Krev polobohů

Krev polobohů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231182/bmid_krev-polobohu-y1Q-231182.jpg 5 784 116

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood of Olympus , 2014

Ahmose
09.03.2018 5 z 5

Čítal som aj sériu Percy Jackson aj Bohovia Olympu a myslím ,že táto kniha je zo všetkých najlepšia. Celkovo je príbeh úžasný a výborne napísaný :-) nechýba napätie, človek sa aj z chuti zasmeje a dej sa hýbe nestojí na mieste. Myslím ,že na svoje si prídu všetci milovníci fantasy a dobrodružných príbehov :-) . Túto sériu jednoznačne odporúčam.

Smardik17
30.08.2017 5 z 5

Parádní zakončení další skvělé série. Nemohl jsem se odtrhnout. Příběh měl spád a pořád se něco dělo. Nejlepší z této knihy je, když se z Nica Di Angela stane terminátor a promění sebejistého Římana na ducha. To jsem zíral s otevřenou pusou. Paráda za mě 5z5! Teď na Apollonův pád!

svobonís
06.08.2017 5 z 5

Od poslední knihy této série jsem čekala něco víc, někdy to bylo na mě až moc zdlouhavé, ale přesto tahle kniha patří mezi mé nejoblíbenější a bylo mi moc líto, když jsem dočetla poslední stranu a uvědomila si, že všechna dobrodružství Percyho Jacksona a jeho přátel skončila.

Virginia257
05.08.2017 2 z 5

Serie obe pohodove citanie humor. Ale cim dalej tym len zdlhave natahovanie. Nic poriadne sa nestalo a vsetko dopadlo podla ocakavani.

makynka911
25.07.2017 4 z 5

Celá série se mi líbila, ale hvězdou je pro mě stále Percy Jackson. V těchto knihách mi přišly některé pasáže moc zdlouhavé, nudné, pořád se opakující. Jediné co mi přišlo naprosto úžasné a o čem by mohla být samostatná kniha: LEO. Toho kluka s tím jeho humorem miluji :) Ale na druhou stranu knih o řecké a římské mytologii je velmi málo a tato série patří mezi ty nejpovedenější :)

SarahRoyalAss
13.07.2017 5 z 5

To byla zase darda emocí... Celou dobu jsem čekala na konečnou válku s Gaiou. No, dočkala jsem se a zklamaná jsem nebyla. ♥♥♥ Knihu jsem dočítala ještě ve 3 ráno a chcechtala se jako pako, tak snad mi to sousedi nebudou mít za zlé.
Samotné čtení pro mě bylo i tak hrozně smutné, protože jsem věděla, že se blížím ke konci série. Ničeho ale na téhle sérii nelituji a vřele doporučuji!!

BlaniVan
20.04.2017 5 z 5

Strhující závěr celé série. Poslední kniha dokonale dotvářela všechny hrdiny, obzvlášť mě bavili pasáže věnované Nikovi. Jediné co mě mrzelo, že není další díl, ale tenhle můj oblíbený autor má ještě pár děl na které jsem nečetla a já se na ně těším...

Jane616
04.02.2017 5 z 5

Celou tuto sérii jsem si velice oblíbila. Dalo se zde najít mnoho příběhů z řecké i římské mytologie. A to ve vtipném a originálním podání Ricka Riordana. Tento poslední díl byl úžasný a konec se mi zdál velmi pěkně vyřešený (i když chvílemi to tak VŮBEC nevypadalo). Tuto knihu jsem nečetla poprvé a ani naposledy, protože tohle je jedna z knížek, ke kterým se ráda vracím a pokaždé v ní objevím něco, co mi minule uniklo.

maxx
30.01.2017 5 z 5

Poslední díl byl úžasný prostě mě tento žánr hrozně baví a vždy mě moc překvapí jak dej tak i mytologii v příběhu

janade
30.01.2017 5 z 5

Perfektní série stejně jako Percy Jackson. Celá série je napínavá a zábavná. Bohužel tento poslední díl mi přišel trochu uspěchaný a nekompletní.

TerkaHor
25.01.2017 3 z 5

Percy je Percy. A tohle rozhodně nebyl Percy :D

michelle06016
21.12.2016 5 z 5

Tato série společně s Percy Jacksonem je nejúžasnější a nejbombovnejší co jen existuje. Předčila u mě HP, HG, Nástroje smrti, Divergenci a dokince i Labyrint. Všechny postavy mi neskutečně přirostly k srdci. První jsem se bála, jaké to bude z pohledu jiných postav, ale všechny obavy hned zmizely s první stránkou. Celý příběh o Gaie a gigantech byl neskutečně napadity a hlavně to jak strýček Rick propojil řeckou a římskou mytologii. Strašně se mi i líbilo, jak se tam i objevila Kalypso, protože už v první sérii jsem si ji zamilovala. A asi jako pro všechny byl pro mě nejtěžší konec, u kterého jsem nemohla pochopit že už to absolutně skončilo. Proto dávám této knize a sérii 5*, protože si získala moje srdce

Deni136
04.11.2016 5 z 5

Tak to byla jízda! Knížku jsem přečetla během jednoho večera, i když jsem na sebe byla naštvaná, protože jsem si příběh chtěla užívat co nejdéle, ale to nešlo! Jsem strašlivě ráda, že jsem si sérii přečetla, protože o takovýhle zážitek jsem nemohla přijít! Rick mě nenechal spát a dokázal, že je to sakra dobrý spisovatel, jehož knihy si budu pamatovat ještě hodně dlouho! :D

Aja2001
15.10.2016 5 z 5

Tuhle sérii miluju, stejně jako tu předchozí. Ale ten konec.. Ten mě naštval. Připadal mi urychlený a kapánek otevřený. Taky mi v celé sérii chyběla ta stará hlavní sestava Percy, Annabeth, Grover, Thalia, Tyson a Nico. Naštěstí tam nechyběl humor (Hedge a jeho předělávky písniček a "posedlost smrtí" :D) a Nico tam narozdíl od Grovera nebo Tysona dostal větší prostor. Takže super série, ale něco mi tam chybělo. :/

helusa2
18.09.2016 4 z 5

Tak mám za sebou celou sérii... Upřímně jsem se celkem těšila, až to dočtu - to nemyslim zle... Jen už jsem to prostě chtěla dočíst. Na konci jsem si pobrečela, pěkné to bylo... Ale stejně si neodpustím trošku kritiky ;-)
S každý dílem této série se mi zápasy a souboje hrdinů zdály více a více fantastičtější, až tedy příliš... V tomto posledním díle už mi na mysl přicházely stále častěji vtipy o Chuckovi Norrisovi :-D O to víc mě pobavilo jméno novorozeněte z příběhu :-D
Zřejmě to autor psal s jakousi nadsázkou, ale více "opravdovosti" by mi osobně sedělo víc - kacířsky říkám, že i za cenu oběti na některém z životů...
Celkově jsem ale za celou sérii ráda. Tento poslední díl se mi z ní líbil asi nejvíce.

Ewilka
23.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Hrozně mě mrzí, že jsem tuto sérii dočetla.

IvankaM
11.07.2016 5 z 5

Knihu jsem zavírala s těžkým srdcem, jako každou poslední. Neuvěřitelně nádherný konec, který mi vehnal slzy do očí. Kniha nepostrádala humor. Nejvíce, jako vždy, oceňuji autorovu schopnost, že každá kapitola, psaná z pohledu jiné osoby je uplně jiná, jak ta předchozí. Z těch stránek je cítit osobnost postavy. Je to umění. Mrzí mě, že nevím co bude dál. Ale vše se má ukončit v nejlepším a to se autorovi povedlo :)

dadako
27.06.2016 4 z 5

Série to byla pěkná, ale poslední dvě knihy mi přišli jako by se stále vše opakovalo dokola.
1. Objeví se nestvůra nebo nestvůry.
2. Vymyslí se plán.
3. Něco je špatně.
4. Nakonec je přes všechny potíže nějaký bůh nebo polobůh ze všeho vyseká. Nebo je to jejich nově objevená nadpřirozená vlastnost, která je silnější než moc Gigantů.
Série to byla pěkná a happyendy mám rád, ale tohle je moc přeslazený, asi jako americká snídaně s litry javorového sirupu a kily másla.
I když jsem to četl rád, jsem ještě radši, že není kniha s číslem 11.

Fingolfin
25.05.2016 2 z 5

SPOILER: Tuto knihu jsem musel hodnotit pouze 3 hvězdičkami, protože jsem byl velmi zklamán nejenom závěrem knihy, ale i celkovým průběhem. Celou knihu udržovaly naživu pouze Leovy občasné vtípky a kapitoly Reyna/Nico. Myslím že stejně jako ostatním mi chyběly kapitoly Percyho a Annabeth...celou knihu byli něco jako přítěž pro ostatní, ať už například když Percyho zachraňoval Jason na dně oceánu nebo Piper s Annabeth v tom jakýmsi chrámu(nevzpomenu si co to bylo). Dost absurdní mi přišlo uživení Gaii.. krev z nosu.... sice jsem fanoušek Percyho a Annabeth, tak bych i překousnul kdyby zemřeli v boji jako velcí hrdinové... Ale ne, Gaia se musí probudit kapkou krve z nosu. Nakonec je ale všechno v pořádku protože tam naběhne Piper s svýma zkušenostma v boji(šermovala asi týden...) a sama zvládne skupinu asu 30 gigantů #ezmode. Ale pokračujme dále: gaia, 1000x horší než Kronos, je poražena asi za minutu za pomocí nedobrovolné oběti Oktaviána.. možná mě zkazilo čtení hry o trůny a podobných knížek, ale takovejhle happyend mě vážně nas*al. Jason, Piper, Hazel ani Frank umřít nemohli, na to jsou moc ''nezkušení'' ale Percy,Annabeth a Nico klidně mohli. Bylo by to sice smutný ale odpovídalo by to vážnosti situace... trošku jsem se tady rozepsal ale nedalo mi to a doufám, že mé myšlenkové pochody pochopíte. Zdar

P-man
06.05.2016 5 z 5

Podle mého nejlepší díl série, jen ten konec se na můj vkus až moc uspěchal. Rozhodně by se z toho dalo vytřískat více :| 9/10 - za ten konec