Byly jsme tam taky

Byly jsme tam taky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45978/bmid_byly-jsme-tam-taky-pwC-45978.jpg 4 448 124

Vzpomínky ženy, která byla v 50. letech vězněná z politických důvodů společně s Růženou Vackovou, Dagmar Skálovou, či Ninou Svobodovou. Strhující próza, při jejíž četbě běhá mráz po zádech.

stanza
20.02.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha.

Ronny
24.10.2012 5 z 5

Další čtivá kniha na téma obětí komunistické zvůle. Dostala se do vězení jako mladá dívka a strávila v něm nejkrásnější roky.
Otřesný a pravdivý popis podmínek ve vězení. Klobouk dolů před těmi, které to přežily a nezlomilo je to.

Kordula 111
24.07.2011 5 z 5

Úžasná kniha o dívce, která byla uvězněna v komunistickém vězení. Rozhodně doporučuji.

Gildor
11.03.2011 5 z 5

Naprosto věrohodná výpověď politické vězeňkyně z 50. let, která byla za pouhé rozšiřování humorných letáků s mírně satirickým tónem odsouzena na 15 let odnětí svobody. Knížka se čte úžasně, až sama, ač obsahuje spoustu naturalistických popisů, ať už jde zacházení ze strany dozorců, případně o vztahy se spoluvězeňkyněmi, převážně vražedkyněmi, prostitutkami a podobnými živly, se kterými byli bývalé studentky, univerzitní profesorky a umělkyně - zkrátka politické vězeňkyně - nuceny sdílet pokoje a vůbec všechen prostor. Naprosto doporučuji všem, ať už pro přímost a nemilosrdnost této jedinečné výpovědi, tak pro její vysokou uměleckou hodnotu.