu a jej problemy suvisiace prave s clenstvom v KKK a ake to malo generacne katasrtofalne nasledky. No najde sa tam tu aj nadej na lepsi zivot a chut zmenit to zle a negativne a odhodlanost vyhybat sa chybe predkov. Ozaj skvela kniha. Mozno este lepsia ako Firma :) AJ

Michaela91
27.05.2013 5 z 5

Čekala jsem, že to bude nudné ale kniha mě velice zaujala a četla jsem jedním dechem. Bylo to do poslední chvíle zajímavé.

Kačudovič
21.04.2013 4 z 5

Co dodat, popisek knihy je zcela výstižný, takže pokud vás zajímá problematika trestu smrti, právnické zázemí, či vliv psychiky na člověka v drsném vězeňském prostředí, našli jste svůj ideál :-)

Lucy
25.08.2011 4 z 5

Tato kniha je velmi zajímavá,překvapila mě,určitě stojí za přečtení