Čtyři poslední věci

Čtyři poslední věci https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82129/bmid_leva-ruka-bozi-ctyri-82129.jpg 3 398 51

Cale série

Druhý díl bestsellerové série Levá ruka Boží: Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů jsou pro něj zbraní, již ovládá stejně mistrovsky, jako kdysi zacházel s nožem. Apokalypsa je patrně v jeho rukou - Calova duše je však mnohem nepochopitelnější a nevyzpytatelnější, než lze tušit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Last Four Things , 2011

šmudlík
24.01.2013 4 z 5

Čekala jsem od těchto knih více, těžce se čtou a nepatří k mým oblíbeným, ale něco v sobě mají. Zaujali mě zvláštním způsobem.

wally
03.01.2013 3 z 5

Nemyslím si, že jde o knížku horší než byl první díl...ta knížka je prostě zvláštní...to prostředí, hrdinové....trilogii dočtu a jsem popravdě zvědavý na její závěr. Ale kdy ta knížka vyjde...ví snad jen Bůh...

Augi
27.11.2012 2 z 5

Nevím co napsat k tomuto druhému dílu. Jen to, že byl o mnohem slabší než ten první. Už po pár stránkách jsem chtěl knihu zavřít a odnést do knihovny, ale protože jsem četl první díl tak jsem chtěl dočíst i druhý. Autor často popisuje věci nebo situace tak, že čtenář usíná a přemýšlí o něčem jiném. Také mě zklamal konec, kde jsem se dozvěděl odkud čerpal autor inspiraci. Napadlo mě, že autor vložil cizí práci do své a trochu ji upravil a tak vznikla tato kniha.

Domča
22.11.2012 1 z 5

Nebudu lhát, tu knihu jsem ani nedočetla navzdory prvotnímu rozhodnutí přečíst tuto sérii celou (když už jsem s tím jednou začala, že jo..). Asi jsem doufala, že to bude lepší než první díl. Jenže první díl jsem aspoň měla sílu dočíst...

Knihu jsem si (naštěstí) půjčila v knihovně. Jela jsem k moři, u vody se člověk nudí a tak čte. Ale tohle... tohle jsem nepřekousala a to se mi stává opravdu, opravdu málokdy!

Nebudu to dál hanit, přestala jsem číst kdesy za polovinou příběhu ale výjimečně mě ani netrápí, jak to skončí, protože podle mě to ani od samého začátku nikam výrazně nesměřovalo... Hodnotila bych odpad, ale jednak na to nemám právo a jedna strašně nerada takto oštítkuji jakoukoliv knihu, protože přeci jenom, autor u toho strávil čas a dal do toho naději (ať už jakkoliv zbytečnou). Proto jedna hvězna a zklamané kroutění hlavou...

LordSnape
27.07.2012 1 z 5

Jedním slovem - hrůza! Autor si ukousl příliš veliký krajíc a to, co fungovalo v předchozí knize, tak zde šeredně nefunguje. Většina postav u mě padla v nemilost. Cala jsem začal nenávidět, Kleista litovat a o Váhavém Henrym nevím co si myslet... Z vykupitele Boska se stala prapodivná loutka a jakékoliv vykreslení děje, cíle či náznaku konání postav se totálně míjí účinkem, zatímco třeba Zaječí Kotě a Idris Pukke jsou totálně nevyužití..

Eilem
18.04.2012 3 z 5

Kvalitou možno o trošku slabšie ako prvý diel. Podľa mňa to je to priemerná kniha ktorej príbeh ma sa vystupňoval k mojej nenabaženosti až v poslednch kapitolách, čo je dosť škoda. Pre čitateľlov prvého dielu je to však určite povinná jazda. 6/10

Renava
12.04.2012 2 z 5

Zatiaľ čo prvý diel som prečítala so zaujatím a pocitom, že išlo o nevšedný príbeh, aj keď mierne drsný, nadšenie z pokračovania sa nekonalo. Drsnosť naznačená v prvom diely prerástala do takých rozmerov, že toho bolo na mňa viac ako som dokázala vstrebať. Na jednom mieste príliš veľa odporností, hrôzostrašných popráv, bitiek, akcií, stratégií, podrazov,atď., atď... Možno muži to vidia inak, ako "akčnú záležitosť", ale mne sa dvíhal žalúdok. Chýbalo mi tam aspoň máličko z toho pozitívneho, čo ponúkal prvý diel a vďaka tomu všetkému som sa postupne začala v deji strácať. Ani len hlavná postava, ktorá spočiatku evokovala sympatie sa väčšinu deja neukázovala v príliš dobrom svetle, čím príbeh stratil akýkoľvek pozitívny náboj (pre mňa). Zaručene to bol autorov úmysel a vysvetlenie sa dostaví v záverečnej časti, ale sama sebou si nie som istá, či jej dám šancu vylepšiť skóre.

St. Jimmy
24.01.2012 2 z 5

O mnoho temnější druhé pokračování Levé ruky boží. Autor zde nemá problém nechat v okamžiku povraždit stovky lidí jen tak (i když se neválčí). Stejně tak popravy, války a boje vynikají popisovanou krutostí, hraničící až s popisy téměř naturalistickými. Ač popis možná věrně odpovídá pravdě, občas jsem měl pocit, že je toho příliš. Cale se mi v první části také líbil víc. Tak snad si to nejlepší pro nás Hoffman schoval na poslední část.

tsal
14.01.2012 1 z 5

Dočteno jen silou vůle. Kdybych měla říct, co mi na tom vadilo, bylo by to na dlouho. Dalo by se to však shrnout pod nedostatek informací. Ať se autor pustil do jakékoliv oblasti, čišel z toho amatérismus. K tomu postavy, kterým jsem nevěřila a dialogy, které mi přišly padlé na hlavu.

KateCullen
06.11.2011 5 z 5

Nemám slov. Prostě úžasné!

maciii
17.10.2011 5 z 5

Skvělý fiktivní historický román, odehrávající se v době vůbec ne nepodobné našemu středověku. Jak sám autor v závěrečném poděkování přiznává, spoustu situací, postav i jejich projevů čerpal z historicky doložených faktů a literálních děl, což mě na jednu stranu zklamalo v důsledku ztráty iluzí o autorově genialitě, na druhou stranu tím prokázal svou poctivou přípravu při psaní vlastního příběhu. Zároveň má autor hluboký cit pro vylíčení jednotlivých charakterů, které jsou vše, jen ne ploché a jednoznačné, a důsledně se vyhýbá všem prvoplánovým klišé, čímž je příběh velmi nepředvídatelný. Hoffman se v druhém díle své trilogie neobtěžuje s připomínáním jednotlivých postav a situací, se kterými nás seznámil v Levé ruce boží, proto nedoporučuji číst Čtyři poslední věci v případě, že jste ještě nečetli první díl.