Bouře na Nilu III. - Sutehovo vítězství

Bouře na Nilu III. - Sutehovo vítězství https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10262/bmid_boure-na-nilu-iii-sutehovo-vitezstv-amG-10262.jpg 4 26 8

Bouře na Nilu série

< 3. díl

Závěrečný díl trilogie Bouře na Nilu, jejíž děj se odehrává se starověkém Egyptě. Faraon Smenchkare zemřel. Intriky kněží a vojevůdců vynesou na trůn mladičkého Tutanchamona, jemuž ještě není ani deset let. Boj o moc však nekončí: slaboučký chlapec má být obrazem živého boha. Chlapec je však silnější, než se zdá. Obnoví starý Amonův kult, ale později propadne mystickému blouznění a v celé zemi dává stavět sochy bohů k vlastnímu obrazu. Jeho jediná spojenkyně, mladičká královna Anchesenpaamon, ví, že nejdůležitější je stabilita země. Co se stane, jestliže Tutanchamon zemře?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Argo

Orages sur le Nil, Le Triomphe de Seth , 2004

Etilik585585
17.01.2023 5 z 5

Na závěr si dovolím jenom krátké shrnutí , celá trilogie je velmi dobře napsána
a do jisté míry založena na archeologických objevech. V příběhu je patrná i autorova autorská licence, kterou jak usuzuji používá střízlivě a uvážlivě.
Skvělou pomůckou k lepšímu proniknutí do děje celé trilogie jsou i poznámky a vysvětlivky, které stručně a výstižně doplňují celý tex.

zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Krásný historický román z Egypta - moje oblíbené téma.
Velmi čtivý :-)))
Doporučuji.

takana
25.12.2019 5 z 5

3. díl byl stejně dobrý jako předchozí díly. Jen škoda že není pokračování.

bekule
12.01.2018 3 z 5

Smutný konec 18, dynastie která tak nadějně začínala vyhnáním Hyksósů.

ufounek17
06.11.2016 5 z 5

Závěrečný díl stejně napínavý a krásný jako ty předchozí...náherná trilogie...škoda že nepokračuje...moc dobře se to čte.

braunerova
12.08.2014 5 z 5

Poslední díl trilogie, řekl bych že nejlepší. Autor se opět drží známých historických faktů, svoje domněnky pak vysvětluje v kapitolách Historické osobnosti a Historické události. Krásný příběh o poslední královně 18.dynastie Anchesenamon, která po smrti svého manžela Tutanchamona po několika letech nejisté vlády mizí z dějin. Možná se odebrala do říše Usíra za svým milovaným manželem, možná odešla za svou sestrou Meritaton, jak píše autor. Vlády se zmocnil muž z lidu Haremheb: "Dějiny bohů změnit nelze....Je psáno, že Suteh bude věčně zabíjet Usira. A já jsem opatrovnice Usirových ostatků."

Vojslava
08.07.2013 4 z 5

Trilogie se krásně uzavřela. Zážitek byl opravdu pěkný, protože se autorovi pěkně povedlo oživit "strnulý Egypt" fresek a reliéfů do opravdu životného příběhu. Doporučuji nejen na léto k vodě.

Bara
30.11.-0001 5 z 5

Pro mě sice náročné čtení ale jinak jsou knihy nádherné.Moc se mi líbily