Blaho a jiné povídky

Soubor 17 povídek anglické spisovatelky novozélandského původu čerpá motivově převážně z jejích vlastních zážitků s úsilím o zpodobení života v jeho všedních projevech. Svazek obsahuje všechny povídky ze sbírky Blaho z roku 1920 a tři povídky ze sbírky Trochu dětinské z roku 1924. Předmluvou a vysvětlivkami opatřil Aloys Skoumal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68988/big_blaho-a-jine-povidky-x0g-68988.jpg 3.88

Kniha Blaho a jiné povídky

Medicka19
18.02.2019

Skvělé napsané, jemné a překvapivě mnohovrstevné povídky. Vykresluji krásně i dobu začátku 20.stol.
Blaho je nejlepší z nich.

JasmínaK
06.10.2018

soubor povídek, které mi svou empatií připomínaly prózy Virginie Woolfové nebo Tennessee Williamse.

Sparkling
20.05.2016

Pro mě málo vykreslené postavy. Přestože je to kniha povídek, myslím si, že i na pár stránkách se o různých postavách dá nepřímo zjistit mnoho, to mi v knize chybělo. Některé povídky jsou lepší, některé mi přišly vyloženě hloupé a povrchní.

Oophaga
06.02.2013

Čiré blaho rozbujelé subjektivity okouzlené vlastním hlasem. Impresionistická sprška vjemů prolínajících se ze znovu poprvé spatřených jednotlivostí popisovaného světa až do zjitřeného nitra postav, které většinou nevědí, co chtějí, ale touhou jim puká srdeční ostění. Návrat intenzity nepojmenovatelných emocí a probuzení zdánlivě obyčejných věcí k nebývalé životnosti. Přiznávám naprosté a úplné opojení.