Čarodějnice dřívější a budoucí

Čarodějnice dřívější a budoucí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491267/bmid_carodejnice-drivejsi-a-budouci-GZW-491267.png 4 123 45

Čarodějnice neexistují. Zatím. V roce 1893 už se čarodějnice na světě nevyskytují. Pokud žena na sklonku 19. století hledá alespoň špetku moci, může ji najít jen u volební urny. Když se však sestry Eastwoodovy připojí k hnutí sufražetek Nového Salemu, začnou pátrat po prastarých rituálech, díky nimž by feministické hnutí mohly proměnit v hnutí čarodějnické. Aby dosáhly svého cíle a přežily, musejí oživit zapomenutá zaklínadla – jen tak dokážou vzdorovat temným silám, které jim kráčí v patách.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Once and Future Witches , 2020

evie.books
28.05.2022 5 z 5

Když jsem tuhle novinku poprvé uviděla, věděla jsem, že ji prostě musím zkusit. Anotace slibuje kopu čarodějnictví, feminismu a prostředí 19. století, což se pro mě v podstatě rovná dokonalé kombinaci prvků. ️ Očekávání tak byla velká a díkybohu se naplnila. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla a extrémně jsem si čtení užila.
Tohle bude bezesporu jedna z nejlepších knih roku 2022. Zanechala ve mě stopu a určitě se k ní ještě vrátím. Prostě obrovské doporučení!

#spoluprace #humbookblogeri

lena.o.knihach
26.05.2022 4 z 5

"Byly nebyly jednou tři sestry."

Nejmladší Juniper byla nejdivočejší a nejmazanější s holí z jalovcového dřeva. Prostřední, neohrožená, nejpracovitější Agnes nosila pod srdcem nový život a nejstarší z těch tří, mlčenlivá a nejmoudřejší Beatrice hledala na vše odpovědi v knihách.

Každá měla svoje chyby i přednosti a já si oblíbila všechny tři. Dostatek prostoru měly i vedlejší postavy (ještě aby ne, když má kniha téměř 600 stran) a na pár z nich ráda vzpomínám.

S první knihou (January a Deset tisíc dveří) nemůžu Čarodějnice dřívější a budoucí porovnat, ale tohle bylo tak krásně napsané! Pohádky, které si v příběhu vyprávěly, kouzla napsaná na začátku každé kapitoly… moc se mi to líbilo.

Nicméně jsem knihu mohla odložit úplně kdykoli (ani jsem nepotřebovala dočíst kapitolu), nic mě nenutilo pokračovat a otáčet stránky dál a dál.
I přes nádherný styl psaní se mi to četlo pomalu, ale vždy jsem se na chvíle s touto stand-alone fantasy těšila.

Děkuji Marky (@endlessbibliophile) & Humbook za knihu.
Vyšlo u nakladatelství CooBoo & Albatrosmedia.

#spoluprace #humbookblogeri

KristieSpacil
25.05.2022 5 z 5

Ve spolupráci s Albatros Media.

Nebudu lhát, když jsem poprvé spatřila, jak tlustá kniha Čarodějnice dřívější a budoucí od Alix E. Harrow je, docela mě to vyděsilo. Moje první myšlenka totiž zamířila k tomu, že to bude zbytečně dlouhé a že mě to nebude bavit. Ale uf, uf, to jsem se fakt dost sekla! Naštěstí.
Tím chci i vám říct - nenechte se tou délkou odradit. Jasně, to tempo je lehce pomalejší, ovšem u téhle knihy to vůbec není na škodu. Vyprávění je i tak nabyté dějem, autorka to na sebe všechno tak krásně postupně namotává, až jste v závěru překvapení, jak moc promyšlené to celé měla. A že to zakončení bylo výborné!
Celkově jsem byla překvapená z toho, jak moc se mi ta kniha postupně dostala pod kůži. Přestože mě už v začátku zaujalo, jak krásně je to napsané, fakt jsem nečekala, že se z toho nakonec vyklube jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Protože v závěru jsem tu byla spokojená s úplně se vším!
Postavy - skvělé. Každá sestra úplně jiná, s vlastní motivací, ale ve finále nádherně sehrané. A všechny ty vedlejší postavy, u kterých cítíte, že žijí vlastním životem, jo, jo, takhle se to dělá!
A to pojetí magie! To jsem si naprosto zamilovala. V tomhle směru musím i děsně moc pochválit český překlad, který pro ta kouzla výborně pracuje s českými říkankami, pohádkami a tak dále.
Další milý bonus - ta kopa překroucených známých pohádek, co si tam vypráví? Boží!
Bavilo mě to zasazení do historie, působilo to na mě hodně autenticky a tomu příběhu to dodalo boží atmosféru.

No zkrátka jsem nadšená a fakt tuhle knihu doporučuji dál. Jestli hledáte nějaké stand-alone fantasy, tahle kniha je pro vás povinnost!

Kaduri
17.05.2022 5 z 5

Kde bolo, tam bolo...

"My, sestry Eastwoodovy, jsme byly tři, já, Agnes a Bella, takže se o nás možná bude vyprávět jako o čarodějnicích z pohádek. Byly nebyly tři sestry.
Mags by se to, myslím, líbilo – vždycky říkala, že nikdo nevěnuje patřičnou pozornost pohádkám a tak vůbec, vyprávěnkám babiček, tajným dětským říkankám a písničkám, které si zpívají ženské při práci.
Anebo se o nás možná vůbec vyprávět nebude, protože náš příběh ještě nemá konec. Možná jsme jenom samotný začátek a všechno to pozdvižení a trable, které jsme nadělaly, nebylo nic než první křísnutí pazourku, první sprška jisker.
Žádné čarodějnice pořád nejsou.
Ale budou."

Nový Salem, rok 1893.
Vrcholí emancipačné hnutie za volebné právo žien. Ale čo keď existuje aj iná cesta? Cesta zabudnutých kúziel, rozprávok šepkaných deťom pred spaním. Čo keď sa 3 sestry rozhodnú vzkriesiť stratenú cestu Avalonu?
Moc sa mi to páčilo.
Rovnako dobré - ak nie ešte lepšie - ako "January a Deset tisíc dveří". Autorku si radím medzi obľúbené.
Odporúčam.

DreamerX9
16.05.2022 4 z 5

Tahle kniha byla celkem oříšek a nevím jestli bych ji řádila do YA.
Autorka rozhodně neztratila svůj nad míru působivý styl psaní. Kniha je vážně nádherně napsaná a dobre se čte ale na rozdíl od jiných knih není pohlcující ale spíš vyžaduje pomalé tempo a čas. Tématika feminismus, čarodějnictví, hodnota rodiny a sesterství a zároveň přizpůsobení se své přirozené moci mi sedla i když to bylo občas dost prokousavani. :)

pro dívky

Alix E. Harrow