Boží pěst

Boží pěst https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120377/bozi-pest-120377.jpg 4 514 71

Forsyth ve svém napínavém románu neobyčejně živě líčí svět vysoké politiky, mezinárodní špionáže i vojenského velení, ale hlavně se soustřeďuje na barvité osudy několika velmi rozdílných hrdinů, které zvláštním způsobem spojí kuvajtská krize. To, co zažijí, v nás znovu vyvolá prastarou otázku: Může jediný člověk změnit chod dějin? Odpověď možná najdeme právě na stránkách Boží pěsti.... celý text

Literatura světová Válečné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Fist of God , 1994

čef
10.04.2018 5 z 5

Pro mne také vrchol špionážních románů Fredericka Forsytha plný hutných informací ze zákulisí války v Zálivu, historických postav a událostí. Samozřejmě část je fiktivní, ale napsáno tak, že nepoznáte co je pravda a co autorská licence. Napětí je stupňováno úsporným až faktografickým stylem, ale ohromně účinně, až jsem se místy skoro klepal. Jeden z nejlepších románů tohoto žánru, který jsem kdy četl.

monthy70
09.01.2018 4 z 5

můj první Forsyth. a jedna z knih, kterou jsem přečetl za noc

Jaruš7
17.08.2017 5 z 5

Načtená, perfektní, forma služebního zápisu je přímočará a dramatická.
Trocha nostalgie - v té době pod režimem beta u Červených baretů byla nálada vypjatá na max, a snad bylo obrovským štěstím nevědět , co to byla Boží pěst. Pojem Studená AB je alternativou - za zveřejnění dík.

Liduli
11.08.2017 5 z 5

Byla to první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. Po pár letech jsem ji četla podruhé. Jedna z těch, které chci mít v knihovně.

Lordcz
06.08.2017

Klasika co nezklame

BlackBlade
14.06.2017 5 z 5

Souhlasím s ostatními, je to skvělá kniha z prostředí války v Kuvajtu. Myslel jsem si, že skvělého Mstitele od F. Forsytha už asi nic nepřekoná, ale tohle se mu v mých očích vyrovnalo. Teď jdu na Den pro Šakala, tak jsem zvědav :)

davaprd
19.04.2017 5 z 5

skvělá knížka, která mě udržela v napětí až do konce, připomněl jsem si dobu nedávnou

Metroušek
15.02.2017 4 z 5

Jedna z nejlepších of Forsytha, ale škrtal bych.

jirka7739
21.01.2017 5 z 5

Snad nikoho nepohorším, když řeknu: Bomba! Parádní příběh, který nepustí, zasazený do pozadí Irácké invaze do Kuvajtu. Prostě Bomba!

de_baques
27.09.2016 4 z 5

Celkově zajímavá kniha. Bohužel se autor snažil zachytit příliš mnoho prvků (odboj v Kuvajtu, SAS, špionáž, spojenecké letectvo, Sadámův okruh atd) a vzájemné přeskakování nepůsobilo dobře. Měl se zaměřit prioritně na to co umí nejlépe - zde špionážní akce hlavního hrdiny.

Boby17
07.04.2016 5 z 5

Tak tahle knížka je absolutně bez chyby. Extra třída! A 92% z 202 hodnocení se mi zdá nespravedlivě málo.

Mydli
25.03.2016 5 z 5

Ač Šakal je zfilmovaná klasika a vynikající kniha myslím že Boží pěst je nejlepší Forsythovo dílo. Opravdu skvělé počteníčko! Nechtěl bych být v té době v Bejrútu..

evelýny
03.11.2015 5 z 5

Boží pěst mě pohltila, i když tento žánr nečtu každý den. Napínavé čtení a děj se vám dostatne pod kůži na hodně dlouho a přemýšlíte, co je pravda a co fikce.

woodward
19.08.2015 4 z 5

Je to jedna z těch lepších Forsythových knih napsaných po skončení studené války, i když kvality jeho studenoválečných klasik asi nedosahuje. Ale najdou se tam pěkné pasáže i obvyklé záblesky humoru - třeba údiv Američanů nad objemnými zásilkami šampónů do pouštního tábora britských letců. A samozřejmě mě pobavilo hlášení "Miles and miles of fucking desert".

Melic
31.12.2014 4 z 5

Říkal jsem si během několika prvních kapitol, že to nemůže fungovat. Takové množství jmen zmíněných v knize, to si nemůžu zapamatovat, Autor naštěstí jakoby s tím počítal a připomínal, kdo že se to pod jménem skrývá. V důsledku toho mohl vzniknout opravdu rozsáhlý příběh, odehrávající se na několika místech a dohromady tvořící jednotnou skládačku války v Iráku a mísící skutečnost a fikci (působící ale velmi věrohodně).
Čtení mě bavilo, autor má specifický styl psaní, který bych přirovnal k dobré přednášce - v podstatě popisuje a popisuje, nebrání se ani zacházení do technických detailů. Pro koho je téma válka+špionáž zajímavé, bude ho čtení bavit. Já zhltal posledních asi 300 stran v jeden den.

tomvall
15.11.2014 5 z 5

Další skvělá kniha tohoto autora. Jako vždy Forsyth skvěle skloubil reálné události války v Perském zálivu s fiktivním příběhem kolem tajných služeb a armád zúčastněných zemí.

heavy66
23.05.2014 5 z 5

Boží pěst mi kdysi přinesl Ježíšek, a když jsem ji na Štědrý večer otevřel, taktak, že jsem stihl zapít Silvestra!

mufna
15.01.2014 5 z 5

Forsyth je prostě mistr vypravěč. Na pozadí válečného konfliktu se odehrává drama jednotlivých lidských osudů a rozhodnutí, kde nakonec všechno souvisí se vším. Jeho informovanost problematiky jednotlivých témat, která jsou nosným prvkem jeho knih, je úžasná, proto má většina z nás problém rozeznat kdy už autor popustil uzdu fantazii. Je to jedna z jeho nejlepšíh knih.

Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Líbí se mi jak autor splétá osudy lidí, kteří se nikdy nepotkají a přesto se ovlivňují.

aktak1203
03.04.2013 5 z 5

Pro mě napínavé a zajímavé. Určitě doporučuji přečíst.