Bran Mak Morn

Bran Mak Morn https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28090/bran-mak-morn-28090.jpg 4 51 6

Bran Mak Morn série

Spisovatele Roberta E. Howarda od mládí fascinoval svět vymřelých ras. Zajímaly ho osudy kmenů a národů, jež putovaly Evropou, zvláště pak tajemstvím zahalená rasa Piktů. Nijak proto nepřekvapuje, že jedním z jeho hrdinů je právě piktský král Bran Mak Morn. Statečný válečník, jenž se snaží sjednotit svůj národ a postavit se proti obrovské římské přesile. Tato kniha poprvé přináší kompletní soubor povídek s tímto hrdinou, včetně nedokončeného fragmentu, a povídek, jež se k tomuto tématu vztahují. Jako vždy v díle R. E. Howarda se jedná o příběhy velkých bojovníků, kteří odhodlaně přemáhají zlo, a nad vším se vznáší neopakovatelná atmosféra tajemna, již dokáže vykouzlit právě jen tento autor.... celý text

lampernaqui
18.04.2019 4 z 5

Nemusí to být pouze Conan. Howard uměl psát příběhy i s jinými hrdiny, ačkoliv by někdo mohl namítnout, že jsou jeden jako druhý. Ale stále nedokážu pochopit, že nestárnou a po tolika letech jsou stále čtivé. Jedním z hrdinů je i pikt Bran Mak Morn a jeho boje proti protivným Římanům. Klasika, která stále baví.

Poeta.kno
02.01.2019 3 z 5

Přečetl jsem první dva příběhy a do dalšího čtení jsem nedostal chuť a knihu vrátil do knihovny. Nebylo to špatné čtení, ale prostě mne to nechytilo.

špulo
04.06.2018 5 z 5

Poviedky tejto knihy nie sú na rovnakej úrovni. Už to tu chlapi rozobrali. Lenže, ja mám Howarda proste rád. Takže 100%...

KAREL6725
12.11.2017 4 z 5

Howarda mám komplet celého, proto nesmí chybět tahle sbírka povídek. Jako vždy kvalita. Jeho povídky nikdo nepřekonal , svět meče a magie. Pro mně odpočinková četba , která nezklame.

frantisek8863
02.09.2017 4 z 5

Z mého pohledu slabší příběhy, ale neurazí. Když už jsem investoval tolik času a peněz do Howardových knih jsem rád, že ji mám.

Eigis
18.04.2015 4 z 5

Kniha nabízí sedm povídek, které by měla spojovat postava Brana Mak Morna. Bran, ale nevystupuje zdaleka ve všech jako hlavní postava např. povídka Lidé stínů je o římském vojákovi, který se probíjí z nepřátelského území, není špatná, ale je dost krátká a postrádá charismatického hrdinu. Ve dvojici povídek Temný muž a Bohové Bal-Sagothu, je vůdce Piktů už dávno mrtev a yvstupuje zde jako jako jakýsi bůh, úlohu hlavního bijce zde má Turlogh O'Brien a musím říct, že obě dvě stojí rozhodně za to. stačilo by jen změnit jméno a byl by tu Conan jak vyšitý. Příběh Králové noci je ,,schůzka" třech autorových hrdinů. Kromě Brana je tu ještě Kull a Cormac Mac Art, jehož očima je příběh o bitvě římanů s Pikty ja jejich spojenci vyprávěn , pro mě osobně je nejlepší z celé knihy. Píseň jednoho národa není ani tak povídka, ale píseň jak už naznačuje její název, za moc ale nestojí. Poslední povídka o které se zmíním je Pomsta ze země, je to asi nejprůměrnější věc z celé sbírky, námět není špatný, ale zasloužil by víc rozvinout.