Krev polobohů

Krev polobohů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231182/bmid_krev-polobohu-y1Q-231182.jpg 5 785 116

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood of Olympus , 2014

Baubouka
24.04.2016 5 z 5

Za mě nejlepší díl série!! Zajímavé zápletky a rozzuzlení! Krásně promyšlené a úžasně napsané, konec byl naprosto úžasný a líbí se mi jak to spisovatel vymyslel s páry. Nejde popsat, vtip, láska a napětí dohromady je naprosto skvělé!! A je mi líto, že končí...

Byxy123
28.03.2016 5 z 5

Nenacházím slov. Prostě důstojné zakončení série. A zaslouženě 5 hvězd. Kdyby existovalo jako v Červeném trpaslíkovi, že si z paměti vymažu tyto knížky, tak bych to udělala, abych si je mohla přečíst znovu. :D

lenka1986
28.02.2016

skoda ze sa rick riordan nedrzal hesla predchadzajucej serie percy jackson ale dal sa na drahu hesla cim lepsi bozsky rodic tym aj lepsi polobozsky syn popripade dcera. myslim si ze percy by vela veci zvladol ako v pripade ked ho musel zachranovat, v morskej hladine pred jeho vlastnou nevlastnou setrou bozskeho povodu, syn boha dia jason. a podla mna ked percy travil na zaciatku serie bohov olympu u vlcice lupy svoj vicvik po tom co mu bohyna hera zobrala pamat mohol byt lepsie vycviceny nezaskodilo by keby mal hlavne lepsiu psychiku a hlavne co sa tyka ovladania vody. myslim ze vycvik u lupy mal by byt tvrdsi ako v tabore polokrvnych.

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

Michelle.1995
15.01.2016 5 z 5

Percy je prostě super- jeho postavu mám asi nejradši spolu s Annabeth. Líbí se mi jak je drzý i vůči bohům a je mu to jedno. Není to takovej ten vlezdoprdelka jako třeba Oktavián. Jen mi přijde takové divné, že celých pět dílů je plných nebezpečí, ale všichni to v pohodě přežijí. Je to pak spíš jako konec pohádky (ikdyž bych nadávala kdyby někdo umřel :D). Sérii si určitě časem přečtu znovu, Percyho jsem četla dvakrát :)

kendllajf
31.12.2015 5 z 5

Čtu teď tuhle knihu, a je mi líto, že to končí. Tato seríe je jedna z nejlepších a podle mně na ni nikdy nezapomenu.Budu na ni vzpomínat dlouho.Všichni mi zarostli do srdce jako kořeny:Od Pesyho přes Nica po Reynu. Kdyby autor napsal třeba životy každého hlavního hrdiny a pak by zase byla nějaká velká výzva. Konec je vždy nejblbější. jak jsem někdy teď psala kamarádce: POKUD JSI TUTO SÉRII NEČETL, SPOLU S PERSYM JACKONEM TAK JSI NEŽIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikol1324
25.12.2015 5 z 5

Bože můj já se tak strašně těším na další knihu, kde bude vystupovat Percy.!!!! :) Jinak tato kniha byla totálně úžasná a četla se jedním dechem.

Jano.
22.11.2015 4 z 5

Nedá sa povedať, že by ma to sklamalo, ale od konca som čakal trochu viac. Čo ja viem, možno niečo temnejšie. Prišlo mi to také trochu soft. Ale momenty to malo... San Juan, Orión, záverečná kapitola s Leom a Kalypsó... bolo vidieť, že hlavne na Nicovi si Riordan dáva záležať. :D Ale vzhľadom k tomu, že sa chystajú ďalšie dobrodružstvá s bohmi a polobohmi, nemôžem za tento koniec-nekoniec dať menej ako 4*.

warca
20.11.2015 4 z 5

Hezký konec, ale byla škoda, že vynechaly ty pohledy ostatních hrdinů a místo toho tisíckrát zopoakovali ty a samé. Je škoda, že je to konec, ale končilo to trochu, jako by kniha měla mít třeba nějaké pokračování.

La Fiera
10.11.2015 5 z 5

Velmi zdařílé zakončení série. Ačkoli některé věci byly očekávané, byly podané tak, že to člověku ani nevadilo.

lordik
10.11.2015 5 z 5

Na téhle knize mne zklamala jen jedna věc a to, že je poslední ze série.

noo.n.i.c.k
05.08.2015 5 z 5

To je přesně ten pocit: "Chci už konečně vědět, jak to celý dopadne, ale rozhodně nechci konec!" Já chci další dobrodružství Percyho, Annabeth, Jasona, Piper, Franka, Hazel a Lea.

Bookoholic
15.07.2015 4 z 5

Tato kniha mě zklamala. Možná je to tím, že jsem na ni dlouho čekala, a tak jsem měla příliš velká očekávání. Předešlé díly byly úžasné, proto jsem asi čekala, že závěrečný díl je předčí. Nejvíce mě zklamal konec. Celou sérii sbírám střípky plánů naši hrdinů, které jsou zakončeny něčím jako "pokud tuhle válku přežijeme". A teď, když už válka skončila... Prostě mi konec přišel zbytečně uspěchaný. Co Percy a Annabeth? Ještě na konci Hádova chrámu bych přísahala, že nás určitě čeká nějaké rozloučení, jenže on pro jistotu nenapíše ani jednu kapitolu z pohledu ani jednoho z nich. Kapitoly z pohledu Nicka a Reyny se mi sice líbily, ale není to taková paráda, že by mi nevadilo, že vynechal pohledy jiných postav.
Už jenom tím, že to je snad nejkratší díl.. Poslední díly sérii nebývají nadarmo nejrozsáhlejšími, má to něco do sebe. Pořád se nemohu zbavit dojmu, že Rick plánuje ještě něco připsat.

MisuleB
29.06.2015 4 z 5

Poté, co jsem přečetla 3. a 4. díl, které mě vážně nebavily, mě tahle závěrečná kniha dost překvapila. Zpočátku se mi do ní sice nechtělo, ale překvapivě rychle jsem byla vtáhnuta do děje. Je fakt, že kdyby se to zkrátilo na trilogii, nic by se tomu nestalo, protože mi přišlo, že v tomto díle se skoro nebojovalo, a to nemluvím o "boji" s Gaiou... Naopak jsem ocenila kapitoly z pohledu Nicka a Reyny, tyhle dva jsou opravdu skvělí. Jen škoda, že chyběly Percyho kapitoly...

Rubika
23.06.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem se až bála číst kvůli zakončení celého Percyho světa. Ale pokušení a zvědavost stejně zvítězili a tak již první den, kdy knihu měli u nás ve městě jsem ji utíkala koupit plná nedočkavosti. Na mě tam jako osud čekal poslední kus a tak jsem ho koupila a běžela domů. O víkendu dva dny po koupi jsem začala číst....
Nicovi a Reyniny kapitoly byli vážně super, zábavné a čtivé, klobouk dolů..;)
Ovšem to ostatní?
Ona neporazitelná Gaia, její děti mocní Giganti a jejich početná armáda nestvůr a otroků o které RR mluvil o nějaké zkáze světa, byla poražena jako banda panáčků během pouhých pěti minut. ;) ( Gaia byla poražena jedním polobohem během pár sekund.)
Strýček Rick udělal z Percyho a Annabeth neschopné křoví.... (Za což ho v duchu škrtím ještě teď...)
Během velké bitvy ani nikdo z Sedmi nepřišel o život. (Asi by si s Georgem R.R. Martinem nepodali ruce :D)
Trochu zbytečně zkažený konec podle mě.
Ale Percy Jackson jako první série, je sérií, která mi ukázala, že kniha, nejsou jen vázané papíry, musím dát 4 hvězdičky, protože je to pro mě taková moje srdcovka a série, na kterou nikdy nezapomenu. :)^^

zuzkailleova
15.06.2015 5 z 5

Musela jsem na tuhle knížku čekat rok, a když se ke mně dostala, bála jsem se jí číst. Přeci jen, zakončení pěti, vlastně deseti knížek (bereme-li v potaz i díly Percyho Jacksona)...
A to zakončení mě zklamalo.
Celá knížka byla parádní, skvěle se četla. Příběh jsem prožívala s postavami, naprosto mě to vtáhlo. Líbily se mi pohledy Nica a Reyny, tyhle postavy mám ráda a ocenila jsem, že je mohu poznat trochu víc. Zato mi tam chyběly pohledy Percyho a Annabeth, mých dvou nejoblíbenějších polobohů.
Konec byl ale o ničem, čekala jsem něco epického, ne tohle...
Přesto dávám pět hvězdiček, protože tuhle sérii prostě zbožňuju a Riordan je úžasný spisovatel.

natalie2171
30.05.2015 5 z 5

Uááááá!!! Před trochu delší dobou přečteno, ale stále mám všechno živě hlavě, proto bez žádných chyb dokážu knihu ohodnotit a pěkně probrat.
A je konec. 7 polobohů se objevilo, tak i odešli, ale co za sebou nechali! Celá série byla úžasná, 5. díl asi ze všech nejvíce. Sice stále stejné: Máme na to jen pár dnů nebo hodin atd. Silný šálek kávy, nemohla jsem od knihy zvednout oči, Leo byl opět úžasný, Nico a Reyna byli top a nerozlučná dvojka. Postrádala jsem kapitoly Percyho a Annabeth, ale je pravda, že za celou sérii měli kapitol dost a 4. díl byl spíše Percabeth kniha.
SPOILER Konec: Leo ty prostořeký idiote! Z jedné strany na 100% z drůhé: Oh! To je krásné!" Rick nám ukázal, jak se po jeho ukončuje poslední díl série. Opět nedokončeně. Myšlenek a názorů mám na tento konec hodně, doufám jen, že je to všechno správně a Leo se se svou společnicí ukáže v plné parádě zpět mezi lidi (polobohy). Ještě před absolutním koncem byl konec ve zlu. Čekala jsem možná víc potřebné síly k vynaložení toho, co se stalo. Matka Země - vzduch - šup a je konec. Jen tohle mi přišlo trochu zklamáním, protože kolik povyku u toho bylo.

Ale hodnocení to nezmění a já musím hodnotit 5 hvězdami! :) Kniha byla úžasným zakončením fenomenální série angl. překl. Heroes of Olympus a na tu budu vzpomínat hodně dlouho! :)

amellia
24.05.2015 5 z 5

Jedním slovem - BOMBA!!!!-
Moc se mi líbily hlášky Percyho a Lea....
Trošku mě mrzelo, že chyběly kapitoly Percyho a Annabeth...taky by mě na věc zajímal názor Hazel a Franka....a ....jen 459 stran???? WTF???? myslela jsem, že "poslední" díl bude nejdelší- počkat -co když má Rick v rukávu (jako Leo s Festusem-spoilerek- to s jeho smrtí) další eso-pokračování Bohů Olympu se 600-ti stranami a kapitoly se všemi hrdiny?
To by bylo fajn- přece jen myslím, že Krev polobohů byla nejlepší část série, možná i lepší než Znamení Athény....i když...začátku Znamení Athény se něco jen tak nevyrovná.
Pořád si myslíme, že je ten příběh vymyšlený?

marketka40
21.05.2015 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, ale mrzelo mě, že Percy buď zvracel a nebo byl někde jinde. A taky Annabeth vynechal. Jinak moc ke na kniha

9187
20.05.2015 5 z 5

Teda takhle užasnou knihu jsem ještě nečetl....Ale fakt lidi. Líbily se mi hlášky Lea a Gaia má to, co jí patřilo. zASLOUŽÍ SI VÍCE NEŽ 100 procent. A byla tam samá akce- to se mi líbilo. Kniha byla docela krátká. Já doufám, že Rick ještě někdy prekvapí.