Bylo nás pět

Bylo nás pět https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35558/bmid_bylo-nas-pet-U1j-35558.png 4 3371 3371

Půvabná vyprávění o dobrodružstvích pěti nezbedných chlapců z malého českého městečka, psaná formou dětského deníku kupeckého synka Petra Bajzy. Klukovskýma očima viděný rok na maloměstě připomíná všechny sezónní dospělé i dětské zábavy, životní styl i hierarchii obyvatel malého města za první republiky. Kouzelná knížka, napsaná v době okupace, byla zároveň i autorovým posledním dílem a našla velkou odezvu mezi čtenáři všech kategorií.... celý text

ForiCZ
07.06.2013 2 z 5

Tohle se mi nečetlo dobře. Poprvé jsem knihu četl v dětství, protože se mi docela líbil ten televizní seriál. Jenže v polovině děje už jsem se nudil natolik, že jsem to vzdal a knihu odložil. Podruhé mě ke čtení vrátil maturitní seznam. V maturitní četbě jsem našel hned několik zajímavých knih, které bych si klidně přečetl znovu. No... Bylo nás pět k nim nepatří. Nebavilo mě to a žádné hlubší dojmy to ve mně nenechalo.

_sjuu_
27.05.2013 1 z 5

nevím, jestli jsem byla ve špatném rozpoložení, nicméně kniha mě vůbec nebavila, přečetla jsem ji sice za 1 den, ale kdybych si průběžně nepoznamenávala děj, tak do maturity (možná i za týden) vůbec netuším o čem byla,.

maple34
06.05.2013 4 z 5

Poutavý spis chlapeckých vylomenin Petra Bajzy a jeho spolumluvících. Někdy přílišně široký záběr událostí, jindy by zas neškodilo trochu rozvést. V zásadě velmi dobré čtení pro chlapce každého věku. Ke knize jsem se dostal až dlouho po několikerém zhlédnutí seriálové adaptace, a tak jsem se neubránil projekce seriálových charakterů do knihy, což mi asi v některých částech knihy uškodilo.

Hendrychova.K
26.04.2013 4 z 5

Dlouho jsem se čtení této knihy bránila, protože jsem se bála, že bude vyloženě psaná pro kluky a nebude mne bavit. Ale musím připustit, že i když jsem takové dětství, kdy bych prováděla pravé chlapecké rebelie, nezažila, tak se mi knížka četla snadno, byla zábavná a moc se mi líbila. V dnešní době, kdy děti tráví svůj čas spíše u počítače, bych tuto knihu ve škole doporučovala číst, aby si děti uvědomily, že čas se dá trávit i jinak (a mnohdy zábavněji).

tyzik.cejka
22.04.2013 2 z 5

Nejdřív jsem to zadal a říkal jsem něco takového krásného bude mít rozhodně 100 taková hezká knížečka i když jsem to dlouho nečetl a modré hoddnocení mne šokovalo protože pár chvilek knihy které si pamatuji se moc dřív líbili a chvilku si tu knihu začnu číst a máte pravdu je to divné a serial je ale moc dobrý

Kachorra
18.04.2013 4 z 5

Zábavná kniha a pěkné počtení. Je obdivuhodné, že autor v době, kdy toto napsal, zřejmě už věděl, co ho čeká a že to s ním asi dobře nedopadne. Přesto dokázal pro nás napsat humornou povídku. Snad se tím alespoň trochu odreagoval. Já na jeho místě bych asi humorné myšlenky postrádala.

Vlastula.P
01.04.2013 4 z 5

Zábavné počteníčko do části kdy Bajza blouzní z nemoci ... :)

v-andrea
17.03.2013 3 z 5

Poměrně čtivá knížka, ale v podstatě o ničem... Spíše ji vnímám jako soubor povídek na pokračování. Druhá část mi nepřišla tak hrozná na čtení jako některým ostatním, ale vůbec nechápu, co má za smysl. Děti to ale možná vnímají jinak, a proto se jim líbí. Znovu bych si ji asi nepřečetla.

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Knížka mého dětství - příjemná, vtipná, zábavná.

maruška1
04.03.2013

Milovaná knížka moje i mých dětí. Máme v rodině z této knížečky vypůjčeno hodně hlášek -Při příchodu domů se bytem ozývá :"válenpajštus" a když zazní otázka:Kam jdeš a s kým- odpovídá se Jdem my kluci, co spolu chodíme. Díky, pane Poláčku..

cihaja
04.03.2013 4 z 5

Krásná čeština, maloměsto, dětství ... souhlasím s níže psaným, že část "horečková" (Indie) už tolik nadšení při čtení neskýtá. Látka a její zpracování super, podklad pro hezké zfilmování. Nebýt Poláčka, nemáme Smyczkův film.

Klarineta
03.03.2013 4 z 5

Kniha byla navzdory své doby velmi úsměvná, ukazovala nevinnost dětství, ale smutným paradoxem je, že období vzniku této knihy nebylo pro autora ani trochu veselé.

Posli
03.02.2013 3 z 5

V knize se mi líbila první polovina, jak autor vyprávěl o dětském životě na vesnici, ale druhá polovina o tom, jak byli kluci v Indii už mě moc nebavila. Musím uznat, že to autor měl hezky propojené s tím, jak se občas Péťa probudil ze sna a myslel si, že zrovna spí a o dějství v Indii si myslel, že to je skutečnost.

Jitulevrtule
25.01.2013 5 z 5

Krásná, odpočinková :-).

Evelína Š
04.01.2013 4 z 5

Knížka mého dětství.

Kate.S
28.12.2012 3 z 5

Příběh o pěti uličnících je pro mě nezapomenutelný. Při četbě knihy je mi vždy tak lehce. Odpočinková knížka, která mě vždy odreaguje a bez potíží se nad ní zasměji. Seriál také moc povedený.

t.teriinkaa
19.12.2012 4 z 5

Fajn knížka, moc se mi líbila a četla se jedním dechem.. :) K povinné četbě fajn.. :)

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Skvělá kniha plná humoru...

Selinute
19.11.2012 5 z 5

Je to klasika - podle mě jedna z nejlepších českých knížek pro děti. Milý a úsměvný román, který potěší bez rozdílu všechny generace. Hodně se mi líbil i televizní seriál. I při třetím opakování jsem vždy čekala a nenechala si ujít žádný další díl. Opravdu moc kouzelné dílko.

Dandulka
23.09.2012 5 z 5

Moc hezká čeština, opravdu kouzelná!!! Mám ji moc ráda.