Bratři Wrightové

Bratři Wrightové https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273707/bmid_bratri-wrightove-J6b-273707.jpg 4 11 6

V roce 1903 se bratrům Wrightovým jako prvním na světě podařilo vzlétnout se strojem těžším než vzduch, a vykročit tak do nového věku letectví. Jejich dramatický příběh zachytil ve své napínavé knize David McCullough, dvojnásobný držitel Pulitzerovy ceny. Líčí, kdo vlastně byli Wilbur a Orville Wrightovi a jak ke svému objevu dospěli. Opírá se přitom o obrovské množství dokumentů, soukromých deníků, korespondence i alb, a vypráví tak hluboce lidský příběh o jednom velikém splněném snu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , CPress

The Wright Brothers , 2015

Ydnev
31.08.2020 5 z 5

Nemám co vytknout. Je to faktografické, velmi čtivé, jejich příběh je ve všech směrech motivační, dokonalá kniha.

Dédečko75
24.04.2020 5 z 5

Krásný životopis

lazarus
18.03.2018 4 z 5

Hezky vyprávěný příběh dvou bratří a jednoho letadla. Vlastně toho prvního letadla vůbec.

soukroma
19.01.2018 3 z 5

Opravdu faktografické, se spoustou životopisných i technických údajů a citací. Ač jsem technický typ a života běh těchto bratří i jejich první "stopy" v motorovém létání mě zajímají, početla bych si mnohem lépe, kdyby to byl životopisný román. Udělat z toho román, byl by to okamžitě právem bestseller.

hanča34
07.10.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem zapůjčila kvůli manželovi, který je modelář, zajímá se o letectví a píše o něm knihu. Nakonec on ji nečetl a já ano. Smekám, před bratry za jejich vytrvalost a pokoru. Na rozdíl od jiných nezemřeli při pádu letadla.

genie
06.01.2016 5 z 5

Skvělé vyprávění o tom, jak se z neznámých daytonských hochů Wrightů staly světoznámé celebrity "pronásledované paparazzi" ... Wilbur a Orwille, oba neuvěřitelně trpěliví, zanícení, inteligentní a odvážní, byli dokonalým týmem ... Autor se věnuje zejména prvnímu desetiletí 20. století, od počátečních pokusů o létání na písečných dunách u Kitty Hawku v Severní Karolíně až po jejich megaúspěchy v Le Mans, Washingtonu nebo New Yorku. Ačkoliv toho o letadlech, letectví či jeho historii mnoho nevím (nebo možná právě proto?), kniha mě moc bavila.

letci letectví dějiny letectví piloti

David McCullough
americká, 1933 - 2022