Neónový právnik

Neónový právnik https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405998/bmid_neonovy-pravnik-aG3-405998.jpg 4 183 72

Brigham Theodore série

1. díl

Peňazí je málo a sľubných vyhliadok ešte menej, preto novopečený právnik Brigham Theodore podnikne zúfalý krok a nastúpi do pochybnej právnickej firmy v Salt Lake City. Ako prvý mu zveria prípad prekročenia povolenej rýchlosti, a keď aj ten prehrá, je presvedčený, že s kariérou právnika sa môže rozlúčiť. Šéf ho však prekvapí a pridelí mu o čosi náročnejšiu kauzu: obvinenie z úkladnej vraždy. Brighamovou novou klientkou sa stane Amanda Pierceová, utrápená a vyčerpaná matka, ktorej úchylný psychopat znásilnil a zavraždil dcéru. Ona potom zabila jeho. Porota by jej mohla byť naklonená, ale zákon neschvaľuje, keď ľudia berú spravodlivosť do vlastných rúk. Niet pochýb, že Amanda stlačila spúšť – videlo ju päť svedkov. Ak sa prizná, vyhne sa trestu smrti, ale pripustí, že konala nesprávne. No ak vinu odmietne, Brigham sa bude musieť pustiť do boja o svoju kariéru – a Amandin život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Neon Lawyer , 2013

M.Bo.
11.02.2020 5 z 5

Nadšení. Skvěle napsaná kniha s dobrým příběhem, napsaná čtivě a tak nějak - rychle stručně výstižně. Neobtěžuje člověka ničím okolo a tak se cítí, jako by seděl v soudní síni.

Knihomol2108
06.02.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Bez zbytečné omáčky. Nutí k zamyšlení. Sugestivní.

monulam
05.02.2020 5 z 5

Perfektní kniha, první co jsem od autora četla. Žádné zbytečné odklony od děje, závěr byl předvídatelný, přesto se mi líbil.

nada3314
27.01.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila moc a pokračování si určitě přečtu.

Mia764
20.11.2019 4 z 5

Já jsem s knihou vcelku spokojená. Docela dobře ukazuje jak funguje/nefunguje právní systém v USA. Nejsem si však zcela jistá tím, že je kniha opravdu postavena na reálném základě.
Tím, že je kniha kratinká nepotřebuje moc omáčky kolem a celý děj (včetně života hlavního hrdiny) se odehrává v době, kdy se odehrává případ.

Danago
12.10.2019 5 z 5

Miluji knihy z právního prostředí. Mladičký idealistický právník Brigham Theodore mi byl od samého začátku velice sympatický. Naskytla se mu velice rychle příležitost obhajovat ženu, které hrozí trest smrti. Nezalekl se velké zodpovědnosti, nepřenechal, případ někomu zkušenějšímu. Vložil do kauzy své srdce , odhodlání a hlavně svou intuici a rozum. Velice rychle zjišťuje, že na spoustu věcí ho ve škole nepřipravili. Přesto se rozhodně nehodlá vzdát. Jeho klientka Amanda vzala spravedlnost do vlastních rukou, měla pro svůj čin, vraždu, velmi dobrý motiv, který většina z nás dokáže pochopit. Přesto , nikdo nesmí brát spravedlnost do svých rukou. Co na to porota? Jak všechno dopadne?
Mě se kniha líbila moc. Má spád, napětí, je krátká a svižná. Odehrává se převážně v soudní síni a zaměřuje se především na právní případy. A to já mám hodně ráda. Nepotřebuji zavádění mimo hlavní linku příběhu. Knížka se velice dobře četla a já se těším na další díly.

soukroma
10.10.2019 3 z 5

Čekala jsem, že to bude o hrdelním případu, ale to byla jen vlastně malá, byť podstatná součást krátké knihy. Bylo to opravdu o obhájci, sotva opeřeném, vrženém do procesního práva těsně po vstupu do utažské advokátní komory. A čtenář s ním prochází prvních pár týdnů jeho profesionální práce, ale i jeho soukromého života.
Potud by se to dalo označit jako krajně zestručněný Mickey Haller (vzhledem k překvapivě krátké délce knihy), což by mi také velice vyhovovalo. Ovšem chybí tomu napětí i prostor pro dumání čtenáře, ale hlavně Brighamovo jednání a zejména slovní projevy jsou natolik extrémní (od střízlivých po výbušné), že mi k němu většinou neseděly, byly natolik nečekané až nepatřičné, stejně jako celý průběh a závěr procesu, že to pro mě prostě není podle skutečné události. Nevěřím tomu. Takže i hodnocení není vysoké: 55%.

Pozn.: český titul se mi zdá výjimečně výstižný, vhodnější než neonový právník - proč neonový? Autor zřejmě napsal sérii, na předsádce se mluví o třicítce románů, ale já budu nad dalšími (pokud se zde objeví) váhat.

Ivuska.09
09.10.2019 5 z 5

Já jsem s příběhem, který jsem dostala, naprosto spokojená. Ano, je tam nějaké to klišé, ale je založený na reálných základech (respektive na skutečné kauze, což by mělo byt více zdůrazňováno - třeba na obálce), dokáže zaujmout (jakmile se proces rozjel, nešlo odložit) a přinutí vás zamyslet se nad tím, jak to s tou spravedlností vlastně je.

Roubas
29.09.2019 5 z 5

Pro příběhy o outsiderech mám slabost. Mají svá pevně daná pravidla a většinou dokáží naplnit očekávání, pokud nejsou přehnaně vysoká. Klasická šablona, kdy právník po škole dostane hned jako druhý případ obrovsky sledovanou kauzu a vše jde proti němu.
Z průměru tuhle útlou knížečku tahá Brigham, který mě dokázal bez problému okouzlit svým někdy klidným a nemluvným projevem a po chvíli horkokrevným a dočista nerozumným návalem emocí.

Kočička911
02.09.2019 2 z 5

Jako nic moc..
Naštěstí jsem od tak tenké knihy nic jinýho nečekala.
Jednoduchej děj - právník hrdina, kterej hned po škole dostane důležitý proces.

ElikaBendova
25.08.2019 2 z 5

ani to nemusíte číst :-D stačí anotace, úvod a výsledek vám napíšou na předposlední stranu příběhu

Peřinka
19.08.2019 5 z 5

Nemám co vytknout, přečteno jedním dechem :)