Budete jako bohové

Je židovská bible, Starý zákon, něčím více než jen historickou relikvií, které vzdáváme zdvořilou úctu, protože je zřídlem tří velkých západních náboženství? Má co říci dnešnímu člověku – člověku žijícímu ve světě revolucí, automatizace, jaderných zbraní, ve světě s materialistickou filosofií, jež implicitně nebo explicitně popírá náboženské hodnoty? (z úvodu knihy). Jedna z nejzajímavějších knih konce XX.století. V „Radikální interpretaci Starého zákona a jeho tradice“ dokonale zúročil Erich Fromm svá předchozí studia (judaismus, sociologie, psychologie, psychoanalýza, filosofie). Tento vlastně religionistický, nadkonfesijní a multidisciplinární spis je opravdovým vrcholem Frommova myšlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25428/budete-jako-bohove-25428.jpg 4.511

You Shall Be As Gods (1966)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

mlha.gr
30.11.2016

Jak miluju všechno, co jsem do Fromma zatím četl, tak tohle mě nedostalo. Je to psané zdlouhavým náročným jazykem a na to jsem možná prostě moc jednoduchej. :)

WEIL
12.08.2011

Jak se stavět k historickým mýtům, Starému zákonu a kdo to psal a proč?

I na tyhle základní otázky otázky nás navede tato kniha.

Erich Fromm

Erich Fromm