Bylo nás pět

Bylo nás pět https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35558/bmid_bylo-nas-pet-U1j-35558.png 4 3371 446

Půvabná vyprávění o dobrodružstvích pěti nezbedných chlapců z malého českého městečka, psaná formou dětského deníku kupeckého synka Petra Bajzy. Klukovskýma očima viděný rok na maloměstě připomíná všechny sezónní dospělé i dětské zábavy, životní styl i hierarchii obyvatel malého města za první republiky. Kouzelná knížka, napsaná v době okupace, byla zároveň i autorovým posledním dílem a našla velkou odezvu mezi čtenáři všech kategorií.... celý text

SmallLucia
27.05.2016 2 z 5

Tohle mě prostě vůbec nebavilo..

book7
25.05.2016

Moje nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji už asi šestkrát.

dee7
25.04.2016 5 z 5

Poláček nikdy nezklame, krásný příběh, krásná čeština. K jeho knížkám se vždy ráda vracím.

Eliška_P
12.04.2016 2 z 5

První půlka dobré, druhá půlka hrozné. Námět i vyprávění velmi pěkné do okamžiku, kdy autor druhou půlku vyprávění věnuje snu. Zklamání...

Luipenox
07.03.2016 4 z 5

První polovina knihy se četla velice dobře, všední dny z pohledu kluka dávaly příjemný pocit. Druhá polovina, řečená indická, se mi líbila méně.

Liliana2006
06.03.2016 5 z 5

krásné čtení a moc poučné

MarekG
06.03.2016 4 z 5

Super kniha, teda první část.Druhá část knihy mi připadá, že ji psal někdo úplně jiný.První část knihy je ale opravdu zábavná, i když u seriálu jsou humorné scény mnohem směšnější.

konicekbily
01.03.2016 5 z 5

Vosy jsou skutečně chytřejší než kluci!

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Příjemná knížka, plno dobrodružství, které prožívá partička chlapců. Dobře se čte.

Marselle
19.02.2016 4 z 5

Seriál jsem neviděla, ale kniha se mi četla velice dobře. Obdivuji, že se něco takového pěkného a radostného dá napsat v koncentračním táboře...

kmotrkCZ
13.02.2016

Knihu jsem si vybral k maturitě a musím říct, že byla až zbytečně dlouhá a s takovým zvláštím koncem. Než hlaví hrina onemocněl tak se mě to i bavilo, ale do konce knížky byl už jenom ve snu a na konci se probudí, začne si dávat vše dohromady a pak to zničeho nic zkončí.

Veronique_Mrack
12.02.2016 3 z 5

Knihu musím hodnotit neutrálně...četla se dobře, ale seriál mě bavil mnohem víc.

exinix
09.02.2016 1 z 5

Zbytečně dlouhá, ale číst se to dá

Totojsemja
07.02.2016 4 z 5

Hezká kniha pro děti ale seriál je určitě lepší.

trynitrix
02.02.2016 3 z 5

Čtenářská výzva 2016: 5. Kniha, která byla přeložena do angličtiny

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli výzvě i když se mi seriál líbil více, když jsem byla malá ale kniha také měla své kouzlo.

EllieK.
27.01.2016 5 z 5

Mě přišla kniha poměrně zdařilá... Taky jsem viděla jako první seriál, ale už si ho moc nepamatuji... Ale pamatuji si, že v tom seriálu říkal Péťa úplně stejné pasáže jako v knize, tak nevim... Taky je pravda, že ta cesta do Indie mi přišla zdlouhavá...neni divu, když zabrala polovinu knihy... Ale jinak vcelku dobrá povinná literatura!:)

JaSn
25.01.2016

Protože jsem nejprve zhlédla seriál a považuji jej za velmi vydařený, byla pro mě následná četba knihy spíš zklamáním. Děj knihy je trochu jiný a jinak poskládaný, než jak je tomu v seriálu, navíc ta snová cesta do Indie tvoří snad polovinu knihy, což mi moc nesedlo. Samotných klukovských příhod a zážitků v reálném světě tam bylo poměrně málo, nebo mi to tak aspoň přišlo. Ale vím, že jsem v hodnocení ovlivněna seriálem a chápu, že pro někoho může mít kniha své kouzlo. Ale mě až tak neoslovila...

Petratra
22.01.2016 5 z 5

Jedna z mnoha mých dětských knih, které jsem vylovila v knihovně u babiček a fascinovaně četla s takovým zvláštním nezapomenutelným pocitem, že ty samé knížky drželi v rukách moje rodiče když byli sami dětmi. Patří k nim i Vinnetou, Dva roky prázdnin, Foglarovky a další.

Romanka89
19.01.2016 5 z 5

Mám velmi ráda seriál a knížka mne kdysi taky oslovila, po letech jsem se k ní teď vrátila v rámci knižní výzvy 2016 (oblíbená kniha mého dětství) a stále mne okouzluje.

Čtenářská výzva 2016: Oblíbená kniha tvého dětství.

Nikol117
16.01.2016 4 z 5

Četla se dobře, je zábavná, prostě stará klasika, která nezklame.