Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6476/bmid_zapisnik-jedne-lasky-fz3-6476.jpg 4 1271 1271

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

EvikU.
05.04.2017 5 z 5

Je to hezká kniha, ale nutno říct, že má autor i hezčí knihy. Ale jo romantiku mám ráda. Takže 4 hvězdičky.

knihovnička007
04.04.2017 1 z 5

Upřímně...byla jsem zvědavá, ale nadšená moc nejsem. Na 3 stránky popis vaření krevet (měla jsem chuť s knihou mrsknout do kouta), celé takové rozvláčné. Nakonec jsem dočetla dokonce... Láska krásná, ale kniha mne nudila, nic mi nedala.
Je fajn, když se lidé milují celý život, ale tato kniha mi přišla prázdná... Dle mého Sparks opakoval dvě věty stále dokola v různých obměnách...
Znova už ji číst asi nebudu...

Dáduše
03.04.2017 3 z 5

Nejprve jsem viděla film a teprve poté přečetla knížku. To se mi stalo poprvé a čtení už nebylo úplně to pravé. Kniha mě místy dojala a okamžitě mě pohltila romantická nálada....

Leňulaaa
08.03.2017 4 z 5

Další z krásných knih od Sparkse :) Kniha byla krátká tudiž se četla rychle. Jediná chyba byla že jsem nejprve viděla film a ten mě hodně při čtení ovlivňoval.

Katuska88
06.03.2017 4 z 5

Když přivřu obě oči, tak si řeknu, jak je to pěkná pohádka.
Opět jsem se ujistila, že mne romantické romány moc nebaví.
Kdyby se něco takového mohlo reálně stát, určitě by to bylo romantické a dojemné. Jinak je příběh celkem přitažený za vlasy.

Jane007
28.02.2017 3 z 5

Nevím proč, ale romantický příběh mi přišel nevěrohodný a místy až přehnaně nereálný.

Iwíček
26.02.2017 5 z 5

Musím říci, že kniha mi přišla naprosto úchvatná. Film jsme zatím ještě neviděla a jsem plna očekávání. Jak však koukám na komentáře, tak mohu být ráda, že jsem si knihu vzala k ruce první. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat hluboký cit, který byl mezi dvěma hlavními aktéry. Rozhodně se nejednalo o rozplzlý nic neříkající text plný romantiky. Kniha mě obohatila o spoustu poznatků. Mohu vřele doporučit.

VercaV
21.02.2017 5 z 5

Skvěle napsané, nádherný příběh, styl psaní. Kniha se mi moc líbila a dlouho sem si knihu chtěla přečíst. Nemusím zrovna romantiky ale toto mě dostalo.

Iki1
20.02.2017 1 z 5

Klasická červená knihovna, romantické pro výplach slzných kanálků. Nic více, nic méně.

Aaloha
13.02.2017 3 z 5

Kniha mě nijak extra nenadchla, takových příběhů je spousta, četla jsem určitě lepší knihy.

Dagnov157
09.02.2017 3 z 5

Tak musím přiznat, že film byl lepší, což často nepíšu. přišlo mi to, jak kdyby autor jen převyprávěl nějaký daleko delší příběh do kratší verze. Divné.

Levandulle
08.02.2017 4 z 5

Sugestivně napsaná kniha o osudové lásce. Dívka je nečekaně postavena před volbu mezi dvěma muži. Oba má ráda, rozum říká jedno, ale srdce nakonec volí správně. Někdy může být srdce moudřejší...

Hana86
05.02.2017 5 z 5

Toto je má první kniha od Sparkse, myslím, že člověk si musí zvyknout na způsob, jakým to je napsané a ne každému tento styl sedne. Ale příběh je velmi silný a pohltil mne. Je o něco lepší, než film, ale musím říct, že na film se taky ráda znovu podívám.
Řekla bych, že se jedná o jeden z nejkrásnějších romantických příběhů. Byla jsem moc ráda, že to má happyend :)

hellena1523
04.02.2017 2 z 5

Film mě nějak neuchvátil, tak jsem si říkala, že zkusím knihu a budu mile překvapená. Ale Sparks asi nebude můj šálek kávy. Nějak mě příběh nebavil, styl psaní mě taky příliš neoslovoval...Každý autor není určen každému čtenáři, a tak s Nicholasem asi vážný vztah nenavážeme...strávili jsme spolu noc, ale bylo to jen takové letmé setkání, které víc neznamená.

jirickovazuzka
01.02.2017 5 z 5

Já napřed přečetla knihu a až potom shlédla film, kniha bez konkurence

PetraMishka
01.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla jedním dechem. Nemám ráda romantické filmy, ani červenou knihovnu, ale tohle mě dostalo. Bylo to opravdu výjimečně napsané, moc hezký příběh, atmosféra. Rozhodně doporučuji.

medvídě
26.01.2017 5 z 5

Nádhera.
Sparks opět nezklamal. I když jsem před lety viděla filmové zpracovaná, které mě uchvátilo a přivedlo na tohoto spisovatele, k této knize jsem se dostala až nyní.
Jedná se sice o krátký, za to srdceryvný příběh o síle lásky, důvěry.

Život-s-Kačí
16.01.2017 5 z 5

Neskutečně nádherný příběh. Dovede vykouzlit úsměv na tváři, ale i rozplakat. Jako doposud u každé knihy od autory, kterou jsem četla, jsem hltala jednu stránku za druhou. Všem doporučuji.

natkaf
15.01.2017 5 z 5

Romantické knížky nepatří mezi mé oblíbené, ale tuhle jsem si zamilovala. Nádherný příběh o opravdové lásce, o které sní asi každý z nás. Upřímná, bolestná, ale nádherná. Ten konec je bezkonkurenčně nádherný. Všem romantikům, ale i neromantikům, moc doporučuji.

Nixa
10.01.2017 5 z 5

Viděla jsem nejprve film a až pak jsem se dozvěděla, že je i kniha. Hned jsem si jí koupila a za pár hodin jsem jí přečetla. Úžasný příběh! Tohle byla první kniha kterou jsem od Sparkse přečetla a hned jsem si jeho styl psaní zamilovala. Příběh plný lásky zahřeje u srdce. Člověk se při čtení usmívá, směje, dojímá a pak pláče jako želva.