Bylo nás pět

Bylo nás pět https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35558/bmid_bylo-nas-pet-U1j-35558.png 4 3376 3376

Půvabná vyprávění o dobrodružstvích pěti nezbedných chlapců z malého českého městečka, psaná formou dětského deníku kupeckého synka Petra Bajzy. Klukovskýma očima viděný rok na maloměstě připomíná všechny sezónní dospělé i dětské zábavy, životní styl i hierarchii obyvatel malého města za první republiky. Kouzelná knížka, napsaná v době okupace, byla zároveň i autorovým posledním dílem a našla velkou odezvu mezi čtenáři všech kategorií.... celý text

Alexander1918
18.04.2015 4 z 5

Tož moc milé epizody z dětství. Jo jo, to byly časy. K tomu výborný seriál, nelze jinak než hodnotit 5ti hvězdami. Mě osobně přišla nejzajímavější poslední část knihy, která se odehrává ve snu/Indii. Jediné, co mi přijde trochu smutné, je paralela k dnešní společnosti. Myslím si, že to nebude dlouho trvat a opět tady budou takové chudobince. Proč ať si domyslí každý sám.

lencinek
12.04.2015 2 z 5

Četlo se to poměrně rychle, ale za to to byla děsná nudaaaaaa. :(

jitka7
24.03.2015 5 z 5

Co dodat - klasika

natalie8531
21.03.2015 2 z 5

Poprvé mi přijde, že seriálové zpracování je lepší než kniha. Na tuhle knížku jsem se chystala a těšila celkem dlouho...a tak mě nakonec trochu zklamala.

Iwíček
15.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila téměř celá, jen ta konečná fáze - nemoc, mě nevzala ani v knize, ani ve filmovém zpracování. Divadelní hru jsem bohužel neviděla :(

LucyMi
15.03.2015 5 z 5

Viděla jsem seriál, divadelní hru a četla jsem i knižní zpracování. Popravdě nevím, jaká forma je nejlepší :D Mě se líbí všechny :)

Daniel.95
05.03.2015 3 z 5

Nemohu si pomoct ale seriál byl opravdu lepší, kniha mi přišla strašně natahovaná až nudná.

lucie.8
29.01.2015 3 z 5

Seriál byl úžasný, ale do knížky jsem se nedokázala začíst. Pro děti to bude asi zajímavější než pro dospělé.

JeKa
29.01.2015 4 z 5

Musím říct, že mě, milovnici seriálu, trochu překvapilo, kolik mých oblíbených scén si scénáristi přimysleli a v knize tedy chybí. Hostinec u kamenného stolu asi pro mě stále zůstane číslem jedna v Poláčkově tvorbě, ale i tak to bylo príma pohlazení po duši: obsahem, jazykem i formou. "To se vr!"

Bránolog
14.01.2015 2 z 5

Podobně jak s Malým princem - klasika sice, ale já se do toho nedokázal včíst. Souhlasím s tím, že seriál byl super, ale jako knížku jsem to nekousl.

SelenaDemi428
22.12.2014 3 z 5

Kniha ušla, seriál je ale podle mě lepší a vtipnější. Nudila mě část, kdy byl Peťa nemocný a snil o Indii, což byla vlastně celá druhá část knížky, takže tu jsem doopravdy protrpěla. Obdivuji ale Karla Poláčka, který to takhle napsal i v tak těžké době, ve které žil.

Natyna3
12.12.2014 4 z 5

Jsem ráda, že mě povinná četba přivedla zpět k této knize...

Ryan
29.11.2014 2 z 5

Seriál, jenž vznikl na motivy Poláčkovy předlohy, je vynikající, ale samotná předloha mě po emoční rovině minula a chvílema nudila, že jsem měl problém to vůbec dočíst, což je velmi zlá vizitka v kontextu malého obsahu, jímž disponuje.

Tejezka
27.10.2014 4 z 5

Jako malá jsem tuto knihu i televizní seriál milovala... Na střední škole jsem neváhala a vybrala jsem si ji do povinné četby...Jediné co mě na knize moc nebavilo, bylo, jak Péťa Bajza onemocněl, protože výlet do Indie mě trochu nudil, ale dočetla jsem to.

Katullkkaa
23.10.2014 1 z 5

Musím říct, že kniha mě nebavila. Maximálně začátek byl celkem zajímavý, ale poté co se pořád dokola omýlalo téma slon a červená čepice - to už na mě bylo moc. Knihu jsem dočetla z donucení, jelikož to byla povinná četba na střední škole. Možná jsem byla ovlivněna seriálem, kterým jsem jako malá byla uchvácena a pořád si ho pouštěla na starém videu. Jediné co vím je, že se do opakovaného čtení nepustím. Jednou stačilo.

Barbona
03.10.2014 3 z 5

Čteno na SOŠ v rámci povinné četby. Knihu bych neřadila do svých oblíbených, ale jelikož jsem jako malá hltala s rodiči seriál, tak byl alespoň začátek přečten s chutí. Ke konci mne už moc nebavil ,,výlet'' chlapců do Indie, ale bylo to tak 60 stran, a tak se dal zvládnout. Bylo nás pět jsem celkem přečetla 2x - jednou v 6. třídě.

veronika5179
16.09.2014 3 z 5

Je škoda, že děti na ZŠ jsou nuceni číst knihy psané bohužel opravdu obtížnou češtinou. A to říkám jako milovnice Jiráska. Jako dítě a už tehdy čtenář se mi to četlo špatně a snad jsem ji ani nedočetla. Dnes bych si ji přečetla s chutí. Jazyk byl těžko stravitelný a místy nepochopitelný.

Ladys
10.09.2014 5 z 5

Pár bodů ke knize:
Jako dítě mě kniha nebavila.
Jako náctiletý jsem ji shltnul a byl okouzlen.
Knihu mi ukradli.
Koupím zas.
Ve správný čas podstrčím mým dětem.

123šášá
27.08.2014 5 z 5

Četla jsem knihu jako dítě.

Liv
26.08.2014 5 z 5

Přestože se jedná o celkem starší věc, bavilo mě to. Akorát moc nechápu, proč se toto dílo ocitá pořád a neustále v povinné četbě k maturitě.