Čas na lásku

Čas na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9953/bmid_cas-na-lasku-O6n-9953.jpg 4 225 225

Caledonia MacNeely, skotská kráska královské krve, je odhodlána stůj co stůj uprchnout ze zajetí anglického krále Jindřicha II. a vrátit se do milovaného Skotska. Na útěku ji však zastaví králův černý rytíř a ona v tu chvíli ví jen jediné – ten záhadný muž s pochmurnou pověstí ji neodolatelně přitahuje. Se Sinem se život právě nemazlil – pokud chtěl přežít, musel se řídit chladnokrevným rozumem nelítostného zabijáka. To poslední, co by teď mohl potřebovat, je manželství se skotskou dědičkou, s níž se má oženit na naléhavou žádost krále Jindřicha. Pro panovníka je odbojná Skotka pouhou figurkou na šachovnici a její sňatek se Sinem má napomoci k tomu, aby byli potlačeni skotští rebelové. Ani Callie nijak netouží po sňatku s domnělým Angličanem, ale nemá na vybranou. Pro své milované Skotsko by podstoupila jakoukoli oběť, a tak se nakonec králově vůli přece jen podvoluje. V té době ještě netuší, jaké pocity v ní všemi obávaný muž roznítí. Dokáže láska překlenout propast mezi dvěma nepřátelskými stranami? A může Sin důvěřovat citům, jež nikdy předtím nepoznal a s nimiž si neví rady?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Born In Sin , 2003

Lembac
23.03.2018 5 z 5

Tento román jistě přinutí nejednu čtenářku rychle hledat kapesníček, aby si potajmu utřela dojetím zavlhlé oči. Je těžké odolat pohnutí, když se postupně dozvídáme, co všechno musel chudák Sin ve svém životě vytrpět. Nechtěný, nemilovaný, vyhnaný z domova, týraný, prodaný do otroctví, vycvičený k zabíjení....je div, že důsledkem všech těchto příkoří je "jen" Sinova extrémní uzavřenost a absence projevu jakýchkoliv emocí. Být to skutečnost, potřeboval by černý rytíř velmi dobrého psychiatra, ale protože se zde jedná o červenou knihovnu, pana doktora výborně zastoupí krásná Callie. Tato odvážná dívka má můj upřímný obdiv za to, s jakou trpělivostí a pochopením rozbíjí Sinův ochranný krunýř, aby se nakonec dostala k jeho zranitelnému jádru.

Román pro ženy jako když vyšije, včetně mnoha klišé, ale i tak se mi moc líbil. Jen bych možná ubrala v popisu neradostného Sinova dětství (fakt hrůza) a jeho pozdějšího sebezpytování (fakt si Callie zasloužíš, Sine!) - přišlo mi to ke konci už trošku moc protahované.

Enny4
20.03.2018 5 z 5

Po dlouhé době čtu celou sérii znovu. Tento příběh je nádherný. Na rozkaz krále se Callie provdá za Sina, jakmile ho blíže pozná, zamiluje se do něho a snaží se ho přesvědčit o své lásce. Sin jako nechtěné dítě prožil těžký život, znal jen bolest, zklamání a zradu. Nemá žádné přátele, většina lidí ho nenávidí, včetně jeho vlastní matky. Přesto se Callie krůček po krůčku se Sinem sbližuje, přesvědčuje ho o své lásce. Tento neporazitelný válečník nakonec podléhá a věnuje Callii své srdce...

Jája92
19.02.2018 3 z 5

Celkem dobře napsaná kniha.

Amitiel76
10.09.2017 5 z 5

Nádherná knížka, od které se nedalo odtrhnout. Středověk, Skotsko, rytíři....Stateční chlapi, pro které je čest víc než život.
Velice silný příběh, který doporučuji k přečtení....

katkaq
02.08.2017 4 z 5

Zbožňuji knížky odehrávající se ve Skotsku. A tahle je prostě skvělá. Oba hlavní hrdinové mají v sobě něco, co vás nutí si knížku přečíst znovu. Jakmile si na to najdu čas, tak to udělám. I pro člověka, který normálně červenou knihovnu nečte, to stojí za přečtení. Caledonia je hrdá a Sin je drsný a přesto si k sobě najdou cestu. Co víc říct. Prostě si ji přečtěte.

PerlaZP
25.06.2017 4 z 5

Tuto knížku jsem četla, již několikrát a stále se mi velice líbí, protože jde vážně o velmi povedený příběh - Sina mám prostě ze všech bratrů nejraději…
Knížce dávám čtyři hvězdičky…

DUNIKO
24.04.2017 5 z 5

Nic krásnějšího jsem nečetla.Často jsme měla na krajíčku, krutost některých lidí mě štve i v knížkách a ta macecha ještě že si toho byla vědoma a trápila se.No prostě pět hvězdiček je podle mě málo.Krásná.Nádherná.Úžasná.

Edice
04.10.2016 5 z 5

Tak jako Pán touhy, tohle byla nádherná kniha. Spisovatelka si mě začíná opravdu získávat... vlastně si mě již získala. :) Ač bych svůj názor na knihu mohla vyjádřit dvěma slovi jako u Pána touhy - Nádherná kniha, tak bych se tu ráda trochu rozepsala. Jsem ráda, že příběhy na sebe zatím docela úzce navazují nebou jsou různě navzájem provázané. A tak se setkávám s postavami z předešlých knih a velice mě to těší. Opravdu mě potěšila např. Simonova přítomnost i v tomto příběhu. Bez Simona by to nebylo ono. :D Myslím, že k tomuto silnému příběhu nemusím již víc dodávat, protože každý kdo si ho přečte ví o čem mluvím. :´)

Nakonec už jen dodám... Nádherná kniha. Nádherná ve všech ohledech.

ptavichripkaa
15.09.2016 5 z 5

Další kniha na kterou se nedá jen tak zapomenout. Epilog jsem četla se slzami v očích.

moudivlacek
18.07.2016 5 z 5

Moje první náhodné setkání s touto autorkou. Jsem víc jak unesena.
Už od prvních řádků se mi objevily slzy nad velmi krutým osudem Sina. S dalšími vzrůstal můj obdiv nad ním, přes veškeré překážky v životě, přes odpor a nenávist lidí, to byl velmi čestný a vzácný člověk. O to víc jsem byla ráda, když mu autorka přisoudí skvělou ženu. Nevzdává se a bojuje o jeho lásku, a to co pak udělá pro jeho záchranu ...
Co více dodat.
Určitě na tento příběh jen tak nezapomenu.

Hanulinas
27.07.2015 5 z 5

tak tato kniha se četla jedním dechem, konec byl opravdu krásný. Hlavní hrdina Sin okouzlí snad každého :)

havrmoni
07.05.2015 5 z 5

Nezklamala,čtu ji znovu (autorku i knihu),nehltám,ale vychutnávám. Konkrétně tahle, je moji neoblíbenější a Sin je pořád můj nejlepší hrdina a za ním Stryder z Temného rytíře a že už jsem od té doby něco přečetla :)

havrmoni
25.09.2014 5 z 5

Je to zatím třetí kniha,kterou jsem přečetla od této autorky.Dala jsem na vaše rady a hodnocení a začala Pánem touhy a Rytířem mnoha srdcí, je to čtení,jedním dechem.Tahle se mi zatím líbila nejvíc a vyvolala nejvíc emocí. Ještě mám před sebou 6 knih od této autorky a doufám,že nezklame.

eleryn
24.08.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Vážně se od ní nedá odtrhnout ;)

luci2
01.06.2013 4 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Romantický příběh o muži, který poznal jenom utrpení a ženě, která se jen tak nevzdá a dobude jeho srdce nejen svou láskou, ale především činy. Moc se mi líbila upřímnost hlavních hrdinů a závěr knížky mě úplně dostal, až jsem uronila i slzu. Moc pěkné pokračování série MacAllisterů.

mac.martina
09.04.2013 5 z 5

dojemný příběh o zamilované ženě, která chce získat lásku svého muže, který lásku nikdy opravdu nepoznal... nemohla jsem se od té knihy odtrhnout

malazluta
15.03.2013 3 z 5

Hezký a zábavný příběh, postava Sina a jeho "vnitřní boj" se mi ze všech MacAllistrů líbila nejvíc.

marijko
26.08.2012 5 z 5

Krásná kniha, oba hrdinové byli přes všechny nesnáze skvělí.

maryzka
12.05.2012 2 z 5

souboj mezi skotskem a anglii- ovšem hrdinku čeká překvapení- její manžel je poloviční skot.

Terinka1982
09.05.2012 5 z 5

Jsem naprosto nadšená, přečetla jsem jedním dechem....pobrečela jsem si, zasmála jsem se.....super:-)))

12. století Skotsko romance historické romance

Kinley MacGregor (p)
americká, 1965
2005  87%Pán touhy
2008  78%Kde je můj hrdina?
2006  88%Čas na lásku
2014  83%Milenec snů