Bouře na Nilu III. - Sutehovo vítězství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Závěrečný díl trilogie Bouře na Nilu, jejíž děj se odehrává se starověkém Egyptě. Faraon Smenchkare zemřel. Intriky kněží a vojevůdců vynesou na trůn mladičkého Tutanchamona, jemuž ještě není ani deset let. Boj o moc však nekončí: slaboučký chlapec má být obrazem živého boha. Chlapec je však silnější, než se zdá. Obnoví starý Amonův kult, ale později propadne mystickému blouznění a v celé zemi dává stavět sochy bohů k vlastnímu obrazu. Jeho jediná spojenkyně, mladičká královna Anchesenpaamon, ví, že nejdůležitější je stabilita země. Co se stane, jestliže Tutanchamon zemře?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10262/boure-na-nilu-iii-sutehovo-vitezstv-amG-10262.jpg 4.322
Série

Bouře na Nilu 3.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Orages sur le Nil, Le Triomphe de Seth, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Bouře na Nilu III. - Sutehovo vítězství

Přidat komentář
zdenaR
28.02.2020

Krásný historický román z Egypta - moje oblíbené téma.
Velmi čtivý :-)))
Doporučuji.

takana
25.12.2019

3. díl byl stejně dobrý jako předchozí díly. Jen škoda že není pokračování.


bekule
12.01.2018

Smutný konec 18, dynastie která tak nadějně začínala vyhnáním Hyksósů.

ufounek17
06.11.2016

Závěrečný díl stejně napínavý a krásný jako ty předchozí...náherná trilogie...škoda že nepokračuje...moc dobře se to čte.

braunerova
12.08.2014

Poslední díl trilogie, řekl bych že nejlepší. Autor se opět drží známých historických faktů, svoje domněnky pak vysvětluje v kapitolách Historické osobnosti a Historické události. Krásný příběh o poslední královně 18.dynastie Anchesenamon, která po smrti svého manžela Tutanchamona po několika letech nejisté vlády mizí z dějin. Možná se odebrala do říše Usíra za svým milovaným manželem, možná odešla za svou sestrou Meritaton, jak píše autor. Vlády se zmocnil muž z lidu Haremheb: "Dějiny bohů změnit nelze....Je psáno, že Suteh bude věčně zabíjet Usira. A já jsem opatrovnice Usirových ostatků."

Vojslava
08.07.2013

Trilogie se krásně uzavřela. Zážitek byl opravdu pěkný, protože se autorovi pěkně povedlo oživit "strnulý Egypt" fresek a reliéfů do opravdu životného příběhu. Doporučuji nejen na léto k vodě.

Bara

Pro mě sice náročné čtení ale jinak jsou knihy nádherné.Moc se mi líbily