Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42679/bmid_carodejuv-synovec-tBO-42679.png 4 2160 2160

Letopisy Narnie série

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na samotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat domů

The Magician's Nephew , 1955

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Čtení jsme si naprosto užívala. Ponořila jsem se do světa fantazie a jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Doufám, že seženu i ostatní díly, abych se pustila i do nich. Každou část knihy jsem si důkladně představila a Narnie se mi vyobrazila jako úžasná a krásná země. Doufám, že někde třeba existuje :)"

Alisce
01.12.2013 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, že je nějaký takový úvod do této série knížek. Skvělé, čtivé zpracování.

Lisbon
25.11.2013 5 z 5

Ze sady Letopisů Narnie se mi Čarodějův synovec společně s Lev, čarodějnice a skříň líbil nejvíc :-) Napětí, dobrá myšlenka = *****

alimrix
15.09.2013 5 z 5

Tahle knížka mi připomíná první část bible kde bůh stvořil svět. Moc pěkné uvedení do miloučké Narnie.

puplik
12.09.2013 3 z 5

Jeden ze slabších dílů :)

lukazsss
10.08.2013 4 z 5

Knihu jsem začal číst víceméně ze zvědavosti, jak byl Lewis ovlivněn Tolkienem, když byly takový přátelé. A rozhodně nezklamal, není to tak propracované jako u Tolkiena, ale je to něco úplně jiného, víc pohádkového, lehká četba, ovšem poutavá a napínavá, první díl jsem zhltnul jak malinu a už se těším na další. Ze zvědavosti se stala vášeň. :)

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha, hlavně proto, že je v ní vytvořen kouzelný svět: NARNIE! :-) :-*

Megi67
06.08.2013 5 z 5

Kniha byla suprová a mile mě překvapila. Knihu jsem do rukou brala s nedůvěrou, ale přesvědčila mě o přesném opaku.

petrisca
05.08.2013 5 z 5

Konečně jsem zjistila jak vznikla Narnie a skříň, atd... Hrozně se mi líbila. V knize bylo dost důležité ponaučení, které by si asi každý měl odnést :)

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

,,0-tá,, kniha ale celkem zaujímavá. o niečo lepšia než následujúce diely

Phoenix16.cz
11.05.2013 3 z 5

První půlka knížky je celkem nezáživná. Seznamujeme se s hlavními hrdiny, kteří kvůli zlovolnému strýci cestují do neznámých světů, kde probudí zlou čarodějnici a nakonec se dostanou do světa, který musí teprve vzniknout. V této chvíli se teprve začíná něco dít, i když je to v podstatě převyprávěný starý zákon a stvoření světa (v tomto případě Narnie). I když biblické motivy se prolínají celou autorovou tvorbou, tady už jsou natolik do očí bijící, že si toho všimne i nejzarytější ateista. Přesto tu příběh o stvoří a vyhnání z ráje není tolik protivný jako třeba v autorově Kosmické trilogii. Tady se mu podařilo příběh zasadit na správné místo a mladí čtenáři si z toho snadno odnesou ponaučení, aniž by měli pocit nějakého přehnaného moralizování.

hardrock
29.04.2013 4 z 5

Lewis opat nesklamal. Clovek ked to cita uplne vidi toho autora, ako to cita malym detom, ktore visia na kazdom jeho slove... Kniha je pekne prepojena s prvym napisanym dielom (lev, skrina a carodejnica). No a ked som cital o skrini, vyskocila mi na chrbte husia koža :-)Fajn oddychove citanie.

Posli
09.02.2013 4 z 5

Bavilo mě číst o tom, jak Narnie vlastně vznikla. Oblíbila jsem si Digoryho. Nebyl to zdlouhavý ani moc krátký příběh tak akorát. Zajímavý úvod do Narnie.

miawallacova
19.01.2013 5 z 5

Nádherný a opravdu poutavý příběh, který mě dokázal přenést do Narnie.
Knihy jsem četla před filmováním a tak byly pro mě všechny příběhy více kouzelné a tajemné.
NEJLEPŠÍ díl z celé série

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Další hezký díl:)

Filipfifas
18.11.2012 2 z 5

Hezký příběh, ale ne až tak zábavný a strhující.

TessDragon
14.09.2012 4 z 5

Tenhle díl se mi asi líbil nejméně,ale i tak nebyl vyloženě špatný.

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

Pro mě slabý díl na to, že měl zahájit celou sérii. Naštěstí jsem ho dostala společně s druhým dílem, a tak dostala Narnie ještě šanci (a nezklamala!).

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Cestování mezi světy si každý chce přát nemám-li pravdu tak jsem vůl. Vydat se do světů jiných, než náš bude určitě pro každého vrušující a zábevné. Zatím v téhle době můžeme jenom psát o jiných světech, ale až někdo vytvoří kosmickou loď, tak rychlou, že se dostaneme na nějakou neznámou a životu bezpečnou planetu, pak to bude krása, že poznáme jiné tvory a jiné zvyky, jako se to stalo v téhle knížce.

Charlottka
05.06.2012 3 z 5

Nudná kniha, lepší je lev, čarodějnice a skříň