Čarodějova nevěsta 1

Čarodějova nevěsta 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369175/bmid_carodejova-nevesta-1-GoH-369175.jpg 4 363 67

Čarodějova nevěsta série

Patnáctiletá Čise Hatori cítí, že nemá proč žít – ztratila matku, nemá stálý domov a nikomu na ní nezáleží. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se jí však nabídne zajímavé východisko a Čise se rozhodne chopit příležitosti. Stane se učednicí u mocného čaroděje Eliase Ainswortha, jehož prostřednictvím poznává nejen svět plný víl, draků a mluvících koček, ale také svou vlastní kouzelnou moc.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Ancient Magus' Bride, Vol. 1 (魔法使いの嫁 ) , 2014

Pitbullka
12.01.2019 4 z 5

Milé, magické, líbivé. Snad jen trošku víc akce ale to očekávám od dalších dílů.

Petra17
02.01.2019 5 z 5

Dnes jsem si dala rereading. Je to proste uzasne.

PanKrabák
12.12.2018 5 z 5

Je to moje první manga takže nemůžu prozatím porovnávat, ale kniha má krásnou kresbu, příběh na který jsem moc zvědavý jak se bude rozvíjet a skvělé charaktery různých postav.

Petra17
11.11.2018 5 z 5

Muj prvni komiks, moje prvni manga a uzasne poteseni. Jsem opravdu nadsena.

DracoMalfoy
07.11.2018 3 z 5

3,5*. Takže dobrý.

annes
05.10.2018 5 z 5

Čarodějný svět trochu jinak. A Elias je prostě správně pochmurný sympaťák a Čise milé trdlo, prostě hlavní postavy jaké mají být:-)

Sabča92
24.08.2018 4 z 5

Čarodějova nevěsta bylo mé první setkání s mangou a rozhodně jsem si to moc užila. Šla jsem do toho s tím, že se budu chvíli ztrácet v tom, jak se manga čte. Mylně jsem se domnívala, že si to přečtu a tím to pro mě u jednoho dílu skončí. Opak byl pravdou. Čtení jsem si užila a rozhodně potřebuji další díl. Kresby mě moc bavili a nakonec jsem ani neměla problém se čtením odzadu. Těším se na dvojku, kterou si brzy musím koupit :-)

MinaHawke
15.08.2018 5 z 5

Líbil se mi příběh i kresba. Mám ráda fantasy a také mangu a když je to obojí v jednom, je to ještě lepší. Čise se zatím pořádně ještě neprojevila, také je to první díl, ale i tak je mi sympatická a i Elias je sympatický. Ani nevím, jestli se mi víc líbí v lidské a nebo své normální podobě.
Také mě zarazilo, že názvy kapitol jsou v angličtině, ale tak zase v tom nevidím takový problém. Na čtení mi to nic nepokazilo a to je hlavní. A teď už jdu na druhý díl.

Terva
12.08.2018 3 z 5

V naší
bezprostřední
blízkosti
žije a dýchá
jiný svět.

Strašně mě zarazila jedna věc na třetí straně knihy. Jsou zde pojmenovány kapitoly v této knize. Leč, nějak Crew opomněla vše přeložit do Češtiny. Co je tohle za tupý trend?!?!

Citát: Teď jsi čarodějova učednice.

Další pobuřující věcí je fakt, že hlavní hrdinka Čise, se údajně rozhodla, že bude Čarodějovou učednicí, jak se píše na zadní straně knihy. Ale to není vůbec pravda! Kouzelník jí koupil na burze a prostě z ní učednici udělal!!!!!!. Tak hned na počátku v tom mám strašnej bordel. Mám věřit nakladatelství Crew, která plácá nesmysli na přebalu, nebo mám věřit obsahu, který má spolu s kresbou na svědomí Kore Jamazaki? Budu věřit autorce.

Malá ochutnávka:
Na světě existuje magie a kouzla. Víš v čem je rozdíl?
Stručně řečeno „kouzla“ jsou věda, jak ji chápou kouzelníci. Ovšem to, co používají čarodějové jsou čáry, čili „magie“...zázračná moc pocházející od víl, skřítků, duchů a démonů.

Obsahem je to sice určené spíš pro náctileté a určitě si to najde cestu i k dospělejším čitatelům. Kresba je pěkná a obsahově to „zatím“ nenudí. Je to vše teprve v počátcích. Nechám se překvapit od následujících příběhů, kterých určitě bude přehršel.

Jednu vadu bych tu našel. Proč jsou si Simon a Elias tolik podobní? I paní kreslířka a scénáristka v jedné osobě se k tomu přiznává, ale žádný důvod nepřidává. Trochu tady hrozí, že si do budoucna budeme tyhle postavy plést a to jen z toho důvodu, že se jejich ksichty paní kreslířce líbí.

Jednou jsem se hluboce zasmál. Nebylo to v příběhu, ale před začátkem čtvrté kapitoly. Paní kreslířka tam přidala malou oddechovku, kterak si připravit „Sendvič podle Silky“. Mňamka, kterou zhltnete, i když vám spadne na zem :-)

ZAJÍMAVOST:
Čarodějova nevěsta začínala jako amatérský příběh. Paní Kore Jamazaki jej prodávala na conu, kde si jí všiml jeden redaktor komiksového časopisu a tak byl vytištěn první příběh. Následně pak série knih.

Lenka.Vílka
13.07.2018 5 z 5

Nádherné a poetické vyprávění doplněné čistou a přehlednou kresbou. Rozjezd je trochu pomalejší, ale to jak je kniha krásná, to nějak skryje. I když jsou karty rozdány a je jasné, kdo je nepřítel, tajemství kolem Čise je stále někde schované, a to knize dodává napětí. Rozhodně se těším na druhý díl. Tuším, že tohle mě chytne. Ano, manga pro mladší ročníky, ale to ji nic neubírá.

Tofinka
02.07.2018 4 z 5

Krásná manga, anime jsem zatím neviděla, takže jsem byla velmi zvědavá jak se bude příběh vyvíjet. Velmi se mi líbí kresba, která je hezky přehledná (narozdíl od některých částí v manze Tokyo ghoul) a celkově nemám asi knize co vytknout (kromě "počešťování" japonských jmen, ale tak to je u všech mang, které jsem zatím četla...).
Velmi se těším na další díl.

sola_lupa
02.07.2018 4 z 5

Rozhodně se jedná o zajímavý příběh, místy je tu na mě moc přeskoků, tak to moje mysl nestíhala úplně pobrat. Určitě se těším na další díl a vývoj příběhu.

Annkag
28.06.2018 4 z 5

Velmi krásne kresby oživené zaujímavým príbehom v Anglii,ktorá skrýva magický a kúzelný svet plný zaujímavých bytostí.
Krásnevtiahnutie do príbehu na ktorý sa teším ako bude poklračovat.
Dakujem kolegynke za krásny dárek,ktorý odlahčí znova moju penaženku.

jarynek
15.06.2018 3 z 5

Anime neznám, takže mohu zatím hodnotit skutečně pouze tento první díl. Příběh má potenciál být úspěšnou sérií cílenou především pro mladší čtenáře - z pohledu mangy netradiční lokace anglického venkova, různé druhy fantasy postav, pěkná kresba, zajímavě vizuálně pojatý hlavní hrdina. Zatím tomu však chybí provázanější děj, zápletka, když se spíše jednalo o jakési příběhové utržky a rovněž tak jednání hlavních hrdinů mi v mnohém nepřišlo logické. Tak uvidíme, kam to posune další pokračování.

Alma-Nacida
02.06.2018 4 z 5

Nejen krásná grafická stránka, ale i velká imaginace. Pět hvězd si nechávám jen pro naprosté WOW knihy, ale myslím, že další díly by na ně mohly aspirovat. Těsím se na ně. :)

SarahRoyalAss
30.05.2018 5 z 5

Dříve jsem mangu četla denně, ale postupem času jsem jí už nevěnovala tolik času.
Po fakt dlouhé době, jsem se rozhodla, že si nějakou tedy znovu přečtu, když u nás měla tahle vyjít. A je to fakt pecka!! :)
Vždycky se mi líbil čarodějný svět a nadpřirozeno. Tady je to jako jeden výborný magický chleba. :)

yaoiyuri
13.05.2018 3 z 5

První, co mě na téhle manze zaujalo, už když Crew hodila ukázku na net, byla kresba. Ta je úžasná, a hlavně „hororová“ vizáž Eliase je něco neskutečného.
S příběhem je to horší. Čise nikdo nic neřekne a čtenáři jakbysmet. Nevím, jestli je to specifikum Japonek obecně, nebo jen sociálně deprivované Čise, ale fakt, že si mě v dražbě koupí pan Příšera s tím, že se stanu jeho ženou, bych já osobně v 15 asi nebrala s tak neskutečným nadhledem.
Humor je příjemný, ale snesla bych ho tam víc, protože rodící se „vztah“ mezi Xtisíc (?) let starým čarodějem a holkou, která právě dostala občanku, se snad ani vážně brát nemůže. Ale opravdu mě zajímá, kam se to bude ubírat dál.

simona8126
07.04.2018 5 z 5

Poprvé v životě jsem si pořídila mangu. Byla jsem vážně vydivočená z toho, že se čte naopak, tedy zprava doleva, vlastně od konce. Vytkla bych jen jedinou věc… strašně rychle to uteklo! Příběh je plný magie, vtipných momentů a sympatických příšerek, se kterými bych se hnedle pomazlila. I jako anime je to naprosto kouzelné, vlastně díky všem těm barvám, efektům a hudbě možná ještě kouzelnější. Ale knížka rozhodně nezaostává. Těším se na druhý díl. Doufám, že se udržím a neprofrčím jím zase příliš rychle. XD

silvara
06.04.2018 5 z 5

Jsem velmi potěšená, že Crew vydala něco, co si (prozatím) nezískalo status: "manga klasika". Zároveň mě těší i to, že v podstatě je tohle horká manga novinka.
A při čtení hned pochopíte, proč je Čarodějova nevěsta tak populární. Nadpřirozené bytosti, sympatičtí hlavní hrdinové a samozřejmě dech beroucí kresba. A to nemluvím o originálním příběhu, který čtenáře pohltí a nutí jej sáhnout po dalším svazku :)

flanky
27.03.2018 5 z 5

Velký palec nahoru za právě tuto mangu. Jde o poměrně aktuální mangu, která je sama o sobě kouzelně nakreslená a já věřím, že Crew bude v takovémto trendu jenom pokračovat.

magie manga fantasy

Kore Yamazaki