Karpatské knieža

Táňa si myslela, že s rodnými Karpatmi sa už navždy rozlúčila. Pred svojimi nepriateľmi utiekla do Anglicka, kde získala magické meno Kavé Lizardová i ďalšie schopnosti. Náhle je však vyzvaná na návrat. Mágovia z celého sveta sa totiž snažia nájsť stratenú cestu do zázračného Čarodolu… Ako Táňu doma privítajú? Prekoná všetky nástrahy? Podarí sa jej nájsť spojencov alebo zostane sama? A kto získa Zlatý kľúč a stane sa jediným Karpatským kniežaťom?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419221/karpatske-knieza-tcn-419221.jpg 4.455

Čarodol 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Чародольский князь, 2015

Kniha Karpatské knieža

zirafinec

Čteno v E-verzi, před prvním dílem (no jo, čtečka :-)) Vadí mi, že se hrdince říká dvěma jmény, mám v tom osobně dost zmatek. Nevím, jak hodnotit. Jelikož jsou Časodějové moje nejoblíbenější série, prostě musím srovnávat. A přesně kvůli tomu nedokážu dát více než tři hvězdičky, ale doporučuji milovníkům fantasy a Ščerby. Kdybych nečetla Časoděje, dala bych více, takhle ale nedokážu... Asi ta: horší než Časodějové, lepší (a to mnohokrát) než Lunasterové. Psáno pro starší, než byla moje oblíbená série, to ale nevadí. A to jsem mladší než určený věk.

Luigi1

Nemám co bych vyčetl,ale samé klady.

makul
20.07.2020

Kniha mě nijak neohromila. Do čtení jsem se musela nutit, začala mě bavit až ke konci. Co mě ale zklamalo nejvíc bylo, že je hodně podobná Časodějům.

DancerAnnBooks
02.06.2020

(+ SPOILER) Tenhle díl měl normální začátek, ne jako ten zvláštní u 1. dílu :D. Děj rychle nabíral na obrátkách. Hodně mě zajímalo, jakým způsobem Táňa vyřeší problém s Věncem, Vordakem starším i mladším...a pak i, jak se bude vyvíjet situace mezi Táňou a poloduchem Rikem. Upřímně jsem si tak nějak přála, aly se z Rika vyklubal dobrák, který bude (teď už) Kavé pomáhat a chránit ji. Každou chvíli se to měnilo. Nejdřív se zdál být hodný, pak zase udělal něco, co z něho už takového dobráka nedělalo nebo se choval tak, že se z toho nedalo nic poznat...Děj knihy se mi líbil, ale docela mi připomíná ten u Časodějů, akorát tam se dělo ještě víc věcí než u této knihy (ČASODĚJE DOPORUČUJU SI PŘEČÍST). Hodně se těším, jak se Kavé popere s problémy v Čarodolu. Tuto knihu doporučuji, byla trošičku slabší než ta 1., ale i tak ji hodnotím 5/5 body.

martineknatasa
01.03.2020

Moc jsem se těšila na pokračování. Nezklamalo mne. Hned jdu do třetího dílu. Doporučuji přečíst.

Ivuska.09
28.12.2019

Druhý díl byl z celé série nejslabší. Není to tím, že by v něm chyběly zvraty, těch bylo celkem dost, ale možná styl psaní byl oproti předchozímu pomalejší. Celkově to ale bylo stále velmi dobré čtení.

Anett17
12.10.2019

Ještě lepší než první díl. Na scénu přichází nové postavy, řeší se nové problémy a uznávám, že autorka si umí hrát s nečekanými odhaleními. Strašně se těším na třetí díl, který doufám, bude stejně dobrý nebo ještě lepší.

Jana65
06.09.2019

Tak zase přečteno moc rychle, ale nešlo se od knihy odtrhnout. Jedním slovem perfektní jako i ostatní knihy této spisovatelky. Už se těším na další pokračování, doufám, že bude.