Srdce času

Srdce času https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333049/bmid_srdce-casu-Qba-333049.jpg 4 317 67

Dva svety, Ostala a Eflara, sa nezadržateľne blížia k sebe. Časovú priepasť medzi nimi môže zväčšiť iba legendárny Šarlátový kvietok a spoločne vyslovené prianie všetkých kľučiarov. Vydávajú sa preto na miesto, kde kvetina rastie, a čakajú, až rozkvitne. Medzi kľučiarmi však prepuká nová vlna nepriateľstva. Veľký duch Astragor — nepriateľ hodinárov, nečakane súhlasí, že im pomôže ich plány uskutočniť. Má však svoje vlastné záujmy, ktoré si necháva pre seba...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Часовое сердце , 2011

Kristulda
10.09.2020 5 z 5

Krásné čtení, po dlouhé době jsem sáhla po fantasy, a to díky tomu, že syn, který nečte si to půjčil, a ležel tu první díl. Mě bylo líto si to nepřečíst a už mám doma půjčené další díly. Je to takové prostě příjemné čtení.

LillyM.
25.05.2020

(SPOILER) Konečně pusa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HockeyGirl
22.04.2020 1 z 5

Bohužel jsem musela kolem 160 stránky, knížku odložit a přestat číst. Bohužel druhý díl mne nezaujal, docela jsem se u čtení nudila. Čekala jsem, že se tam už konečně něco stane, ale vlastně se tam nedělo nic, jen že byli všichni na táboře. Žádná akce, napětí, kniha mě vůbec nepohltila a nenadchla. První díl jsem přečetla celý, ale další díly už číst nebudu. Zklamání, nejspíš jsem od toho čekala víc.

petunkav
24.01.2020 4 z 5

Opět příjemné čtení, byla jsem spokojená.

Adýsek
01.01.2020 5 z 5

Tento díl mám asi ze všech nejradši. Byl vtipný, zajímavý...no prostě super!

Raxas
22.08.2019 5 z 5

Super kniha!

karca5233
13.08.2019 4 z 5

No kde začít... Jednoznačně krásná obálka a ještě hezčí ilustrace na stránkách. Co se příběhu týče pozvolna se rozvíjející děj který se rychle čte až jste najednou na konci. Doporučuji

Garous110
13.07.2019 5 z 5

Nejlepší díl z celé série !

Ivuska.09
06.04.2019 4 z 5

Od té doby, co jsem četla první díl, už uplynulo hodně dní. Něco jsem zapomněla, něco mi v paměti utkvělo. Přesto jsem se po pár kapitolách do příběhu ponořila úplně stejně jako při čtení prvního dílu. Jsem moc zvědavá, jak bude vyprávění pokračovat!

lia236
17.03.2019 5 z 5

Nejvíc skvělá kniha stejně jako všechny ostatní díly Časodějů. Stačí 4 slova k vyjádření k sérii Časodějů: Nejvíc nejbožejší nejůžasnější série. :D

Permonica
28.02.2019 5 z 5

Miluji celou sérii. Úžasné. Všem moc doporučuji.

DancerAnnBooks
09.02.2019 5 z 5

Tato kniha se mi vážně líbila a navíc se mi líbí pár Vasilisi Ohnivé a Feše Dragocije .
Stejně jako u prvního dílu se strašně těším na pokračování .

Maylow
03.02.2019 5 z 5

Strašně moc se mi líbí

sarka4219
01.02.2019 4 z 5

Knížka je zajímavá a čtivá. Mám jen jednu připomínku. Autorka sice píše tak, aby byl příběh do poslední chvíle napínavý a udržel čtenáře s očima přilepenýma na každé stránce. Ale občas je v příběhu dost zmatků. A další věc, jsem jediná, kdo nepochopil jednu situaci, ke které došlo při taborové hře s tím strháváním stužek s čísly? Na konci hry Leškova sestřenice Věrka zabránila Markovi sebrat Leškovo týmu vlajku. Ale Věrka tam ani neměla být ne? Byla ve třetím oddílu, a jak bylo zmiňováno v knize několikrát, táborové hry se směly zúčastnit jen děti z prvního a druhého oddílu... V knize tato situace není nijak vysvětlena, takže jsem pak byla zmatená. To mě trochu mrzelo, protože jinak je v knize vysvětleno skoro vše, i když si na to čtenář musí počkat. Jinak knihu hodnotím velmi pozitivně a rozhodně doporučuji.

Fanda321
04.01.2019 5 z 5

Pěkná fantasy, povedené, rozhodně budu pokračovat v dalších dílech..

asodomkova
29.12.2018 2 z 5

Co na to říci. Z prvního dílu jsem byla strašně moc nadšená, u této knihy to tak nebylo. Abych řekla pravdu, asi mě i trochu zklamal... Celkem jsem se tím příběhem prokousávala a nebylo to ono...

any333
11.12.2018 5 z 5

Řekla bych, že mě první díl zaujal ze stránky fantastické více než tento, ale tady jsem si zase užila víc pohledů z lidského světa, avšak ne zase úplně typického, protože se jednalo o jiný režim. Bavilo mě sledovat Vasilisiny pokusy o skrývání a zároveň jsem už od samého počátku s napětím vyčkávala, kdy se na táboře objeví i zbylí klíčníci. S otevřenou náručí jsem přijala i Fešovu minulost a okolnosti ohledně jeho rodiny, stejně jako samotný popis největšího časovacího místa Ostaly.
Co se týče samotného Feše, připravil mi jako oblíbená postava docela perné chvilky a myslím, že se mu to podařilo i na řádcích v knize. A přestože mi bylo jasné, co se tam někdy stane, tak když se to opravdu událo, nevěděla jsem moment, jestli mám být naštvaná za předvídatelnost a nebo ráda za splnění. Nakonec jsem se přiklonila spíš k tomu druhému, takže mě pak párkrát vytáčelo, jak o sebe bezostyšně zakopávali, přestože jsem znovu tušila, co se na konci stane. Ale i tak se mi to rozuzlení zamlouvalo a jak to na závěr vypadá, tahle série bude mít ještě nějakých pět dílů určitě. Za čtivost jí nic neubírám a jelikož je nám prostředí škol primárně neznámé, řekla bych, že bych se při nějaké vhodné příležitosti mohla podívat i dál.
A ještě tak na závěr zmíním něco, co jsem považovala za ty nej(pro někoho možná trapnější)vtipnější okamžiky, a to s pomocí jediného slova; tetování.

Ajda300
23.11.2018 odpad!

Taková blbost. Nenávidím NENÁVIDÍM tuhle sérii.Vadí mi i samotná Vasilisa. Taková ta naivní holčička která svým postojem říká: ,,jsem důležitá osoba, která umí všechno nejlíp. Umím skvěle gymnastiku tak proč se s tím někde neukázat? Jsem už málem dospělá, protože víte vy co, něco vám prozradím: mně už bude brzo třináct."
Autorka si navíc nemohla vymyslet postavu s originálnější barvou vlasů.
Panebože - zrzavá. Já znám jen tři přírodní zrzky, zato znám přes deset postav z knih, které mají takovéto vlasy.
Postavy si nedokážu moc živě představit protože se chovají tak nedospěle a všechny (až na Dianu, kterou jsem si oblíbila) jsou vlezlé a tak neorigální. Kdyby se někdo narodil s podobnými vlastnostmi jako ony, nejspíš by nastal konec světa.

LydieBaely
20.10.2018 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé vůbec nejoblíbenější knihy. Opravdu doporučuji i mladším čtenářům

Kikulka97
23.09.2018 3 z 5

Druhý díl mě bavil více než první, líbil se mi zvrat s Fešem. Opět plusové body za krásnou obálku. Ke konci mi trošku přišlo, že to autorka natahovala. Snad se to neprojeví i dalších dílech.

Natalja Ščerba
ukrajinská, 1981