Hustej nářez - komiks

Hustej nářez - komiks https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384122/bmid_hustej-narez-komiks-XIl-384122.jpeg 4 223 47

Bratrstvo krve (komiks) série

1. díl

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali... celý text

Nelíísek
09.01.2020 4 z 5

Kotletovi se zatím při čtení vyhýbám takže tohle je takové první seznámení s jeho stylem psaní.

Mě jako neznalce kotletova stylu to ze začátku trošku šokovalo, to co ale mu nejde upřít má svůj jedinečný úchylný styl. Kresba se mi líbila, u některých lechtivých pasáží byla možná trochu nepřirozená..

Za mě dobrý jen tak dále na český komiks je to velmi slušný výkon.

Je mi jasné že přepracovat knihu do komiksu není žádný med a knihu jsem nečetla.. ale děj mi připadal až moc uspěchaný .. možná by nevadilo pár stránek navíc nebo dva trošku detailněji popsané díly.

Určitě časem budu muset sáhnout po jedné z jeho serii :)

Lenka.Vílka
22.10.2019 3 z 5

"Earth Invasion - Skillet"

Ok, jak k tomu napsat komentář?!

Asi bych ho napsala jinak, pokud bych nečetla předlohu a nevěděla vo co go a prostě si knihu vybrala jenom kvůli obálce.

Takhle to vidím jenom jako převedení knihy do komiksu. Což je vlastně jenom žďímačka na prachy nebo je v tom kousek srdíčka? Nóóó....

Nebudeme si lhát při porovnání počtu stránek vám je jasný, že bude děj jako z rychlíku. Ty nejdůležitější věci tam jsou a když zapomenete na původní děj knihy, tak se vám to asi bude líbit. Ale...no, jo, ale...neni to prostě tak dobrý. A nebudeme si lhát, ona ani ta kresba není nijak zvlášť oslňující. Je "pěkná", ale tím to končí. Slovo pěkná používá, když nechci urazit spojením "průměr, ale už mi to znovu nedávejte do ruky". Takže vážně nechápu, proč se vydání pořád posouvalo. Určitě ne kvůli ladění kabátku... :(

(Jak čtu, vyvolení předplatitelé ví, proč to tak dlouho trvalo. Asi to bude i někde na stránkách vydavate. Ale mě to už nezajímá. Stejně jako tenhle komiks. Přečteno a jdeme dál.)

A jo, na hlášku "na české poměry" kašlu. Nějak mi tahle výmluva už poslední dobou nestačí...

Reat
05.09.2019 3 z 5

Překrásné ilustrace od Jany Kiliánové vyjevující slaboduchý příběh, toť ve zkratce podstata tohoto komiksu. Fanouškem Kotlety nejsem a asi se ani nestanu, nicméně jsem v pohodě dočetl. A jelikož jsem se ani nenadchnul ani neurazil, je průměr férovým ohodnocením.

Pan_Skala
03.09.2019 5 z 5

Moje první knížka od Kotlety jako komiks? Je snad potřeba něco víc? Opět jsem si oživil ten příběh a s velmi povedenými ilustracemi. Nalákalo mě to tolik, že až dočtu všechny rozečtené knížky tak se nejspíše konečně vrhnu přečíst vše od Kotlety co mám doma a nejspíše i doobjednám to co nemám.

kethy
29.08.2019 4 z 5

Mohla bych klidně napsat - Ty pičo, já mám halušky!!!!! Zkurvený hulení!!! Ale není to tak jednoduché. Nedala jsem pět hvězd, protože jsem vlastně trochu zklamaná. Vše je nahuštěno do velmi krátkého příběhu. Zrychlené a mnohdy tak nějak nepřehledné. A vlastně nebýt tak krásné kresby Jany Kiliánové, asi bych dala i méně, než ty čtyři. Na České poměry je to však velmi dobré dílo.

jarynek
27.08.2019 3 z 5

Poslední dobou jsem četl několik komiksů, které měly předlohu v beletrii či filmu a většinou jsem byl zklamán, Platí to i zde. Je to hodně zkratkovité, přeskakuje se z akce do akce, aniž by se dostatečně využil potenciál jednotlivých částí vyprávění. Možná kdyby byl komiks dvakrát tak dlouhý, trochu se rozpracovali jednotlivé postavy a některé části děje, tak by to fungovalo. Ale takto to zachraňují občasné vtipné hlášky a občasná povedená scéna. Kresba je na první nahlédnutí líbivá, ale hodně statická. Tenhle nářez mohl být hustější.

MagdaFish
05.08.2019 5 z 5

Hustá jízda! Moje první Kotletka vůbec. A nijak nevadilo, že jsem předtím nečetla knížku. V ději jsem se nijak neztrácela. Slovy klasika: "Tenhle druh literatury se má číst najednou, na jedno nadechnutí." :-)
Nicméně knížku si určitě taky přečtu.

Nevimm
29.07.2019 5 z 5

hustý :)

Hadati
09.07.2019 5 z 5

Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat, ale tenhle komiks se vyrovná se zahraničními komiksy podobného ražení. Je to asi první komiks, o kterém to jsem schopný říct. Tím nemyslím, že by české komiksy dosud neměly nápady nebo zajímavou kresbu, ale tento má jak akční příběh, tak i nádherně kolorované kresby, ze kterých přímo čiší erotika i násilí v tom správném poměru. A akce je tam více než dost, kdy zvolit jako úhlavní nepřátele emzáky byl správný tah, protože k nim necítíte ani trochu slitování. Snad tedy bude mít komiks takový úspěch, že se dočkáme jeho pokračování. Lituji jen jediného, že jsem si před komiksem nepřečetl knihu.

marcela8847
21.06.2019 4 z 5

Čtu, čtu, čtu a najednou koukám a on už je konec?! Práce obou autorů je super, ale i po více jak půl roce čekání na vydání komiksu jsem byla zklamaná, jak byl děj hodně uspěchaný. Kdybych před tím nečetla původní knižní zpracování, byla bych asi v ději hodně ztracená. Každopádně opravdu super dílo, které můžu doporučit.

eliska3211
13.05.2019 3 z 5

Kniha, která stála komiksu předlohou, je skvělá, ale tady mi přišlo, že mám v rukou její 20x zrychlenou verzi s několika dějovými skoky, nový čtenář se musel ztrácet. I přesto, Hustej nářez je Hustej nářez, nabažíme se vulgarismů, sexu i černého humoru. Obrazové zpracování skvělé.

Pigface
25.04.2019 4 z 5

Násilí, sex, vulgarismy... Vše co jste čekali od Kotlety a Kilianové a báli jste se zeptat. Knihu jsem četl a celkem to bodlo, jinak bych mírně tápal. Povedený sešítek, dám si pozor na další.

Doli
14.04.2019 5 z 5

Prostě hustej nářez. Opravdu dobře čtivé. Už se těším na pokračování.

michal3736
07.04.2019 5 z 5

Přesně jako kniha, akorát trochu rychlejší :)

Latys
24.03.2019 4 z 5

Základem je dobrá kniha takže příběh nehodnotím protože jsem jej už znal. Kresby úžasné a přehledné. Srazim hvězdu za obrovské příběhové skoky kdy ne znalec se prostě musí stratit. Nejvíc to bije do očí když se tam od nikud objeví nové postavy. To jsem fakt zůstal zařazený.

Korejš
18.03.2019 5 z 5

Konečně vím, jak si Fanda představoval robokopy a kartany. Komiks člověku dokreslí představy a je tak parádním doplňkem ke knihám. Nedá se nic dělat, zase musím dát 5 hvězd....

lee5747
17.03.2019 4 z 5

Pro nás fanoušky bratrstva, je prostě tohle nutnost mít. Krásně ilustrace, ale když se odpoutáme od toho, že je to podle knižní předlohy, tak jsou zde častokrát takové skoky, že pro neznalce, to nebude dávat sebemenší smysl a proto jedna hvězdička dolů. Ale těším se i na další 2 díly.

Rawen616
15.03.2019 4 z 5

Objektivně by to bylo asi za míň. Už kniha mi nijak ohromující nepřišla, ale jako zábavný brak to bylo zcela vyhovující. Komiks se drží knihy poměrně věrně, ačkoliv podobně jako filmy řadu věcí velmi zjednodušuje. Někdy možná až příliš a dvě-tři dvoustránky s nějakou akcí by tomu jen prospěly.
Tady se ale dostávám k tomu proč 4 hvězdy. A ty patří kreslířce. Ano, má to takový hodně zjednodušený až občas dětský styl, ale já sám jsem si párkrát komiks zkusil a uplně vidím proč je to občas hodně zjednodušené a kolik za tím bylo práce. Namalovat komiks je pakárna. A ona si to nejen kreslila, ale i obtahovala, barvila a dodala bubliny a text. Přátelé, tohle v zahraničí u takto koncipovaných komiksů mnohdy dělá hned několik lidí. V jednom je to skoro olympijský výkon! A samozřejmě oceňuji, že u nás taky jednou vyšlo něco, co si nehraje na víc než na akční zábavné dílko plné zbraní, krve a sexu, protože řada českých komiksů v současné době trpí tím, že jde z velké části hlavně o artová díla která buď rozebírají komunistickou minulost, sexuální a jiné orientace a nebo duševní onanie autora nad nimiž následně onanují hipstři u šálku sojového latté v pražských kavárnách a předhánějí se komu udělí více ocenění. Takže ano, díky, že to není "další standardní český komiks":-)

vorenus
15.03.2019 4 z 5

Komiksy nečtu. To by ho ovšem nesměl napsat mistr Kotleta. Od něj bych četl i jízdní řády.

encyklopedie
12.03.2019 5 z 5

...jak prosté....zařadil jsem tento komiks do složky "Moje nejlepší komiksy"
Zas to tady kdosi srovnává s knihou. Proč? .....komiks si žije svým životem ...... už mě to nebaví, číst pořád jakési únavné komentáře.... hned dám knihu dále nesledovat ......

science fantasy (SF + F)

Autoři knihy