Blaho a jiné povídky

Blaho a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68988/bmid_blaho-a-jine-povidky-x0g-68988.jpg 4 11 5

Soubor 17 povídek anglické spisovatelky novozélandského původu čerpá motivově převážně z jejích vlastních zážitků s úsilím o zpodobení života v jeho všedních projevech. Svazek obsahuje všechny povídky ze sbírky Blaho z roku 1920 a tři povídky ze sbírky Trochu dětinské z roku 1924. Předmluvou a vysvětlivkami opatřil Aloys Skoumal.... celý text

newtory
18.10.2021 3 z 5

S Virginiou Woolf sa to nedá porovnávať, jediné čo majú spoločné je doba v ktorej žili, pohlavie, povolanie...etc.
Katherine sa veľmi snaží zachytiť atmosféru (to jej celkom ide) ale na príbeh sa už nedostáva (bez-príbehovosť síce pristane Raymondovi Carverovi, ale on si to môže dovoliť).
Ale páči sa mi dobový opis sociálneho prostredia, vzťahov, (že vraj práva menšín) to by sa progresívci "poprskali" .
Suma sumárum, tri slabé hviezdy.

Medicka19
18.02.2019 5 z 5

Skvělé napsané, jemné a překvapivě mnohovrstevné povídky. Vykresluji krásně i dobu začátku 20.stol.
Blaho je nejlepší z nich.

JasmínaK
06.10.2018 5 z 5

soubor povídek, které mi svou empatií připomínaly prózy Virginie Woolfové nebo Tennessee Williamse.

Sparkling
20.05.2016 3 z 5

Pro mě málo vykreslené postavy. Přestože je to kniha povídek, myslím si, že i na pár stránkách se o různých postavách dá nepřímo zjistit mnoho, to mi v knize chybělo. Některé povídky jsou lepší, některé mi přišly vyloženě hloupé a povrchní.

Oophaga
06.02.2013 5 z 5

Čiré blaho rozbujelé subjektivity okouzlené vlastním hlasem. Impresionistická sprška vjemů prolínajících se ze znovu poprvé spatřených jednotlivostí popisovaného světa až do zjitřeného nitra postav, které většinou nevědí, co chtějí, ale touhou jim puká srdeční ostění. Návrat intenzity nepojmenovatelných emocí a probuzení zdánlivě obyčejných věcí k nebývalé životnosti. Přiznávám naprosté a úplné opojení.

anglická literatura výbor z díla

Část díla

1952  77%Zahradní slavnost
1958  80%Blaho a jiné povídky
2013  100%Nerozvážna cesta a iné poviedky
1938  100%Duje vítr

Kniha Blaho a jiné povídky je v