Neónový právnik

Neónový právnik https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405998/bmid_neonovy-pravnik-aG3-405998.jpg 4 183 72

Brigham Theodore série

1. díl

Peňazí je málo a sľubných vyhliadok ešte menej, preto novopečený právnik Brigham Theodore podnikne zúfalý krok a nastúpi do pochybnej právnickej firmy v Salt Lake City. Ako prvý mu zveria prípad prekročenia povolenej rýchlosti, a keď aj ten prehrá, je presvedčený, že s kariérou právnika sa môže rozlúčiť. Šéf ho však prekvapí a pridelí mu o čosi náročnejšiu kauzu: obvinenie z úkladnej vraždy. Brighamovou novou klientkou sa stane Amanda Pierceová, utrápená a vyčerpaná matka, ktorej úchylný psychopat znásilnil a zavraždil dcéru. Ona potom zabila jeho. Porota by jej mohla byť naklonená, ale zákon neschvaľuje, keď ľudia berú spravodlivosť do vlastných rúk. Niet pochýb, že Amanda stlačila spúšť – videlo ju päť svedkov. Ak sa prizná, vyhne sa trestu smrti, ale pripustí, že konala nesprávne. No ak vinu odmietne, Brigham sa bude musieť pustiť do boja o svoju kariéru – a Amandin život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Neon Lawyer , 2013

alzbeta4340
15.10.2022 5 z 5

Soudní drama. Začínající právník se dostane spíše náhodou k trestnímu případu ženy, která před svědky zastřelila únosce a vraha své malé dcery. Hrozí ji trest doživotí nebo i smrti a situace pro obhajobu nevypadá příznivě. Příběh je údajně napsaný podle skutečné události, a tomu odpovídá i strohý až reportážní styl textu. Také zde nejsou žádné překvapivé a dramatické zvraty, zato jsem ale věřila, že takto nějak se všechno mohlo stát.
Kniha se mi velice líbila.

soupik2012
12.10.2022 3 z 5

Příběhy ze soudní síně mám moc ráda a tak jsem se na tuto knihu hodně těšila. Ale o to větší bylo mé zklamání. Způsob jakým je napsána se hodí pro literaturu faktu, ale nikoliv pro romány, nebo detektivní příběhy. Autor zcela ignoroval největší přednosti které knihy oproti filmům mají. A tím jsou zejména vnitřní pocity a myšlenky. Ale tento příběh je navíc strašně předvídatelný a tak v sobě nemá ani žádné napětí o atmosféře ani nemluvě. K dovršení všeho špatného jsou zde navíc hodně mizerné dialogy, které mi připomínaly nekonečný seriál Ulice. Povedené jsou závěrečné řeči obou právníků, ale to je žalostně málo. Abych nebyla nespravedlivá, tak úplně špatné to nebylo, ale přesto moc nerozumím tomu, proč má tato kniha tak vysoké hodnocení. Snad proto, že je knih z právnického prostředí tak málo. Audioknihu načetl pan Pepa Honzík a načetl jí taktéž pouze velmi průměrně.

LivN
08.10.2022 2 z 5

Bohužel mě kniha vůbec nenadchla. Ještě, že měla tolik málo stránek. Asi to není můj šálek čaje.

jaroiva
05.10.2022 5 z 5

Už anotace vypadala lákavě, takže přestože nemám moc ráda popisy soudních tahanic, hned jsem musela zkusit, v tomto případě audioverzi.
Z ranku knih, kde se propírá v podstatě jen proces a rozsudek, řadím k těm několika málo knížkám, které mě opravdu bavily.
Audiokniha je rychlou jednohubkou, kterou jsem nemohla vypnout. I když člověk tuší, jak to skončí, stejně je to i přes svou stručnou a přímočarou linii napínavé.
Musím jedině doporučit.

Metla
26.07.2022 4 z 5

Další z mých občasných návštěv soudních síní mě překvapila jedině stručností a přímočarostí. Kdyby Grisham zbavil svůj (shodou okolností taktéž první román) "... a je čas zabíjet" veškeré omáčky a ponechal pouhou dřeň, tedy zločin na dítěti a obhajobu rodiče, který vzal spravedlnost do svých rukou, bylo by z toho něco jako Methosův "Obhájce". Ideální právnické drama by ovšem vzniklo, kdyby se tito dva spisovatelé spojili - ten zkušenější má totiž sklon uchylovat se k přemíře zbytečných detailů, opakovat se, zatímco afghánský autor byl ve své prvotině až příliš skoupý na podrobnosti, justiční kličky i emoce. Přesto mi kniha padla do noty a hodnotím ji jen o málo hůř než věhlasnějšího staršího (výše zmíněného) sourozence. 75%

Jiparis
27.06.2022 4 z 5

Jak se hledá spravedlivý rozsudek pro neštastnou matku, kterou hájí úplně neznámý právník proti ostřílenému kolegovi? Zajímavé postřehy a trochu očekávaný závěr. Napsáno velmi poutavě a přesvědčivě.

viweb
22.06.2022 5 z 5

Pohodové čtení, krátké kapitoly, děj má spád. Hladká, lehká orientace v postavách i ději. Příjemné počtení.

kačenka80
20.06.2022 3 z 5

Kniha se dala přečíst ale žádná pecka. Nezkušený právník zastupuje klientku, která zabila pedofila. Ten jí brutálně znásilnil a zabil malou dceru. Vlastně nejde ani o to jestli ji odsoudí ale o moc soudců a právníků.

Knihobolka
08.06.2022 5 z 5

Překvapení týdne. Nádherně se to četlo a musím přiznat, že mi i několikrát ukápla slza. Začínající právník plný ideálů a s drzostí svou vlastní se postavil americkému právu. Doporučuji moc.

Kekik
04.06.2022 5 z 5

"Obžaloba vám pověděla, že vraždit je špatné. Ale žádá po vás, abyste zavraždili moji klientku. Tohle není spravedlnost."

Potřetí jsem strávila čas s knihou od Victora Methose. Tentokrát ten čas byl hodně krátký, neboť kniha má jen 179 stran. Byl to ale úžasně strávený čas. Doufám, že se brzy dočkáme další jeho knihy. Nejlépe dalšího dílu s Brighamen. Tento začínající právník mně hodně rychle přirostl k srdci. Šance, že vydají další díl, je nízká. Tedy dle toho, že Obhájce u nás vyšel v roce 2019. A od té doby dostaly přednost dvě jiné autorovy knihy. Ty jsem také četla a jsou též skvělé. Třeba se ale mýlím. Ať už vydají jakoukoliv jeho knihu, určitě si ji pořídím.
Čtení doporučuji.

xena2711
29.05.2022 5 z 5

Třetí knížka od Victora Methose a zase velká spokojenost. Čtivé, skvěle psané, přečtené za večer. Těším se na další překlady, snad brzy. Doporučuji.

martina2540
16.05.2022

Kniha se mi moc líbila, zejména její kratší rozsah i čtivost.

Jenny46
10.05.2022 5 z 5

Taková právnická jednohubka na pár hodin, která se četla dobře. Od autora moje třetí kniha, která je čtivá, sympatické postavy. Zajímavý příběh podle skutečné události nad kterým se zamyslíte...

ArwenAragorn
07.05.2022 5 z 5

81%
Jak si začal představovat poslední okamžiky života Tabithy Pierceové, zmocňoval se ho chladný hnus. Zoufale se snažil ty obrazy zahnat, myslet na něco jiného, ale nemohl. Pohlédl na její matku. Dívala se mu do očí.

Působivý právnický thriller. Jde o první případ začínajícího právníka Brighama Theodora. Ten má obhajovat maminku, která zastřelila vraha své šestileté dcerky a hrozí jí trest smrti. Příběh je napsán podle skutečné události, je emočně velice náročný a taky je psán svižně a napínavě. Není zdlouhavý a nudný jako u některých právnických thrillerů.
Od autora jsem přečetla Vrahovu ženu a začala jsem pídit po dalších jeho knihách. Tuto určitě doporučím k přečtení komukoliv.

helenkan
06.05.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila úplně náhodou ve slevě. A jsem tomu ráda. Že jsem jí přečetla za jedno odpoledne, svědčí o její čtivosti. Byla jsem z ní nadšená.

Šánka
03.05.2022 5 z 5

Má třetí kniha tohoto skvělého afgánského autora z těch, které u nás doposud vyšly. Co do počtu stránek nejkratší, ale nesmírně chytlavá, zajímavá a také emočně náročná. Příběh se i tentokrát odehrává v právnickém prostředí, které autor velmi dobře zná.
Začínající právník se ujímá obhajoby mladé maminky, která zastřelila vraha své šestileté dcerky a hrozí jí trest smrti. Americký soudní proces nám autor přiblížil velmi čtivě, srozumitelně a hlavně poutavě. Do posledních stránek jsem byla napnutá a držela palce...
Autor tímto kouskem putuje do škatulky ,,oblíbení" a já bych si moc přála, kdyby u nás vyšly i další jeho knihy.

PanKrbec
13.04.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Četlo se mi to lehce a tak jsem to přečetl za jeden večer. Příběh je inspirován skutečným případem a o to hlubší to ve mně zanechalo dojem. Za mne super.

katerina6763
08.04.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Ne kvůli tomu, že má pouhých 180 stran, ale spíše proto, že mě od začátku knihy zajímalo, jak celý příběh dopadne. Doposud jsem se zaměřovala spíše na krimi příběhy, kde byl popisován trestný čin, a až v této knize jsem narazila na to, co se děje "po trestném činu". Zajímavý příběh s náhledem do nitra soudního procesu, kde ne každý, kdo spáchá čin, je vinen. Za mě zajímavý příběh; o to více, že byl inspirován skutečnou událostí. Dávám o jednu hvězdičku méně, protože tuším, že takovýchto knih bylo napsáno spoustu (i když je nevyhledávám), a určitě bude hodně z nich vykreslovat příběh více poutavě.

Hella
06.03.2022 4 z 5

Výborné! A vůbec ne suchopárné únavné slovíčkaření, jako bezpochyby část knih z právnického prostředí je. Doporučuji a jdu se pídit po dalším titulu.

ava.s
06.02.2022 5 z 5

Přiznám se, že nejsem milovník knih o soudních procesech, ale tato mě opravdu chytla.
Čtivé, svižné, sympatické postavy, díky rozsahu a poutavosti lze knihu bez problému přečíst za odpoledne. Žádný dramatický zvrat tu nebyl, ale vůbec mi to nevadilo.

Výborná kniha, tím spíš, že jde o autorovu prvotinu.... Osobně se už těším na další knihy tohoto spisovatele.