Brzkovský Dvořáci

Brzkovský Dvořáci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318298/bmid_brzkovsky-dvoraci-l7p-318298.jpg 4 21 6

Jarka_rybář
04.12.2020 3 z 5

Pěkná knížka, velmi hezky s citem popsané reálie vesnice, láska k mlýnu a k hospodářství.

Monike
08.01.2020 5 z 5

Miluji autorku diky babicce, ktera ma snad vsechny jeji knihy. Prijemny styl psani a velmi ctive pri me. Diky CV, ze jsem se vratila do obdobi puberty!

Chesterton
16.11.2017 2 z 5

V letech 1975-77 jsem na Vysočině o prázdninách u své tety objevila na její půdě dřevěnou truhlu, plnou sešitů Vlasty Javořické. Trávila jsem v její společnosti (jako žákyně posledních ročníků ZŠ) všechny deštivé dny a občas se závislost stala tak silnou, že jsem četla i v dnech slunečných :)) Nikdy už se k autorce pravděpodobně nevrátím, ale kdo ví možná má zásluhu na mé stále trvající závislosti na psaném textu nejrůznějšího druhu :)))

EvikU.
07.04.2017 2 z 5

Román z dřívější doby plný přírody. A samozřejmě je psaný trochu jinak. Ale dá se.

modranka
17.06.2013 5 z 5

Kdesi autorka sama napísala, že jej príbehy sú príbehmi skutočného života. Po prečítaní tohto príbehu mi behal mráz po chrbte. Viem, že dnes vekový rozdiel medzi mužom a ženou býva často prehliadaný a nevidíme na tom nič zlé. Ženy sa o seba starajú, aj v staršom veku môžu pôvabom súperiť s mladšími rivalkami. Ale v tomto príbehu mi to pripomínalo zneužitie mladého muža starou babou! Bolo mi ho fakt ľúto. Novela nie je veľmi dlhá, oplatí sa prečítať a oplatí sa nechať knihu v domácej zbierke.

kika 13
08.04.2013 3 z 5

Klasicky psaný román od známé autorky.

venkovské romány

Vlasta Javořická