Brázdami života

Brázdami života https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95017/brazdami-zivota-95017.jpg 4 6 3

Hannelle
05.11.2017 4 z 5

Povídky byly sepsány na základě skutečných příběhů. V knize se objevují šťastné i nešťastné lásky, touha po bohatství, nevěra, dopady války atd. Zkrátka vše, co dokáže napsat jen sám život. Opět dobré čtení.

modranka
04.09.2013 4 z 5

Kniha obsahuje 7 poviedok: Brázdami života, Tři sestry, Úsměv, První hvězdička, Za války, Stará láska, Jedna z tisíce.

Brázdami života - príbeh troch generácii, ale hlavnou z nich je manželstvo Heleny Hrbkovej a robotníka Bočka, z ktorých sa stanú krčmári. Rodina, ktorú zničí vlastné bohatstvo.

Tri sestry: Samotná autorka túto poviedku označila ako poviedku, v ktorej je zachytený život z tej lepšej stránky. Chápala som to ako experiment. Autorka sa chcela vyhnúť konfliktom a chcela ukázať, že dá sa písať aj tak. No, podľa môjho názoru, ak je všetko dokonalé a chýba konflikt v akejkoľvek podobe, poviedka je nudná. Tak aj bolo, no literárne bola spracovaná skvelo.

Úsmev - poviedka o nevere a nemanželskom dieťati. Nie je viac čo dodať, poviedka je krátka.

První hvězdička - o bezdetnom manželstve a Vianociach

Za války: o návrate zmrzačeného vojaka k rodine, ktorú jeho tvár vyplaší

Stará láska: O detskej láske a hudobnom virtuózovi.

Jedna z tisíce: A opäť poviedka o vernosti a nevere počas vojny.

kika 13
02.04.2013 3 z 5

Opět povídky z prostředí vesnice.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979