Brouk Pytlík

Brouk Pytlík https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40980/brouk-pytlik-40980.jpg 4 446 69

Příhody brouka Pytlíka, který všechno věděl, všude byl, ale nic pořádně neuměl. Ilustroval sám autor Ondřej Sekora. Od roku 1969 vychází Brouk Pytlík v souhrnném vydání a obsahuje obě knihy napsané Sekorou v letech 1939 - 1940 - Trampoty brouka Pytlíka a Malířské kousky brouka Pytlíka

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Brouk Pytlík , 1969

Mates84
09.05.2018 5 z 5

Oblibena knizka meho detsvi.Pytlik je proste rizek:-))tesim se,az ji budeme cist se synem.

harena
03.04.2018 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství, právě jsem ji půjčila v knihovně a četla o Velikonocích naší 5-ti leté Evelínce. I tady se setkala s úspěchem a to mě moc a moc těší. Vtipná, milá, krásná knížka pro děti.

Lessana
14.03.2018 5 z 5

Nesmrteľné príbehy Brouka Pytlíka tešili v detstve aj mňa. A tiež krásne a vtipné ilustrácie pri nich, samozrejme :).

sanulllka
06.03.2018 5 z 5

Hezká kniha. Jenom škoda, že není i další díl. Moje maminka ji prý četla jako malinká. Maminka ji měla prý taky moc ráda.Podle této knihy maluji obrázky. :)

Damato
03.10.2017 5 z 5

Tak jsem to s vnučkami dočetla a jejich reakce mě utvrdily v tom, že Ferda je takový vysněný ideál, ale Pytlík je víc člověčí - hodně jsme si spolu s holkami při čtení povídaly a ač jsem myslela, že Ferda bude pro ně TOP, vyhrál to Pytlík na celé čáře. A když jsem si o tom všem s vnučkami povídala, otřáslo to s mým přesvědčením neporazitelného, spravedlivého Ferdy. Sice ho pořád miluju a Berušce bych s chutí ještě dnes podrazila nohu, aby se v tom blátě před Ferdou vyčvachtala, ale s Pytlíkem je ten život takový opravdovější- a rozhodně legračnější.

MrKrahujec
18.09.2017 5 z 5

Je vlastně až s podivem, že si ještě nikdo nevšiml, jak mnoho společného má brouk Pytlík s panem Spejblem. Nejen náturu, typ komiky, ale i přibližnou dobu vzniku i míru popularity u dětí. Jen tou vizáží se skutečně liší a také, samozřejmě, i místem prezentace, byť brouk Pytlík občas na to jeviště (i filmové plátno) také zavítal, ale přece jen tam nebyl tak doma, jako Spejbl. O něm je zase méně knížek, takže ve výsledku to bude "fifty-fifty".

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Brouk Pytlík, takový podle mě neprávem opovrhovaný zvířecí hrdina. Když si na něj vzpomenu, musím se smát. I když můj favorit byl samozřejmě Ferda.

HYPNOS88
18.07.2017 5 z 5

Tady je to jasný. Všechno vím a všechno znám. 5*

Magdalena5
16.02.2017 5 z 5

často používané přirovnání v naší rodině "Brouk Pytlík" při setkání s různými chytrolíny

Jitka_Roškotová
04.02.2017 5 z 5

Mým favoritem byl sice vždycky Ferda, ale i Pytlík patří mezi naprosto kultovní pohádkové postavičky, na kterých jsme snad všichni vyrostli. Byl to prostě borec, který všechno ví, všechno zná a snaží se neustále všechny jenom poučovat. I jako dospělá, když čtu jeho trampoty své dceři před spaním, se u téhle knížky vždycky dobře pobavím. Ráda se k ní vracím, ona prostě nikdy nezklame. A ty nádherné ilustrace...

Taťka Hraboš
26.11.2016 5 z 5

Klasika, která nestárne. Příběhy s broukem Pytlíkem se mi dokonce líbí více než ty s Ferdou mravencem - jsou prostě legračnější.

Pauvka
10.10.2016 3 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství :).

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Krásná knížka. Stejně jako "Ferda Mravenec".

Anaš44
02.12.2015 3 z 5

dobrá kniha máma mi ji čítala

jitka7
02.05.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem v dětství milovala :)

Dormar
10.01.2015 5 z 5

Když jsem byla menší přečetla jsem tuhle knihu asi třikrát. Moc se mi líbila.

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Možná jedna z mých úplně prvních knížek. Nevím, kolikrát jsem ji četl, ale myslím, že mě nikdy nezklamala. S Ferdou Mravencem je to pro děti to úplně nejlepší, co lze z dětské literatury vybrat.
Dodnes si pamatuji, jak mě rozesmávala kapitola o tom, jak se Pytlík rozhodl udělat síť místo pavouka. Jak okoukal postup, pak jako pavouk snědl starou pavučinu a čekal, až se v něm začne dělat pavučina. A když už mu bylo hodně špatně, tak byl přesvědčen, že z něj konečně půjdou nitě a skočil z větévky dolů. Samozřejmě se za ním žádná nit netáhla, jen sebou švihnul o zem a ztratil vědomí :-)
Kromě podobně krásných příběhů byla knížka také nádherně ilustrovaná. Ondřej Sekora byl prostě génius.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Druhá nejoblíbenější kniha od Sekory

fantomas 2003
04.02.2014 5 z 5

od Ondřeje Sekory je to nej nej a nej!

bibi.r
09.01.2014 4 z 5

S Broukem Pytlíkem byla vždycky větší sranda než se "správňáckým" Ferdou ;-).