Mega hustej nářez ekniha

od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

S partyzánštinou je konec. Je na čase rozpoutat válku. Absolutní válku lidí proti mimozemským okupantům. Jestli má být planeta Země svobodná, je třeba obětovat všechno, včetně vlastních životů - a to platí nejen pro lidi, ale i pro upíry. Jan Bezzemek, Gerhard, Petra, Lucie i Diana a jeho partička upířích transvestitů a dalších jejich spojenců stojí na prahu poslední bitvy se žlutými parchanty z vesmíru a vědí, že není cesty zpět. Čeká je buď smrt, nebo svoboda."Tak jo, sežeňte mi granáty a nějaký hulení. Tohle bude epický," říká JUDr. Tomáš Uhřík. Upíři proti mimozemšťanům potřetí a naposled. Na konci knihy zůstanou jenom jedni a cesta k tomu stojí za to....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155534/mega-hustej-narez-155534.jpg 4.4663
Série

Bratrstvo krve 3.

Žánr
Literatura česká, Sci-fi, Fantasy
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (107)

Kniha Mega hustej nářez

Přidat komentář
0001260
13. října

No, babička mívala takové rčení: Co je moc, je moc i celá kráva do polévky. Myslím, že to na tuto knihu sedí dokonale. Do dalšího dílu se už určitě pouštět nebudu.

iskovsky
26. září

Obsah plne zodpovedá názvu knihy... bojové scény sa striedajú rýchlejšie než letáky v poštovej schránke a popis tu použitej výzbroje ma plne kvalifikoval na funkciu poradcu NATO o ktorú by som sa mohol uchádzať na úrade práce...
Bojové scény si viem vychutnať asi ako každý chlap... sú pre mňa ako hrozienka v bábovke, na ktoré rád narazím, keď sa prežieram tou sladkou hmotou...
Misku samotných hrozienok by som si už ale nedal.... :)


Gordonlord
18. září

Nějak bych čekal, že po výborných prvních dvou dílech musí Kotleta ztratit dech, spisovatelsky se unavit a sérii dojet už jen na volnoběh. Protože tohle je praxe, na kterou jsem žel u spousty trilogií, nebo i delších sérií, zvyklý.

To s čím autor přišel, mi ale vyrazilo dech. Nejenže on ten svůj dech neztratil, ale třetí a závěrečný díl Bratrstva Krve je podle mého soudu nejlepší. Kotleta zde bohatě zůročil všechny postavy, které se v jeho příběhu objevili, využil naplno jejich potenciál, svedl dějové linky dohromady a naprosto pompézním a kulervoucím způsobem vygradoval celé finále ne jen jednou ,ale dokonce dvojitě !

Postavy, které čtenáři prostě musí přirůst k srdci, charakterově do detailu vymazlené, originální a celkově nápadité, zde promotávají své vztahy, osudy a příběhy a já všem fandil se zatajeným dechem. A když se už blížilo finále, tak jsem jim držel palce a opravdu se o jejich osud bál, protože se autorovi dokonale povedl nejen základ, v podobě neskutečně silných a vykreslených postav, poutavého děje, brutálních záporáků, napětí, gradace a úplně všeho, ale dokázal to celé okořenit osobitým humorem, projevujícím se v hláškách snad všech postav a v obratné vtipné rétorice. Obojí se povedlo na jedničku, je trefné, nenudí, a ještě k tomu je přítomno snad v každém odstavci minimálně jednou a mě nezbývá, než takto silný výstřik invence aplaudovat stejně silným... potleskem.

Aby chvála nekončila tak snadno. Musím zmínit i přístup k béčkové literatuře jako takové - málokdo napíše "laciné" akční béčko tak mistrovským způsobem. Je tu všechno - upíři, mimozemšťani, mutanti, jaderné výbuchy, sex, násilí, vulgarity, naprosto přestřelená akce celé je to zvládnuté s takovým zápalem, nadšením a péčí o detail, že se to jen tak nevidí.

Vždy dokážu ocenit, když někdo můj milovaný žánr akčního béčka bere vážně a dokáže ho napsat opravdu kvalitně a dát mu všechno, co potřebuje, aby dýchal a fungoval. Kotletovi se podařilo něco mnohem víc. Vím totiž, že na postavy příběhu hodně dlouho nezapomenu. Celé to na mě zapůsobilo opravdu silně a trvanlivým dojmem a o je pro mě rozdíl mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami :-)

postoran-CZ
09. září

Ale jo, necháme 4 hvězdy, jako u předešlých dílů trilogie. Ačkoli teda mi to už přišlo dost přestřelené v některých pasážích (a to beru v úvahu, že se jedná o souboj upírů a mimozemšťanů). Celkově vzato, Kotleta nezklamal a dal mi to, co jsem od něj čekal. Je to prostě (pro mě) odpočinková literatura, u které není třeba moc přemýšlet, ale prostě jen číst a bavit se.
Btw: Jsem jediný, který si v roli Diany představil Foresta Whitakera (Poslední skotský král) nebo Michael Clarke Duncana (Zelená míle)? :)

Ryšava
21. července

(+ SPOILER) Třetí díl, který je vyvrcholení války proti kartanů (žluťásci). Udivuje mě, co všechno dokáže upír snést... Hlavně Gerhard, který je tam dvakrát rozstříleným na maděru a stejně všechno přežije a dá se dokupy. Ani v tomhle díle, nemůže chybět sarkasmus a černý humor. Poslední boj, kdy se chtěly zničit jadernou bombou a dále spolu bojovali, tak to už se mi zdálo přetažené za vlasy.

Jandýs
24. června

Jsem ráda, že konec nebyl happyend a celý díl se odehrával opět akčně, se zajímavými zvraty,musím říct, že i dojemnými pasážemi!
Jan Bezzemek je teda odolnej týpek , který prostě zarytě musí ty parchanty vyhladit, a jde do toho hlava nehlava s nabitými zbraněmi a skvělou širokou barvitou slovní zásobou :-)) , která tomu všemu dodá říz a hlavně pobaví :-))

Phyl
23. června

Stejně kulervoucí, jako žluté špíny pro germána.

cca
22. června

Po celou dobu si trilogie udržuje kvalitu prvního dílu, takže nezbývá než říct, že "Hustej nářez" byl zakončen mega hustě, a já už se těším na další Kotletovy lahůdky.

1

Doporučujeme

Seržant
Seržant
Naslouchač
Naslouchač
Velké problémy v malém Vietnamu
Velké problémy v malém Vietnamu
Válka s Mloky
Válka s Mloky