Čáp nejni kondor

Čáp nejni kondor https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287500/bmid_cap-nejni-kondor-TSP-287500.jpg 4 137 53

Autobiografická kniha písničkářky Radůzy obohacená o fotky ze soukromého archivu a MP3 jako bonus. Třináct autobiografických povídek o dětství svébytné písničkářky, muzikantky a textařky Radůzy přesvědčivě a s humorem načrtává realitu sklonku 70. let. Líčí dětství na venkově očima hubené svéhlavé holčičky, která už ve svých čtyřech letech má na život jasný názor, a jejím prostřednictvím vypráví historky rodinné i vesnické a vykresluje citlivý literární obraz svých prarodičů i rodinných peripetií. V povídkách s lapidárními názvy (Veranda, Kondor, Zavinovačka atd.) vykresluje babičku a dědu a především jejich venkovský způsob života - od všudypřítomného koloběhu: pouť, narozeniny, práce na dvoře, zabíjení králíků, nemoci psů, malé vesnické katastrofy, po nepodstatné detaily, které však dodávají textu naprosto hmatatelný rozměr a přenášejí nás do atmosféry vesnice, která dnes už v podstatě zanikla. Radůza vládne temperametním prozaickým talentem, který v tomto případě oživila i krajovým nářečím z východních Čech. A stejně jako ve svých písňových textech dokázala i zde vytvořit výborný koncentrát nabitý energií.... celý text

opic 12
06.01.2016 5 z 5

EMOCE a CITY provází tuto knížku po celé čtení. Smutnění jaké přináší svět malé Radunky,radost,nostalgicky milé vzpomínky,obrazotvornost jede na plné obrátky,to jiskření mezi stránkami,malinkaté,ale o to silnější. Chvílemi se v kukadlech objevilo i něco na krajíčku. Po dočtění křičím v duchu tiše ... prosím ještě,ještě.

vkontextu
09.03.2015 5 z 5

Radůza to se mnou umí stejně dobře jako s harmonikou a s mojí nostalgií a vzpomínkami na dětství si pohrávala jako kočka s myší. Milá kniha, která předčila moje očekávání..

poni
01.03.2015 5 z 5

Neskutečně milá kniha. A krásná! Opravdu... Tolik vzpomínek na dětství mi při čtení vyvstalo!!

Heyhey
25.02.2015 4 z 5

Velmi osobité. Ze slov dýchá vůně prázdnin na vesnici a babiččino jídlo.

magnolia
18.11.2014 4 z 5

Moc hezké vzpomínání na dětství, originální a milé.

Ajaiwik
17.10.2014 5 z 5

Obdivuji tuhle ženu za spoustu věcí. v téhle knize hlavně za umění napsat věci dětskou bezprostředností, kouzelnou nevědomostí nebo ne úplně chápavostí dospěláckého světa. Ke knize jsem se dostala náhodou, zhltla ji během jízdy autobusem a od té chvíle je moje!

nova8907
21.08.2014 5 z 5

krásná kniha :-D

bookcase
14.07.2014 5 z 5

Milé vyprávění o životě na venkově očima malé holčičky. Přelouskáte za chvíli, vzpomínáte dlouho

Ladys
16.02.2014 4 z 5

Mám rád Radůzu zpěvačku. A po přečtení knížečky mám rád i Radůzu spisovatelku. A trošku je v tom moje nostalgie a dětství na chalupě, přiznávám.

Ameliii
20.07.2013 4 z 5

Mile jiná kniha. Vesele neveselá. Čtivá. Hřeje i studí, sladkobolné pocity z prázdnin u babičky, které už se nedají vrátit. Tak si zoufale držíme aspoň několik momentů v paměti. Opravdu mě vrátila o pár let zpátky, jako bych jí psala já sama. :-)

Ona
08.02.2013

Nádherně napsaná knížka, dětskýma očima.... vrátí nás do doby, kde ještě nic "netlačilo"....

tee
19.03.2012 5 z 5

Neuvěřitelně milá kniha, přečtena jedním dechem

danazeskolky
15.01.2012 5 z 5

Úžasný! Vrátilo mě to do dětství na vesnici. Nádherná poetika. Škoda, že knížka není obsáhlejší. Vtipné, někdy drsné, pravdivé... Bez žádného moralizování. Děda s babičkou nečetli asi žádné moudré knihy o tom, jak správně vychovávat malé dítě... oni nemuseli, selský rozum jim dobře radil.