Před svatbou

Gregory Bridgerton na rozdíl od většiny mužů věří v lásku. A také věří, že až potká tu pravou, pozná ji na první pohled a pak už bude vše jen krásné a dokonalé. Jenže ho nikdy nenapadlo, že jeho vyvolená o něj třeba vůbec nebude stát. Okouzlující slečna Hermione Watsonová totiž miluje jiného. Naštěstí je tu lady Lucinda Abernathyová, její nejlepší přítelkyně, neochvějně rozumná a nesmírně praktická dívka, podle níž Gregory a Hermione logicky patří k sobě. Lucy udělá vše, aby se dali dohromady – nehodlá brát ohled ani na to, že ji usměvavý a bezstarostný Gregory čím dál víc přitahuje. Koneckonců, už léta je zasnoubená a co nevidět se bude vdávat. Ale lásce se poručit nedá a první pohled je někdy klamný. Gregory si bude muset rozmyslet, která z dívek je ta pravá, a pak ji získat dřív, než bude pozdě – před svatbou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1363/bridgerton-pred-svatbou-bt7-1363.jpg 4261

Bridgerton 8.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

On The Way To The Wedding, 2006

Kniha Před svatbou

jennefer

Poslední Bridgerton, Gregory. Celá série se mi líbí, příjemný odpočinek plný lásek jedné rodiny. Každá kniha měla své nejlepší okamžiky, své vtipné momenty i svá překvapení. Autorka si drží pořád vysokou laťku, což klobouk dolů. Dokonce jsem zjistila, že při zjišťování nejslabší a nejlepší knihy série, se nedokážu rozhodnout! Je mi zatěžko to psát, ale všechny jsou skvělé...

Gilnien

Celá série mě velmi bavila, ale stejně jsem se těšila, až ji dočtu a konečně začnu s něčím jiným. Tento díl byl celkem dobrý. Na začátku trochu nuda, na konci až moc divoký spád.

vcielka

Zasa mi to nedalo a skusila som to citat v slovencine. Asi v sestine som to opat vzdala a presla na cestinu. A aby som len tak neprudila, tak som si vyhladala anglicky original a par z tych veci som si vyhladala a porovnala. A musela som si dat za pravdu. Slovensky preklad v mnohych veciach nedaval zmysel a pritom to boli vyznamove banality, ktore nechapem ako mohli prekladatelovi ujst. Par prikladov z mnohych: SK: "Ste to vy alebo pan Edmods," odvetila. "Hej, tak sa vola," suhlasil. CZ: "Bud vy, nebo pan Edmonds," pokrcila rameny. "Tak se tedy jmenuje," zamumlal. Eng: “It’s you or Mr. Edmonds,” she said.
“Is that his name,” he murmured.
Uz len z tohto je jasny ten jemny rozdiel a hlavne, ze on jej nic nepotvrdzuje, ale len si pre seba prekvapene mrmle jeho meno, ktore pocuje prvykrat.
O par malo stran hned dalsia taka nezrovnalost ohladom zasadacieho poriadku. Sk hovori o tom, ze si Gregory sadol vedla Hermione, lebo mu tak prikazoval zasadaci poriadok (prekladatelku vobec netrapi, ze o stranku dalej sa bavi so svagrinou, ze nesedeli vedla seba, ale nabuduce to zariadi), Cz hovori o tom, ze si nesadol vedla nej, lebo nechcel obchadzat zasadaci poriadok a s niekym sa menit, len aby mohol vedla nej sediet. Anglictina suhlasi s ceskou verziou. Tam kde cestina a anglictina pouziva na zaciatku pismeno A, aby len pokracovala vo vyklade toho vsetkeho,co Gregory robi, tam slovencina pouziva slovicko Ale, cim dava Gregoryho konaniam protichodny vyznam. Nejako takto: Cz: Urobil toto. Potom toto. A toto. Sk: urobil toto. Ale potom neurobil toto. No a nakoniec spravil toto. Je toho strasne vela, takze to tu nebudem vsetko rozpisovat. Co sa tyka deja, asi najslabsi pribeh hrdinovia z celej serie. Po tych 7 lepsich castiach ma to vobec nebavilo. Ani neviem, co napisat. Neverila som nicomu, co ti hrdinovia citili, ci robili. Jedina normalna a zmysluplna osoba v celom deji bola matka Bridgertonova a tam to konci. Epilog pritiahnuty za vlasy, hlavne tie neskorsie porody, to akoze fakt? Porodila pri vysivani s tym, ze ked to na nu prislo, tak ho odlozila a potom len raz povedala ach a bolo po porode? Lebo to uz bol jej 8. porod, takze to uz mala cele v malicku? Autorka musela mat zrejme velmi zabavnu spolocnost pri pisani, ked takto trolovala a rozhodla sa to takto poslat redakcii. Chapem, ze sa snazila byt vtipna, ale tentokrat jej to nevyslo. Vlastne, vela veci jej v yejyo casti nevyslo a rozmyslam, cim to moze byt, ze sa autor zrazu tak utrhne z tak dobrej cesty.

Kačka227

Bavilo mně to. Ale do top 5 z Bridgertonových by se to nedostalo. Dávám pět hvězdiček i za to, že to autorka dopsala :-) Musím říct, že se mi celá série četla vážně moc hezky. A nudných pasáží nebylo moc. Jen teď po dočtení poslední knihy nevím, co budu číst dál. Trochu se mi bude stýskat ;-)

Lee7

Ten konec, vážně.. začátek dramatické napětí.. prostředek - člověk se skvěle baví - konec šplhá se nahoru.. moc pěkný závěr v rodině sourozenců a velké drama na konec.. asi si budu muset udělat rodokmen a zjistit, kdo kolik a kam má dětí.. Jde se vstříc nové sérii Bridgertonovým ;)

Katt15
29.01.2020

Krásné

MonaLisa42
07.01.2020

Knihu při jejímž čtení jsem se příjemně uvolnila.
Nevím, co jiného bych měla říct, než to, že se jedná o absurdní komedii nebo dokonce frašku. Bohužel to považuji za nejslabší díl. Hlavní hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. O Lucy si myslím, že je to naivní a hloupé děvče bez trochy sebeúcty. Slova "Láska" a "Miluji tě" mě v této knize už přiváděly k zoufalství. Mrzí mě, že v posledním díle série Bridgerton neproběhlo nějaké rodinné shromáždění nebo rozloučení s celou rodinou. :-(
Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se skutečně dlouho tak skvěle nepobavila - Gregoryho kousky a některé rozhovory a situace byly zábavné. Konec byl velice napínavý. Epilog...velice komický. Děkuji!!!

petraj30
07.10.2019

Začátek mě hodně bavil, ale po polovině zřejmě spisovatelce docházely nápady, takže to byla taková míchanice a u epilogu jsem obracela oči v sloup.
Mrzelo mě, že je to poslední díl, protože jsem si celou sérii opravdu užila, ale nemělo to ty správné grády jako u předchozích a co mě mrzelo nejvíc na celém dílu, byla "neúčast" předchozích hrdinů z celé série - alespoň nějaký dovětek - škoda (zase si to musím dopsat sama), ale protože mám spisovatelku v oblibě dám 3 hvězdy