Botanikova dcera

Botanikova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527134/bmid_botanikova-dcera-6560ffcb652c6.jpg 4 30 30

V Anglii konce 19. století stále panují přísné společenské konvence. Svéhlavá a odvážná Elizabeth je dcerou významného botanika a sběratele cenných rostlin. Také ona miluje květiny a je skvělou ilustrátorkou. Bohužel je ale žena, a tak nemůže své touhy o objevování cizích krajů a rostlin uskutečnit. To vše se změní, když její otec vážně onemocní a na smrtelné posteli dceři svěří riskantní a nebezpečný úkol. A Elizabeth vypluje za největším dobrodružstvím svého života. Na opačném konci světa, v australském Sydney, a o několik desítek let později Anna truchlí nad ztrátou své milované babičky. Byla to právě ona, kdo v Anně probudil lásku ke všemu, co roste. Během rekonstrukce babiččina domu objeví Anna ve zdi zvláštní skříňku a v ní skicák plný nádherných akvarelů z konce 19. století a pytlík se semínky. Chce-li Anna zjistit, jak se předměty ocitly na tak dlouho ve zdi starého domu, musí se i ona vydat na cestu a konečně se postavit tváří v tvář vlastním démonům.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast
Originální název:

The Botanist's Daughter , 2018


více info...

Přidat komentář

Kuci12
dnes 4 z 5

(SPOILER) "Kytky rostou všude kolem nás, stačí se jen dívat."
Začátek byl pro mě trochu zdlouhavý, ale s naloděním se příběh rozjel a líbilo se mi, střídání časových rovin. Elizabeth i Anna obě našli, víc než jen, to co chtěli získat. Škoda jen, že Elizabeth nemohla svojí misi dokončit sama.
"Láska neuznává záměry, hranice, kontinenty ani přání."

Le Chat
05.05.2024 5 z 5

Opravdu povedená kniha, za mne jasných 5 hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.


broskev28
02.05.2024 3 z 5

Na Botanikovu dceru jsem se moc těšila, ale zpočátku jsem byla zklamaná: než se děj trochu rozjede, působila na mě kniha příliš rozvláčně a zdlouhavě. Teprve když se Anna rozhoupala k nějaké aktivitě, příběh se stal čtivějším a zajímavějším. Ačkoli Anna žije v Austrálii, exotika na mě dýchla teprve z jihoamerických kapitol; naprosto skvělé jsou ovšem i ty britské. Ke konci se gradace vyprávění zrychluje, přičemž pomyslnou třešinkou na dortíku jsou poslední dvě věty knihy – tady můžu jen zatleskat!

Paja1709
24.04.2024 4 z 5

Moc pěkný příběh I kniha se četla dobře. Ale prostě ten konec mi přišel, uspechany takový nejak useknuty.

Imor
11.04.2024 4 z 5

Moc pěkně vymyšlený příběh, který se četl úplně sám. Kniha má nejen krásnou obálku, ale i obsah . Je to kniha pro radost.

Ivetaa
09.04.2024 5 z 5

Příjemné čtení - opět se prolínají dva příběhy a konečné rozuzlení je... Doporučuji přečíst.

Martina023
30.03.2024 5 z 5

Tato kniha se četla sama. Prostě to byla kniha právě pro mě. Mám moc ráda střídání minulosti a současnosti a tady se to alespoň podle mne autorce moc povedlo. Krásná kniha, která by mohla mít pokračování... doporučuji.

Nikola_
25.03.2024 5 z 5

To byla krása..

zdehan
22.03.2024 5 z 5

Moc pěkná kniha dobře se četla.

evineckY
17.03.2024 5 z 5

Kniha je senzačně napsaná.
Ze začátku se jeví jako klasický román, ale přejde do thrilleru.
Co je člověk schopen udělat pro peníze a slávu...

„Datura niger,“ zašeptal Hal do ticha knihovny. „Jejím domovem bývalo
svého času odlehlé údolí v centrálním Chile. Už téměř sto let je
považována na vyhynulou.
Kdysi dávno se řadila k nejmocnějším bylinám, jaké lidstvo znalo.
Při nevhodném použití způsobovala halucinace a smrt, ve správných
rukou však měla téměř zázračné léčivé účinky. Údajně se používala k léčbě zmatenosti a ztrátě paměti – nemoci, kterou dnes označujeme jako demenci.“
„Na Alzheimera?“ Anna si vzpomněla na babičku Gus.
Hal souhlasně pokývl hlavou. „A nejen to. Při vhodném dávkování dokáže tlumit bolesti, stejně jako laudanum, na rozdíl od něj však není návyková. Byla to vážně pozoruhodná rostlina – měla potenciál ulevit od bolesti a dost možná prodloužit život milionům, ne-li rovnou miliardám lidí.

Ludmila91
03.03.2024 5 z 5

To byl tak nádherný příběh. Kniha se četla "úplně sama". Doporučuji

Autorovy knížky

Kayte Nunn
britská
2024  89%Botanikova dcera