Bouřlivé vody

Romantika a dobrodružství v idylické Anglii doby Jane Austenové – v tomto rámci se odehrává nápaditý příběh australské autorky Colleen McCulloughové, kterou zlákalo pokušení napsat pokračování příběhu o sestrách Bennetových, známého z románu Pýcha a předsudek. Skvělá vypravěčka si za hlavní postavu vybrala Mary, prostřední z pěti sester, a dokázala napsat strhující pokračování, plné překvapení a nečekaných zvratů. Po sedmnácti letech je Mary už osmatřicet – ale rozkvetla do krásy a po matčině smrti je rozhodnutá vyrazit za vlastním dobrodružstvím. Vydává se na cesty, povzbuzená novinovými články záhadného autora, a touží napsat knihu. To se ovšem nelíbí jejímu švagrovi, který má obavy, že by mohla odhalit neblahá tajemství. Jiskřivá romance z pera slavné autorky se čte jedním dechem a prozradí nám, že na pravou lásku není nikdy pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37479/bourlive-vody-37479.jpg 2.840
Vydáno:, Knižní klub

The Independence of Miss Mary Bennet (2008)

Kniha Bouřlivé vody

rampapa

Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI.

Jája92
23.02.2017

Rozhodně této knize ublížilo, že se autorka snažila navázat na tak krásnou knihu jako Pýcha a předsudek bezpochyby je. Nedokázal jsem se přesto přenést a přiznám se, že jsem často přeskakovala stránky a nedokázala jsem se smířit s novou podobou pana Darcyho.

vlkcz
22.11.2016

Těžko se mi hodnotí, protože se člověk neubrání srovnáním s Jane Austenovou. A tady Colleen, v tomto případě, prohrává na plné čáře.
Moje hlavní výhrada je v tom, že, minimálně v případě pana Darcyho, do značné míry změnila charakter postav. Mírný sarkasmus Jane Austenové, kterým si dovolila častovat své současníky, je nahrazen myšlenkami o sociálních podmínkách chudých a postavení žen, ovšem bez náznaku humoru.
Pokud by se román neodkazoval k Pýše a předsudku, a byl by napsán čistě jako dobrodružný, některé výhrady by ubyly, ale i tak, některé nelogické obraty v ději i chování postav, by bránily v nějakém slušnějším hodnocení.

Jonna
02.02.2016

Ale ne! Jak mám ráda autorku, tak tahle kniha byla totálním šlápnutím vedle. Kniha mne hrozně nudila, přečetla jsem ji jen s největším úsilím, a tak hezky poputuje do antikvariátu. Větší slátaninu už jsem dlouho nečetla. Jenom z úcty k autorce ji nezařadím mezi odpad, i když by si to zcela jistě zasloužila.

May
26.08.2013

Četla jsem hodně knih, které se buďto snažili napodobit nebo pokračovat v příbězích Jane Austen. Tato kniha je ale jediná, na kterou jsem narazila, která se věnuje nejméně zmiňované z dcer Bennetových Mary. Pokud patříte k těm, kdo stejně jako já milují pana Darcyho a nejste ochotny slevit ze svých představ o něm, nebude se Vám tato kniha líbit. I já patřím k těm, které považují pana Darcyho takového jako je popsán v Pýše a předsudku za svého vysněného, dokonalého prince kterého jsem si přála potkat a nepotkala :-) Trvalo mi asi 30 - 40 stran, než jsem se smířila s panem Darsym a dalšími postavami v podobně, jakou jim autorka v knize přisoudila po sedmnácti letech od doby, kdy skončil děj Pýchy a předsudku. Jak už tady v komentářích bylo zmíněno, s J.Austenovou tato kniha mnoho společného nemá, není přísně puritánská, je otevřená, dobrodružná, velmi čtivá a zábavná ..... Ale hlavně, pokud čekáte Austenovskou romantiku atd. a nejste ochotni přijmout jiný pohled na starý známý příběh než je ten obvyklý, tak knihu nemůžu doporučit ........pokud ale překousnete ty své předsudky a máte rádi styl Colleen McCllough jděte do toho :-) Pro mě je to za čtyři hvězdičky :-)

Vojslava
11.11.2012

S Austenovou sice nic moc společného, ale je to rozhodně docela zábavné počtení... :-)

kusma
31.08.2011

Autorka umí psát velmi čtivě. Přesto tato kniha pro mě byla zklamáním, zejména, co se děje týče...