Neptunův syn

Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128573/big_neptunuv-syn-Tey-128573.jpg 4.6890

Bohové Olympu 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Son of Neptune, 2011

Kniha Neptunův syn

lukaskmn1

Naprosto geniální.

zirafinec

Skvělé pokračování skvělé série. Mně osobně se líbil více, než první díl, možná je to ale tím, že jedničku jsem četla mnohem déle.

Feliska764

(+ SPOILER) Hurá, Percy je zpátky! Sice nemá paměť, ale i tak je s ním zábava. Jak ho naštve Octavian, když mu sebere pandu :-)
Hazel a Frank mi jsou sympatičtější než Piper a Leo. Ale vážně je nutná ta etnická vyrovnanost? To máme indiánku Piper, hispánce Lea, kreolku Hazel a asiata Franka... A pak to zmiňované nucené párování, opravdu musí kyklop chodit s harpyjí?
A Percy je pro mě prostě třída, vůbec mě nezajímá, že podle Marta potřebuje Frankův smysl pro povinnost, on nakonec udělá, co je potřeba.

Beltrix
10.08.2021

Hurá! Percy je zpět. Tenhle díl mě bavil víc než ten předchozí, protože Percy je prostě skvělý. Ani Hazel a Frank nejsou špatní, ale nefunguje to tak dobře jako původní série, kde byl pouze Percy ten výjimečný a Annabeth s Groverem sice neměli extraúžasné schopnosti, ale dovedli si poradit jinak. Tady jsou superúžasní se supersmutnými životními příběhy všichni, a ztrácí to tak svou výjimečnost. Zatímco Percyho první výprava byla velmi svižná, tady působila skoro pomalu, především kvůli často zmiňovaným pauzám na jídlo a spánek, které sice chápu, ale rušily tempo příběhu. No a konec, respektive porážka nepřátel mi přišla příliš snadná, což je ale problémem skoro všech Riordanových knížek. Nepřátelé jsou popisováni jako takřka neporazitelní, ale nakonec je cesta k nim mnohem obtížnější než jejich samotná porážka. Z vedlejších postav musím zmínit Octaviána, který by se bezpochyby velmi přátelil s Dolores Umbridge, ale je opravdu dobře napsaný. A užila jsem si i Arése/Marse, kterému byl dán větší prostor.

voody99
07.07.2021

Je to díl od dílů stále lepší a lepší i když to nečtu poprvé.
Užívám jsi na maximum každou kapitolu ať v podání Percyho, Hazel nebo Franka. ♡♡

Lucka20
07.04.2021

Nemůžu si pomoct, ale zatím vše co jsem od tohoto spisovatele přečetla, jsem hltala jak malá holka.
První díl ukazoval co se dělo s Jasonem a táborem polokrevných, tento díl popisuje Percyho cestu za navrácení paměti.
Za mě určitě super, doporučuji. To co se člověk dozví o řecké a římské mytologii je také bezva.

kacaav
23.12.2020

POZOR TATO RECENZE MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Ani ve snu by mě nenapadlo že jsou dvě strany, Řím a Řecko, taky mám možnost nakouknout do tábora Jupiter (římského tábora polokrevných) ale štve mě to že Percy přijde o paměť. Taky
mi připadá dobré to že jsou tam nové postavy (Frank a Házel).Taky mi připadalo vtipné to jak Thanatos používá moderní zařízení.

DK197
06.12.2020

E-KNIHA: Bála jsem se exkurze do Říma, ale líbilo se mi to. Domnívám se, oba tábory mají pozitivní i negativní stránky a to je na tom skvělé. Líbí se mi všichni hrdinové. A také střídání vypravěče, což z předchozí série neznáme. Výprava skvělá, plná překvapení. Mám jen dvě drobné výtky - buď v tomto díle zapomněla naše trojice pořádně odpočívat, nebo už to tolik coby dospívající polobohové nepotřebují. A zdá se mi to, nebo má většina postav jedno společné? Pocity méněcennosti. Trošku ohrané. Jinak dobré jako vždy. Možná lepší, než předchozí série.