Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146531/denik-bridget-jonesove-146531.jpg 4 1469 252

Bridget Jones série

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones's Diary , 1995

EvikU.
08.04.2017 1 z 5

Já nevím, ale mě tahle kniha zklamala. Čekala jsem víc, jakej kolem ní byl humbuk. Za snahu 1*. Další díly číst nebudu.

Danuscka
14.03.2017 2 z 5

V některých částech jsem se fakt zasmála, ale druhý díl si asi neprečtu

kozisek1
24.02.2017 4 z 5

jelikož jsem viděla víckrát filmovou verzi, tak mě tak už moc nebavila.

Ben Nevis
22.02.2017 2 z 5

V angličtině to nebylo lehké čtení, což mohlo ovlivnit hodnocení, protože jsem některé vtípky mohla přehlédnout. Na druhou stranu, kolik se jich ztratilo v překladu?

Každopádně Bridget mi k srdci nepřirostla, protože:
1. Prezentuje se jako hloupá osoba, kvůli kterým jsme pro chlapy slepice.
2. I když je těžká alkoholička (která vypije denní x drinků), nemá problém vydržet bez alkoholu.
3. Je schopná kouřit 0-60 cigaret denně. Chápu, že alkohol a kouření má být humorná položka, ale kdo z nás to umí? :-)
4. Její váha taky celkem osciluje, mezi 52 až 59 kg. Nevím, kolik měří...

Z hlouposti Bridget vyplývají všechny trapasy. Většina situací má lehce odhadnutý konec. Když například Bridget píše, že uvaří super večeři, je jasné, jak to dopadne.

Ale hlavní zápor knihy spočívá v tom, že se tam nic neděje. Většina pasáží mě nudila. S osudovou láskou se potká s bídou 3x, takže konec je poněkud neuvěřitelný.

Holky, nebuďte jako Bridget a nestane se vám, že budete věčně single.

michalka S.
20.02.2017 3 z 5

Jak uz tu bylo psano ze film je lepsi bez kniha a ha musím jen souhlasit.Ale zase tak spatna nebyla i jsem se parkrat zasmala.

veru.nika
08.02.2017 5 z 5

Rozdíl mezi knihou a filmem je. Oboje má však své kouzlo. Takže na film se ráda znovu podívám a knihu si někdy v budoucnu klidně znovu přečtu.

hellena1523
04.02.2017 3 z 5

Po shlédnutí filmu, který miluju, jsem asi čekala trochu víc. Kniha vůbec není špatná, je bezvadně čtivá, moc se mi líbí, že je zachována deníková forma, ale...no já nevím...filmovou Bridget si člověk zamiluje, ale ta předloha mi tak skvělá nepřišla...Určitě se k ní ale zkusím ještě párkrát vrátit, protože přestože mě neuchvátila, pár momentů mám v knize ráda. Další díly ale zaručeně číst nebudu...

vintager
30.01.2017 3 z 5

Přidávám se k tvrzení, že film je daleko lepší. A jsem jediná, komu přišel překlad z roku 1998 dost špatný?

pegasek
29.01.2017 1 z 5

Kniha super,pobavila :-D

adrianna0305
29.01.2017 1 z 5

Podle filmu se měla napsat kniha, protože nechápu jak tahle nuda mohla vést k vtipnému filmu :-) Snad poprvé, co je filmové zpracování lepší než kniha.

wesulle
21.01.2017 1 z 5

Asi budu jedna z těch zvláštních, ale stojím si za tím, že v tomto případě je film lepší než kniha! Dost mě nudila a příběh byl vcelku o ničem.

stastnyandel
17.01.2017 1 z 5

Nenadchla.A ze bych se u ni zasmala,to vubec.Dalsi cist nebudu.

Coucouha
16.01.2017 2 z 5

Pohodovka, kterou můžu doporučit, když nevíte coby. Já jsem ji ráda četla v tramvaji, protože má krátké kapitoly, moc jsem u ní nemusela uvažovat, ale celkem mě bavila. Tak nějak se mi ale zdá, že film je lepší :)
Každopádně se nechystám číst další díly, protože jsou knihy, kterým dám rozhodně přednost :)

jana277
15.01.2017 5 z 5

Čítavá pohodovka.

sima176
07.01.2017 4 z 5

Jako první jsem viděla filmy a Bridget jsem si zamilovala. Líbí se mi tahle potrhlá ženská jenž pronásleduje horda trapasů a úsměvných situací, i to, že nakonec našla svou lásku. Rozhodla jsem se, že si nakonec přečtu všechny knihy. A Tak mi je Ježíšek nadělil :) Kniha se čtě dobře, je zábavná a není stejná jako film, což bylo dobře. Malé výtky k Bridget bych možná ale měla. Nechápu, jak může mít ze své postavy takový mindrák, když váží ani ne 60 kilo (co bysme někteří za to dali :-D ), možná kdyby omezila ten chlast, tak by ji to šlo líp. A pak to věčné komandování ze strany její matky. Ženská přes 30 a nechá si to líbit? To by bylo ale asi tak vše. Kniha celkově se mi líbila a těším se až se po zkouškovém začtu do daších dílů. Kdo chce oddechové čtení, doporučuji!

Jayak
06.01.2017 4 z 5

Vtipné, oddechové čtení.

karoli120
10.11.2016 5 z 5

Super, tuhle knihu doporučuji všem, co mají rádi vtipné hlášky. :)

exitus
31.10.2016 4 z 5

Výborná, dost se liší od filmu, takže si knihu užije i člověk, který zná film nazpaměť (já). Už dlouho jsem se u knížky nesmála nahlas i v tramvaji a už dlouho jsem knihu nepřečetla za jediný den. Je to hooodně oddechové čtení, ale pokud se k němu tak přistoupí, nevidím problém. Bridget je příšerná osoba a to je právě to zábavné. Její mindráky, ve velké míře jen vnucené (tlustá 58 kilová žena???), ironie a úžasný smysl pro trapasy prostě baví. Ke konci kniha trochu ztrácí dech a zápletka s Juliem je už úplně k ničemu (ve filmu mnohem lépe).

Fidem
13.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila mnohem víc než filmové zpracování. Je to pohodové, čtivé a opravdu vtipné. :)

Tigergirl
03.10.2016 4 z 5

Fajn, odpočinková kniha pro chvíle pohody. Přečetla jsem ji snad za jediný den. Zasmála jsem se u ní. Filmové zpracování mám moc ráda a nikdy mě neomrzí, i když spoustu pasáží v nich chybí a některé přebývají.... Každopádně filmy si vždy ráda pustím znovu. Kniha stačila jednou, ale přesto doporučuji. :)