Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273675/bmid_cachticka-pani-nPR-273675.jpg 4 1917 287

Čachtická paní série

Příběh hraběnky Báthoryové, který tak pravdivě a věrně popsal Jožo Nižnánsky v románu Čachtická paní se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se tento příběh stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu Báthory. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu , zklamání a závist.... celý text

Allpa
05.02.2016 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a s chutí se pustila do čtení. Už na čtvrté stránce mi bylo špatně při popisu zbídačených a rozřezaných mrtvol nebohých mladých žen. Kniha je velice napínavá, podle mě dost zromantizovaná a nadsazená. Je zde láska, odvaha, strach, závist, pomsta. Velice poutavý a krásně psaný děj, nedovolí knihu odložit a nechat čtení na jindy. Líbilo se mi, jak měla hraběnka ráda svého koně Vihara a že o něm padlo několik zmínek, protože ve filmech s Alžbětinou tematikou je toho o něm pramálo.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha a hodně nutí k popřemýšlení jak to vlastně bylo určitě si ji ještě někdy přečtu :-)

Romanka89
13.01.2016 5 z 5

Čtivý historický román o krvavé hraběnce. Kniha, která rozhodně stojí za to přečíst vícekrát. Jsem ráda že může zdobit mou knihovnu. Jakubiskovo filmové zpracování mě moc nenadchlo, protože nebylo moc podle knihy a z Alžběty udělal spíš oběť intrik než krutou ženu, která se koupe v krvi panen, aby byla stále mladá. Proto mne potěšilo, když jsem objevila jiné zpracování, které se více blížilo knize a zobrazovalo Alžbětu tak, jak ji já osobně mám prostě ráda: http://www.csfd.cz/film/231069-cachticka-pani/.

Ivča1394
05.01.2016 3 z 5

Tato kniha pro mě byla první knižní zkušenost s Alžbětou Báthoryovou. Nevím čím to přesně bylo, ale děj mi vyzněl spíše jako pohádka. Pokaždé, když už mělo Alžbětě něco vyjít, tak jí to překazili zbojníci... Chápu, evidentně to byl autorův záměr, ale naneštěstí pro autora zastávám spíše ten názor, že se hraběnka stala obětí intrik mocichtivých a hrabivých mužů.

Kniha je velmi kvalitní, to ano. Každopádně opakující se a nudné "Deus ex Machina" v podobě zbojníků a nekompromisní postoj k hraběnce jako ke "krvelačné bestii" si vysloužilo (ode mě) tři hvězdičky.

Ruzaaa
26.11.2015 4 z 5

Příběh jedné z krvavých částí naší historie. Čtení bylo zajímavé, i když mi hodně vadil zvolený font a špatně se mi to četlo.

LuckaH2
22.11.2015 5 z 5

Tuhle knizku proste miluju, hrdinni zbojnici, laska,pratelstvi, dobrodruzstvi, tajemno...vse tu je a ctive psano:-)cetla jsem nekolikrat, vzdy se k ni rada vracim. Krasny pribeh barvite licici zajimavou cast historie i kdyz "pohadkovou" a beltristockou formou

Andrea40
09.09.2015

Úžasná !!!! Obrovská kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Večer jsem s ní šla spát a ráno s ní vstávala.

dennie3
27.08.2015 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, jestli mě tahle kniha bude bavit, ale po pár stránkách jsem se do příběhu zažrala a pokaždé jsem se ke knize ráda vrátila. Přestože mě normálně moc nebaví příběhy, ve kterých se hlavní hrdinové vždy ze všeho vysvobodí, u Čachtické paní jsem ráda udělala výjimku. Měla jsem ráda všechny postavy a přestože jich je v knize dost, nepletly se mi.
Nikdy asi nezapomenu na Ficka a jeho "He-he-he!" Fascinuje mě fakt, že je příběh z části psaný podle pravdy.. Čachtická paní je totiž opravdu něco.

dominik123
26.08.2015 5 z 5

Veľmi pútavá kniha,zaplnená, neustálym dejom. Kniha prakticky nemá, slabé miesta. Všetky dôležité postavy sú zaujímavé aj keď ich je viac než dosť. Príbeh sa až do konca nezastaví a neustále prekvapuje. Zvratov v knihe je požehnane a väčšinou sú nečakané. Kladným postavám som držal palce a tým záporným som prial smrť. Autor teda dosiahol to čo chcel, napísal kvalitnú knihu, plnú napätia a zvratov. Navyše ako bonus tu je samotná Čachtická pani. Tak dobre napísaný charakter to sa len tak nevidí je to určite jedna z najhorších záporných postáv o akých som kedy čítal. Ale nič nie je dokonalé a aj tu je pár chybičiek na kráse. Postáv je veľa a niekedy sa v mi v nich ťažko orientovalo a niektoré momenty v knihe mi nesedeli. Dávam 95 percent a určite si knihu o pár rokov opäť prečítam.

tisha8409
31.07.2015 5 z 5

Krásně psaná historie zinscenovaných obvinění. Můžu ji číst pořád dokola a úplně cítím tu temnou atmosféru.

spedula
13.07.2015 5 z 5

Jednoduše skvělá kniha,kterou bych všem doporučila.

Hrefna
06.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, strhující, napínavá a hlavně s překrásným slohem. Ač je kniha plná drsných věcía nedopadne zcela happy endem, tak ji pro sebe řadím do žánru pohádek, protože je celá protchnutá láskou, ideály o tom, jak by měl život vypadat a neúnavným a spravedlivým bojem za ně.

jaja1989
17.06.2015 5 z 5

rozhodně lepší než život.

Týnušxxx
02.06.2015 5 z 5

Naprosto perfektní, čtivé, děsivé, napínavé,... :-)

lenia1
25.05.2015

Uzasna knizka, ktera me i primela si jet osobne prohlidnout Cachtice a okoli..uzasny a napinavy pribeh a jedina kniha, u ktere kdyz se zactu nedam z ruky dokud nejsem u konce..

Janet11
30.04.2015 4 z 5

Čtivé, napínavé, skvělé. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

Nunee
23.02.2015 5 z 5

Výborná kniha, mohu jen doporučit :-) S filmem má společná (díkybohu) jen a pouze jména....

Ancheliii
19.02.2015 5 z 5

Stačil mi na ní jeden den a jedna noc. Neuvěřitelný. Jen moje hlava nedokáže pochopit to srovnávání s Jakubiskovým filmem. Postavit vedle sebe tyhle příběhy by mělo bejt snad trestný.

petranecka
19.02.2015 5 z 5

jedna z mých nejoblíbenějších knížek :)

eloušek
22.01.2015 4 z 5

Strašně mě mrzí že jsem si knížku vybrala ke přečtení zrovna když jsme ve škole psali pololetní testy a já jsem na knížku měla málo času a tím jsem jí četla poměrně dlouho. Příběh byl velice napínavý a dokázal člověka přinutit opravdu přemýšlet jak to vlastně je...