Nelítostný princ

Nelítostný princ https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517203/bmid_nelitostny-princ-a98-517203.jpg 4 431 83

Podsvětí Chicaga série

Není to žádný princ z pohádky… Callum Griffin je dědicem irské mafie. Je nemilosrdný, je arogantní a chce mě zabít. Náš vztah nezačal zrovna nejlépe, když jsem v jeho domě omylem založila (menší) oheň. Naše rodiny věří, že svatba je jediný způsob, jak zabránit válce mezi irskou a italskou mafií v Chicagu. Myslím, že ho nejspíš budu muset zabít ve spánku. Všechno by ale bylo jednodušší, kdyby Callum nebyl tak přitažlivý. Své srdce si ale pečlivě střežím, protože ačkoli si ho musím vzít… Nikdy bych nemohla milovat nelítostného prince. Nelítostný princ je vzrušujícím prvním dílem epické série „Brutal Birthright“. Jedná se o nezávislý romantický příběh z prostředí mafie se šťastným koncem. Obsahuje vášnivé erotické scény vhodné pouze pro dospělé čtenáře!!!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Brutal Prince , 2020

Nika.
07.01.2024 5 z 5

Super knížka. Líbilo se mi "drsné prostředí" i postavy (kromě tedy Řezníka a Olivera ).

petraLI
07.01.2024 1 z 5

Aida mi byla nesympatická.Rozmazlený spratek, který může všechno. Příběh by nebyl špatný, ale to by tam musela být jiná hlavni hrdinka.

0197
04.01.2024 4 z 5

Skvělý začátek nové série. Hned jsem se musela kouknout o kom budou další díly, které si rozhodně ujít nenechám.

Aida byla pořádný číslo. Ty její hlášky. Do všeho se vrhala tak nějak po hlavě, ale nevadila mi. Naopak mě bavilo sledovat, co zase vyvede. Navíc bylo ji jen dvacet. Neměla problém se v tom prostředí orientovat a Callumovi poradit, jak na koho.

Callum byl ze začátku pořádně nafoukaný. Do svatby se mu nechtělo, ale otec mu nedal na výběr. Musel být před svou manželkou, kterou se měl pokusit zkrotit, ve střehu. Neměl to lehké :-).

U jejich slovních výměn jsem se pobavila. Nebyly tu žádné zbytečné odbočky ani okecávání okolo. Je tu i pár celkem žhavých scén, jen to tedy pokaždé zkazilo slovo vulva :-(.

V určité oblasti se sblížili hned. Ta jejich nenávist se pak najednou zčista jasna rozplynula. Prostředí mafie jako bylo znát, řešili se tu různé záležitosti v rámci rodin, ovládání různých oblastí, ale mohlo to být rozhodně drsnější. Nějaké drobné chybičky to mělo, ale že bych si to neužila to se říci nedá.

- chicagská mafie
- dohodnuté manželství
- oba pohledy
- od nenávisti k lásce

Nikusscha
04.01.2024 3 z 5

Knížku jsem si přála na Vánoce, jelikož jsem na ni četla samou chválu a ódu. No upřímně jsem trošku zklamaná. Cullum mi jako žádný drsňák nepřišel a Aida mi teda moc nesedla. Dobré byly akce se Zajacem. Asi jsem měla jiná očekávání od knížky. Na jedno odpoledne dobrý.
Knížka se celkem dobře četla tak to je za mně plus.

Ketfl
30.12.2023 4 z 5

3,5/5*

Já knihy s mafiánskou tématikou miluju, takže jsem na tuto autorku a tuto knihu byla moc zvědavá. Po přečtení ale musím říct, že tohle mafiány teda nevidělo ani z rychlíku.

Hlavní hrdina Callum má být dědicem irské mafie a Aida je zase z rodiny patřící k italské mafii. Jako upřímně? Spíš mi to přišlo jako banda bohatých pitomečků, kteří si hrají na mafiány. Já si teda fungování mafie představuji úplně jinak. Takhle v knize dostanete jen hrozně drsného Calluma a několik bratrů Aidy, kteří běhají sami! po městě jako pomatená kuřata a hledají záporáky. Nejvíc mafiánská mi na celé knize přišla jen ta konkurenční mafiánská rodina z Polska.

Příběh sám o sobě ale nebyl úplně špatný. Vývoj vztahu od nepřátelství k lásce patří k mým hodně oblíbeným, ale je fajn, když je vývoj k té lásce přesvědčivý. Tady mi to bohužel moc nepřišlo. Nenávist byla skvělá, ale ta láska najednou mi moc uvěřitelná nepřišla. Musím uznat, že jsem se u knihy ale několikrát zasmála a některé pasáže jsem si fakt užívala.

Mnoho čtenářek v komentáři také zmiňuje ty jahody na obálce. Jako jo, význam v knize pochopíte, ale opravdu to teda není žádné terno.

Závěrem tedy musím říct, že kniha se mi poměrně dobře četla, ale zase takové terno, že bych si z toho sedla na zadek, to taky nebylo. Rozhodně si mafiánskou romanci představuji trochu jinak. Dalším dílům ale dám určitě šanci.

Mamka_cte
30.12.2023 3 z 5

„Jestli mě Aida naštve, strčím jí hlavu do svěcené vody a zjistím, jestli z ní vyšlehnou plameny.

Poslední dobou moc romantiku a hlavně prostředí mafie vůbec nemusím a nečtu, ale viděla jsem na knihu tolika nadšených recenzí, takže jsem ji musela přečíst hned taky.
Romantická pohádka z mafiánského prostředí, tak bych shrnula celou knihu. Dobře se četla, ale jinak mě neoslovila. Čekala jsem asi něco víc.

Moc se mi líbila nespoutaná postava Aida, její vyřídilka a prořízlá pusa byla moje krevní skupina. Oproti tomu uhlazený Callum vůbec. Ale dohromady? Super dvojka s žhavou chemií a postupnou gradující romantickou linkou.

Aida a jahody. To jsem nečekala! Frajerka, aspoň to zkusila.

Příběh obsahuje dost žhavých scén, takže žádná YA kniha.
Dohodnutý sňatek, mafiánské rodiny, sex a peníze.

Nakonec ale knihu doporučuji a těším se na další díl, který vyjde příští rok.

Jesiesbookworld
29.12.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, ve které sice nenajdeme moc romantiky, ale o humor a nějaké to napětí není nouze.

Jedovaté dialogy mezi Callumem a Aidou jsou zárukou smíchu. Jejich nevraživost je to, co mě na knize bavilo asi nejvíce.

Miluju tenhle druh knih - není to žádná extra slaďárna, ale nějaká ta malinká kapka romantiky se tam přeci jen najde.

Lucyeinstory
26.12.2023 4 z 5

Nelítostného prince jsem měla v plánu přečíst už dávno v originále, ale nedal se nikde sehnat. Když jsem se dozvěděla, že vyjde v češtině, ještě s původní obálkou, skákala jsem radostí.

Máme tu mafii, domluvený sňatek, enemies to lovers. Tohle všechno já můžu. Hlavní hrdinové měli úplně skvělý humor, to jako byla dokonalost. Byli vážně uvěřitelní, sympatičtí. Romantika se tu budovala opravdu dobře, ocenila jsem, že to nebylo NENÁVIDÍM TĚ bum MILUJU TĚ. Takže pokud máte rádi opravdu jako nenáročné oddechovky z prostředí magie a Bad boye, jeden velký palec nahoru.

Ale teď bych chtěla říct ještě jednu takovou nemilou věc, díky které jsem knížce nemohla dát plný počet. Četla jsem i Sladkou nevědomost, a mě se tyhle dva příběhy smíchaly úplně dohromady. Nevím, jak je to možné, ale je.

johi_murasova
20.12.2023 4 z 5

Už když jsem knihu viděla na TikToku věděla jsem, že si ji musím přečíst. Když jsem ji viděla v knihkupectví, tak mé rozhodování netrvalo příliš dlouho.
Tohle byla úžasné! A opravdu jsem netušila, že se i zasměju. Mělo to snad úplně všechno co jsem si představovala a myslím si, že Nelítostný princ bude hodně dlouho mým nejoblíbenějším mafiánským románem.
Chemie mezi postavami byla úžasná, a jejich hate to love vztah se mi neskutečně líbil. Aida není jen tak křehká slečinka, se kterou by si nějaký mafián mohl zahrávat a Callumovi nedala nic zadarmo. Jejich vztah se vyvíjel pomalu a přirozeně, což se mi moc líbilo. Hlavní zápletka byla taky super a celkově to byla fakt pecka!

Ewe291
19.12.2023 odpad!

Znova kniha, ktora ma vobec nicim nezaujala a nemohla, NEMOHLA SOM SA DONUTIT JU DOCITAT!!!!! Skoncila som niekde na zaciatku pri dohodnuti stretnutia a prosto stacilo mi. Toto je akoze co?! Ocakavala som, ze zacnem citat a ma to doslova vcucne ( VED PREDSA TOLKO OSPEVOVANA KNIHA VSADE A HLAVNE NA INSTAGRAME) a namiesto toho "vcucnutia" sa nestalo vobec nic! Za prve styl pisania za druhe ocakavala som mafianov dostala som len ani neviem co. Ocakavala som zaujimave postavy a dostala som pohodlneho 30 rocneho chlapa co pocuva na slovo a rozmaznanu a hlupu a neviem kolkorocnu hrdinku, ktora mi prisla tak nevyzrela, ze si nieco ani neviem co dokazovala. Pardon ale aj kebyze mi za hodnotenia platia tuto knihu by som neospevovala. Mozno casom jej dam sancu ale momentalne je to za mna jedno VELKE SKLAMANIE

Blanka29
15.12.2023 2 z 5

Četla jsem hodně knih, které jsou z prostředí mafie, ale tahle patří mezi jejich slabý odvar. Vesměs příběh o ničem, kde ani hlavní postavy nedostaly svůj prostor. Sice to končí slovy miluji tě, ale chyběla mi tam nějaká hlubší konverzace nebo sbližování, která by opravdu šla popsat těmito slovy.....

Terezzie
13.12.2023 1 z 5

Kniha mě bohužel zklamala. Kupovala jsem ji na základě dobrých recenzí ale tohle není bohužel můj šálek kávy . Mám ráda knihy z mafiánského prostředí , dark romance ale tohle není ani nic mezi
Hlavní hrdinka na můj vkus až moc vulgární na mladou holku, moc mi to nesedlo, nevadí mi nedobytné, vzdorující a svéhlavé postavy ale obecně často užívána sprostá slova ženskému pohlaví ubírají na kráse a přišla mi v tom vztahu spíše jako mladej nedozrálej kluk a ne holka :D nevím jak to popsat . Dále mi vadilo že hlavní hrdina bydlel u rodičů a obecně i když byl popisovaný jako chladný drsný a neústupný, stejně se nechal komandovat vlastní matkou a podobně , v jeho letech bych očekávala trochu více nezávislosti i když rodinné konexe k tomu nedají úplně zelenou . Vadil mi obrovský skok hlavních postav k sexu a vzájemnému soužití. V jednu chvíli se hlavní hrdinka pokusila svého muže zabít a v druhé chvíli aniž by se znali spolu měli sex a tak to šlo pořád do kola , nic nic a pak pic aniž by došlo k nějakému bližším seznamování nebo rozmlouvání, dohadování krom jejích vulgarismů. Čekala jsem asi trochu delší hru na kočku a myš, nebo alespoň jednu - dvě kapitoly Sexuální hrátky nebyly špatné ale chybělo mi tam něco z čeho bych mohla vycházet, nějaké napětí , jiskra, nevím . Všechno bylo tak nějak hned a vlastně to postrádalo jiskru, napětí, smutek, lásku a podobně . A jahody na obalu knihy, které měli své vysvětlení v knize to mi přišlo spíše jako nepromyšlený výstřel do tmy.
A slovo vulva?!? To už mohli rovnou popsat celou rozmnožovací soustavu :D Už jen to mě při sexuálních scénách vždy zkazilo veškerá má očekávání a nadšení :D
Negativa - Vulgární hlavní hrdinka která se chová spíše jako kluk, už jen její jméno na to , že to je dcera mafiána s italskými kořeny , ženské pohlaví popisováno jako VULVA , muž pomalu ve středním věku bydlící u rodičů , jméno záporáka ,,Zajac “ ( nevím proč ale vždy jsem si vzpomela na pohadku ,, Jen počkej Zajíci :D)
Pozitiva - nebýt VULVY :D tak celkem zajímavé sexuální hrátky.

broskev28
11.12.2023

Nelítostný princ je můj velký omyl – koupili jsme ho do knihovny v domnění, že je to nějaká YA fantasy; možná by mi tentokrát tetovaný svalovec s pekáčem buchet na obálce napověděl včas, oč tady kráčí. (Ale jahody jsou povedené, souhlasím.) No nic, stalo se a já jsem si knihu „za trest“ přečetla: co jsi koupila, to budeš číst!
První překvápko a první asociace: vždyť je to velmi přibližná kopie/parodie klasického díla – Kačenka a Petrucio by se určitě poznali, v roli Blanky vidím Rionu, ač není Aidina sestra? Mafiánské prostředí by velkému alžbětinci (na rozdíl ode mne) možná taky nevadilo, soudím já; vycházejme z reality. A překvapení druhé: musím spravedlivě a poctivě přiznat, že jsem se nenudila - příběh je napsán zručně a svižně, nechybí humor a překvapivé zvraty. Bohužel nechybí ani (na můj skorodůchodcovský vkus) spousta vulgarit a sexu; ani jedno v knihách většinou nevyhledávám, a tudíž ani neocením.
Takže asi nejvíce mě zaujala následující pasáž:

„Proč myslíš, že někdo utratí půl milionu dolarů za kampaň na post radního, když pak dostane plat 122 304 dolarů?“ zeptám se jí.
„Zřejmě si chceš pohrát se zónami a daněmi, aby to vyhovovalo tvým podnikatelským záměrům. Taky budeš moct spoustě lidí dát to, po čem touží.“

P.S. Abych nezapomněla: oceňuju i nabídnuté hudební menu!

seabook04
10.12.2023 4 z 5

I přes to, že charaktery postav a témata (spojená se vztahem hlavní hrdinů) v knize nejsou můj šálek kávy, příběh mě velice bavil a jak hlavní hrdinové, tak vedlejší postavy (u kterých předpokládám, že se postupně dalšími díly stanou hlavními) mi jednoduše přirostly k srdci.

Krom stylu psaní autorky, který vnímám jako mix Penelope Douglas a Emily McIntire (aneb bohyně 1 a bohyně 2) jsem byla velice mile překvapená dějem, kdy se poměrně často ocitáme na dějišti mafiánských "přestřelek", tak hlavní hrdinkou, protože kurnik, to je Ženká s velkým Ž a nejde si ji nezamilovat :D

Byla to moje první kniha od autorky a s radostí (a úlevou, jelikož mám doma od ní další dvě knihy... if you get it you get it :)) můžu říci, že rozhodně ne poslední. V překladu - potřebuju všechny hned teď!

Hodnocení: 4/5*, čteno v originálu.

Papimami
10.12.2023 4 z 5

Není můj šálek kávy, když je žena nad ženou a muž nad mužem. Samozřejmě, že u knih očekávám trochu toho nereálného jednání, proto čtu, ale někdy je všeho moc, proto bych uvítala více destruktivních chvil v režii Aidi a méně její schopností wonder women. Té mafie tam také moc není. Kniha se točí okolo prohlubování domluveného vztahu dvou lidí.

Ála1968
07.12.2023 5 z 5

No bylo to skvělý.Celý příběh byl nabitý dějem a vůbec jsem se nenudila.Moc se těším na další díly

Raislin
05.12.2023 5 z 5

Příjemná “pohádka" pro velké holky ke sklenice vina, když se chcete zasnít a utéct od předvánočního kolotoče.

Zomy
01.12.2023 4 z 5

Příjemné překvapení, které je psané s lehkostí a vtipem. Aida je fakt střela, která se jen tak něčeho nezalekne.
K poslední, páté, hvězdě mi tam chybí ještě trochu víc romantiky, lásky, kterou bych z nich cítila.
Přesto jsem si Nelítostného prince užila.

TerryDee
01.12.2023 5 z 5

Myslím si, že už jsem nejednou zmiňovala, že zbožňuji mafiánské prostředí. Takže tahle kniha mě nemohla minout.

Líbí se mi symbolika jahod na obálce. Ohledně těch jahod jsem čekala cokoliv, ale co se z toho vyklubalo, tak to jsem opravdu nečekala. Takže za mě fakt povedený.

Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. S Aidou jsem ze začátku trochu bojivala, přišla mi jako nevychovaný spratek, ale časem se to ustálilo a začala se mi zamlouvat. Callum se mi líbil od samého začátku. Pro tento typ knižních prevítů mám slabost. Oba dva jsou rozdilní. A proto se líbila jejich vzájemná nevraživost a následná touha a blízkost. Skrze stránky byla cítí jak jejich nenávist tak i jejich chtíč.

Tohle propojení dvou znepřátelených rodin se mi moc zamlouvalo. Jsem zvědavá, co nám přinesou další díly, na které jsem už teď natěšená.

Takže pokud máte rádi mafiánské prostředí, hatetolove a dohodnutý sňatek, tak tohle je pro vás.

Turquoise
30.11.2023 2 z 5

Na to jak jsem se na tuhle knihu těšila, tak mě dost zklamala.
Kniha se měla jmenovat spíš Nelítostná dračice. Hlavní hrdinka v podobě této ďáblice mi vůbec nesedla. V první kapitole chování čtrnáctileté puberťačky, přitom ale věděla o jiných mocných lidech z města, studovala a nevěděla co, v celé knize měla snad jen 3x nějaké slušnější šaty (jedny z toho byly svatební) jinak chodila jen v kraťasech a tričku (čekala jsem vyšňořenou mafiánskou dceru - moje chyba), zabíjela bez mrknutí oka a to její uvědomění si, že je do Calluma zamilovaná... no to jsem se musela smát. Vůbec jsem jí to nevěřila. Já jsem u ní asi čekala nějakou romantickou ženskou část, na kterou jsem vůbec nenarazila.

To spíš Callum mi připadal zajímavější a v tom vztahu na mě působil tak, že právě on bude ta něžnější půlka. Ale pozor, rozhodně taky nebyl žádné ořezávátko.

Romantiky jsem tam moc nenašla a humor... no dost mě rozesmálo, když Callum prohlásil: "Jestli mě Aida naštve, strčím jí hlavu do svěcené vody a zjistím, jestli z ní vyšlehnou plameny."
Jsem si stoprocentně jistá, že by ty plameny vyšlehly a pohltily celý kostel.
Když to sečtu, děj mi připadal hodně uspěchaný, asi mi tam mezi tím vším ještě něco chybělo... Určitě bych chtěla ale dát šanci ještě dalšímu dílu s Nessou, snad bude lepší.

Sophie Lark
americká