Calico Joe

Calico Joe https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151616/bmid_calico-joe-151616.jpg 4 79 79

Neobyčajne dojímavý príbeh o otcoch, synoch, odpustení a zmierení, odohrávajúci sa vo svete vzrušujúcich zápasov najvyššej americkej bejzbalovej ligy. Leto 1973. Do prvej ligy vstupuje Joe Castle, bejzbalový talent a najúspešnejší nováčik všetkých čias. Chlapec z malého mestečka Calico Rock v Arkansase od samého začiatku privádza do úžasu fanúšikov Cubs svojou fantastickou hrou. Odpaľuje jeden houmran za druhým a pri každom zápase láme ďalší nováčikovský rekord. Calico Joe sa okamžite stáva idolom všetkých bejzbalových fanúšikov v Amerike. Patrí medzi nich aj Paul Tracey, mladý syn egocentrického a agresívneho nahadzovača newyorských Mets. Jedného dňa sa Warren Tracey a Calico Joe konečne postavia proti sebe v napínavom zápase a Paul pri tom nebude chýbať. Z tribúny v duchu povzbudzuje svojho hrdinu aj svojho otca. Potom však Warren hodí loptičku, ktorá navždy zmení život každého z nich...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Calico Joe , 2012

minirock
21.05.2013 4 z 5

John Grisham si mezi své právnické romány občas střihne knížku z úplně jiného soudku - Trenér, Hra o pizzu, Vánoce nebudou!. Tentokrát si vybral knihu o sportu kterému většina lidí mimo Ameriku moc nerozumí a proto v předmluvě docela podrobně píše o pravidlech baseballu. Samotný příběh je poměrně jednoduchý. Paul Tracey, syn bývalého hráče N.Y.Mets Warrena který umírá na rakovinu, se rozhodne donutit otce aby před smrtí alespoň částečně napravil zlý čin, kterým znemožnil slibně se rozvíjející kariéru mladého hráče. Grisham mistrně vykreslil otce a syna, kteří si musí teprve po dlouhých letech vyjasnit svůj vztah. Škoda že je kniha tak krátká, určitě to mohlo mít o pár stránek víc.

vorenus
19.05.2013 4 z 5

O tom, že je J.G. král pera nemůže být pochyb, ale i přesto bych klidně uvítal o nějakou stovku stránek navíc.Bylo to prostě strašně krátké a tak jako mě bavila HRA O PIZZU o americkém fotbalu, tak jsem se těšil na to stejné, ale jen o baseballu.Byla by to stejná pecka, ale prostě tomu chybělo pár stran.