Botanikova dcera přehled

Botanikova dcera
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527134/bmid_botanikova-dcera-6560ffcb652c6.jpg 4 47 47

V Anglii konce 19. století stále panují přísné společenské konvence. Svéhlavá a odvážná Elizabeth je dcerou významného botanika a sběratele cenných rostlin. Také ona miluje květiny a je skvělou ilustrátorkou. Bohužel je ale žena, a tak nemůže své touhy o objevování cizích krajů a rostlin uskutečnit. To vše se změní, když její otec vážně onemocní a na smrtelné posteli dceři svěří riskantní a nebezpečný úkol. A Elizabeth vypluje za největším dobrodružstvím svého života. Na opačném konci světa, v australském Sydney, a o několik desítek let později Anna truchlí nad ztrátou své milované babičky. Byla to právě ona, kdo v Anně probudil lásku ke všemu, co roste. Během rekonstrukce babiččina domu objeví Anna ve zdi zvláštní skříňku a v ní skicák plný nádherných akvarelů z konce 19. století a pytlík se semínky. Chce-li Anna zjistit, jak se předměty ocitly na tak dlouho ve zdi starého domu, musí se i ona vydat na cestu a konečně se postavit tváří v tvář vlastním démonům.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Botanist's Daughter , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Botanikova dcera. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
06.06.2024 3 z 5

Těšila jsem se na světovou botaniku přes jeden a půl století a dobrodružství na různých kontinentech, ale dočkala jsem se plytkého příběhu, tedy moderně dvou "časových linií, které se nakonec někde protnou" (zde zcela zbytečně a na úkor čtivosti a zajímavosti), v románu ryze pro ženy.
Záhy se obě hrdinky zčistajasna (nepravděpodobně) zamilovaly a svorně a časově nerozdílně jim planuly líce, bušilo srdce a přestaly se věnovat botanice.

Navíc jsem zjistila podivné rozdíly mezi popisem autorky zde a na záložce knihy. Tam je to australská autorka, nikoli britská, v Británii žila jen krátce. Kde je pravda?

I ta obálka je poněkud vyumělkovaná...

pajaroh
05.06.2024 2 z 5

Líbivý příběh o rostlinách a "jejich lidech", jehož hodnotu snižují milostné zápletky a ženské natřásání, ploché černobílé postavy i neoriginální zvraty v ději. Líbilo se mi závěrečné propojení obou dějových linek a pěkná je grafická stránka knihy, jinak je to za mě nevyzrálé dílo.

Kuci12
19.05.2024 4 z 5

(SPOILER) "Kytky rostou všude kolem nás, stačí se jen dívat."
Začátek byl pro mě trochu zdlouhavý, ale s naloděním se příběh rozjel a líbilo se mi, střídání časových rovin. Elizabeth i Anna obě našli, víc než jen, to co chtěli získat. Škoda jen, že Elizabeth nemohla svojí misi dokončit sama.
"Láska neuznává záměry, hranice, kontinenty ani přání."

všechny komentáře

Související novinky (1)

Závod s časem, Trnová královna a další knižní novinky (9. týden)

25.02.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Botanikova dcera v seznamech

ve Čtenářské výzvě15x