Byly tady, a už nejsou

Byly tady, a už nejsou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347656/bmid_byly-tady-a-uz-nejsou-56h-347656.jpg 4 511 165

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Here and Gone , 2017

soukroma
28.04.2019 4 z 5

Začátek výborný, mrazivý, pak ovšem náhlý přeskok zcela jinam, bez jakékoli souvislosti, a v třetí kapitole už je jasno, oč vlastně jde. Trochu všeho moc, ale celkem dobré a napínavé čtení. Závěr malilinko otevřený.
Celou dobu mi připadalo, že knihu musela psát žena, i pseudonym autora mi pořád připadá tak nějak ženský (něco jako Hayley, což je zřejmě ale také "obojaké" jméno).

barbara5604
31.03.2019 4 z 5

Dle mého dobre napsána knížka..od začátku do konce napínavá!!určitě stojí za přečtení :-)

micha-ella
31.03.2019 3 z 5

No, nevím... Začátek slibný, ale nesnáším thrillerové konce s hromadou mrtvol. Ty uměle navozené zvraty v závěru děje, které mají zvyšovat napětí - ještě, ještě - nakonec všechno znevěrohodní. Ale věřím, že někomu se to líbí.

Anténa1991
30.03.2019 4 z 5

Jako joo, nebylo to špatný! Ale klidně bych příběh snesla o něco delší. Klidně o takových 100 stran, vůbec by to nebylo na škodu a věřím, že ani v těchto dalších 100 stranách bychom nenašli tzv. hluchá místa. Podle mého názoru to totiž bylo všechno hrozně rychlý, možná až nereálný? A těšila jsem se, že v knize bude věnováno víc stránek právě obchodování s dětmi, darkwebu atd. Ale i přesto to byla kniha opravdu dobrá. A mě, jakožto matku, ten začátek doslova vehnal slzy do očí.

lipi
25.03.2019 5 z 5

Moc perfektní kniha, četla jsem plným douškem až do konce. Pěkně psaný příběh, napětí. Každou volnou chvilku mne kniha tahala do příběhu. Napětí bylo od začátku a do konce. Děj akční od začátku až po konec. Žádná pasáž se neprotahovala, děj probíhal realisticky. Nikde nebylo místo a prostor přeskočit řádku, natož stránku.

nikaj79
17.03.2019 5 z 5

Skvělá práce! Nešlo se odtrhnout a knihu jsem přečetla za 2 dny. Strhující příběh od první stránky. Noční můra všech rodičů, chvíle bezmoci. Ani kousek "hluchého místa" v ději. Doporučuji.

Kykeka
17.03.2019 4 z 5

Tento thriller vypráví o ženě, která utekla i s dětmi od manžela, který ji psychicky i fyzicky týral, jenže po cestě je zastaví místní šerif a při prohlížení kufru auta najde marihuanu, za což Audru zatkne a její děti přijede odvézt do bezpečí šerifova kolegyně. Když se pak Audra ve vazbě ptá, kde jsou její děti, šerif jí opáčí, že neví, o jakých dětech mluví, že žádné v jejím autě neviděl. Tímto se rozjíždí celý příběh, který je velmi čtivý a snad v něm ani nenajdete žádná slabá místa, nicméně mi celkový dojem kazilo postavení policie, která byla vlastně od začátku apriori proti Audře, což bylo samozřejmě podstatnou součástí příběhu, ale někde toho bylo už moc. Knihu rozhodně doporučuju a dávám 4/5.

Kaja01
20.02.2019 5 z 5

Naprosto skvěle napsaný thriller! Kniha mě chytla téměř od první stránky, vyhovovalo mi, že se děj zbytečně neprotahoval a nenašlo se místo, kdy bych měla chuť stránku přeskočit. Rozhodně můžu doporučit.

Barbora216
17.02.2019 5 z 5

Můj první thriller, přečetla jsem ho ani ne za dva dny. Bylo to napínavý, ani chvíli jsem se nenudila a v knize nebylo žádný hluchý místo. Jen je příběh takový až moc “americký”, ale to vůbec nevadí. Určitě bych knihu doporučila.

veronika9700
16.02.2019 5 z 5

Pokud se někomu nelíbí tato kniha tak by mě zajímalo co by potom chtěl? Tohle je mistrovsky napsaný thriller (což mě ani trochu nepřekvapilo, domino ty thrillery umí!) , který vás chytne a pustí až s poslední přečtenou stránkou, i když to taky není úplně přesné, protože ještě chvíli po dočtení budete mít tuto knihu v hlavě.

ErikaJ
14.02.2019 4 z 5

Bylo to čtivé, napínavé, doslova mě to vtáhlo do děje a úplně jsem cítila tu paniku matky, které by najednou zmizely děti za takových podivných okolností. Asi bych se neudržela a tomu šerifovi po tom všem ukopla hlavu. Skvělý thriller.

Knižní střípky
28.01.2019 5 z 5

Skvělá záležitost, výborný thriller, žádná hluchá místa, žádné překombinovanosti, vše má hlavu, patu, své místo. Děj Vás od prvních stránek ke knize přiková a nepustí. Musíte prostě vědět, jak to s těmi dětmi vlastně bylo.

knihomolkadorfa
14.01.2019 5 z 5

Skvělý thriller. Víc psát netřeba.

ivdol
04.01.2019 5 z 5

Ano, ano, ano, doporučuji. Mohla bych jen opakovat kladná hodnocení. Přečtěte si sami.

Kamil2
31.12.2018 5 z 5

Myslím, že je zbytečné plýtvat slovy chvály. Knihu jsem přečetl za necelý den a to se mi nestalo dlouhá léta. Doporučuji všem milovníkům napětí, knize nic zásadního nechybí, nemá hluchá místa.

broskev28
22.12.2018 5 z 5

Poprvé v životě jsem měla pocit, že čtu opravdový thriller. Naprosto skvělý mi připadá závěr komentáře, kterým knihu ohodnotil Lee Child: "Lépe se podle mě thriller napsat nedá." Tohle se takzvaně četlo samo, ráno jsem knihu otevřela a večer jsem ji odložila přečtenou. Je před svátky, rodina mě proklínala, ale já jsem je neslyšela a četla. Takže doporučuju velmi, ale vyhraďte si na četbu den volna! A už teď vám závidím!

Calibra
28.11.2018 4 z 5

Dobře napsaný thriller bez totálně hluchých míst a zbytečného natahování děje. Úplně jsem se vžila do Audry a cítila její pocit bezmoci a vzteku. Její vzpomínky, co bylo, než utekla před nasilnickým manželem, oživily příběh.

Matita310
27.11.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem měla na svém seznamu docela dlouho a konečně na ni přišla řada. Musím říct, že jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Kniha mě moc bavila. Doporučuji

kaja3190
30.10.2018 5 z 5

Při čtení této knihy jsem se absolutně nedokázala odtrhnout. Autor tuto knihu napsal velice poutavě a bavila mě každá stránka. Nakonec mi bylo líto, když jsem knihu dočetla, ale určitě si ji někdy přečtu znovu.

RADOST
03.10.2018 5 z 5

Při četbě mě opanoval silný pocit bezmoci, dějová linka i zaslepenost vyšetřovatelů ho stupňovala. Rozčilovalo mě to, četba mě stresovala. A i když jsem si říkala,že to se přece nemohlo stát, je to napsáno jednostranně, je to jen strašidelný příběh pro dospělé... přesto připouštím, že něco podobného se stát může a asi i děje. A atmosféru vystihl autor skvěle.

thrillery rodina domácí násilí únosy dětí zmizení lidí Arizona

Haylen Beck (p)
americká, 1972
2017  85%Byly tady, a už nejsou
2021  79%Najdu tě
2022  83%Dům pod jasany

Kniha Byly tady, a už nejsou je v