Bird Box

Bird Box https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430829/bmid_bird-box-7Xf-430829.jpg 4 786 238

Bird Box série

Malorie sleduje silnici před sebou. Snaží se dojet do bezpečí. Nesmí se rozhlédnout. Jediný pohled by ji mohl stát život. Tam venku totiž žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Ublíží svým blízkým. Ublíží sám sobě. Malorie vzhlíží od volantu, vidí domy s okny zakrytými dekami nebo dřevem. Ruku si klade na břicho, ve kterém roste nový život. Je sama. Její sestra je mrtvá. Její rodiče jsou mrtví. Nemá nikoho. Existuje vůbec to místo, to útočiště, které hledá? Napravo se něco pohne, a ona to zahlédne koutkem oka. Nedívá se na to. Zavírá pravé oko. Pták přeletí příliš nízko, málem narazí do čelního skla. Malorie zakřičí, zavře obě oči a otevře je. Když to udělá, zahlédne ulici, kterou hledá. 273 Shillingham. Zavírá oči a dupe na brzdy. Vystupuje, opatrně jde tam, kde si myslí, že jsou vchodové dveře. Má pravdu. Pouští kufr na verandu, osahává cihly, nachází zvonek. Zvoní. Nejdřív žádná odpověď. Začíná si zoufat. Možná to je konec. Jela tak daleko - odvážila se do světa - pro nic? Znovu zvoní na zvonek. A pak znovu. Znovu. Žádná odpověď. Zoufale buší do dveří…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Bird Box , 2014

esterkucerova
01.06.2020 5 z 5

Perfektní.
Už Malermanovo věnování na první stránce mě chytlo za srdce.
První jsem viděla film a jsem moc ráda, že knižní předloha se od toho filmového zpracování v mnoha směrech liší a já tak nevěděla úplně doslova co se bude dít.
Kniha si drží opravdu vysoký standard napětí a na čtenáře celou dobu dýchá zoufalství, bezmoc a strach protkaný láskou, soudržností a nadějí.
Vážně se jedná o moc hezký příběh a doufám, že bude další díl, kde bude vysvětlen trochu blíže život vedlejších postav, hlavně to Garyho náhle zmizení je pro mě jeden velký otazník.
Samotný blíže nevysvětlený popis "zla" mi nevadí vůbec, naopak se mi líbí, že Malerman nechal na svých čtenářích, aby si pod tím každý představil tu svou nejhorší noční můru a umocnil tak pocit nekonečného strachu.
5/5*

jankaander
26.05.2020 5 z 5

Jsem rada, že jsem dočetla, a opět se vracim k detektivkam.......

peterkovasona
17.05.2020 5 z 5

Tak tohle jsem absolutně neočekávala. WAU

lucie5197
17.05.2020 4 z 5

Je to jedna z knížek na kterou se těšíte a nejraději byste ji dali za jedno odpoledne, rozhodně napínavá se zajímavým příběhem, tím že není ani moc dlouhá, tak nehrozí žádné nudnější pasáže, alespon já se nenudila. Film jsem ještě neviděla, ale určitě mrknu. Menší výtka, že jsem celou knihu doufala v nějaké větší odtajnění těch bytostí a důvodu toho všeho.. nebo alespon co se stalo Garymu. I tak jsem ale spokojená.

a.k
16.05.2020 5 z 5

Celá myšlenka příběhu je tak triviální, až je geniální. Tam venku číhá "něco", ale kdo to spatří, zemře. Tak moc byste chtěli vědět, co se za zavřenýma očima hlavní hrdinky děje, ale víte, že když oči otevře, zemře. A to přeci nechcete. Čím víc je čtenář zvědavější, tím to je pro něho větší nervák. Já jsem zvědavá moc. Takže za mě to "něco" bylo nervy drásající peklo.

mona.benny
15.05.2020

(SPOILER) Tak právě dočteno, příběh jeste doznívá v hlavě.Musim říct,že dlouho mě kniha takhle nechytla. Slyšela jsem že je film na námět knihy,knihu jsem hned objednala. Film mě teprve čeká. Během čtení,které probíhalo mezi 21-22h,až děti usnuly, jsem se bála jít i na WC nebo napít. Pěkně napsané, žádné omacky okolo, konec rozpoluplny .... smutný a zároveň šťastný. Fandila jsem Tomovi, Julesovi a samozřejmě Viktorovi. Slza neukapla,jen jsem ke konci četla s otevřenou pusou a proklínala toho (nevím jaké slušné výstižné slovo napsat) Dona. Nevím zda bude nějaké pokračování knihy?! Ale už tam nebude Tom :-/ Pro ty co mají rádi hororové knihy je tato jako dělaná.

blackoutzuzi
14.05.2020 3 z 5

Jelikož jsem viděla nejdřív film a pak až četla knížku, líbil se mi více film. Nemůžu si pomoct, možná, kdybych příběh znala nejdřív v knižní podobě a až poté viděla film, měla bych to jinak :D

Nunynka
13.05.2020 5 z 5

Kniha u které mě bylo tak hrozně smutno a hrozně mě bolelo na duši. Vůbec nevím jak to mám popsat. Na konci mě i slza ukápla
Tyto knihy nevyhledavam,ale když mi ji kamarádka půjčovala s tím,že si ji prostě musím přečíst,tak jsem neotalela a musím říct,že ve mě bude dlouho doznivat.

Tereziee
12.05.2020 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha s originálním námětem. Místy člověku přejede mráz po zádech. Docela bych ocenila i pokračování. Určitě se mrknu na filmové provedení.

Seabeast
11.05.2020 3 z 5

Bird Box jsem si chtěl před shlédutím filmu nejdřív přečíst, abych měl to správné porovnání s knihou. Jak to tak většinou bývá, tak obecně jsou knihy lepší než film. Jen výjimka potvrzuje pravidlo. I přes poměrně kladné hodnocení této knihy mě bohužel příběh tolik nesebral. Paralelní dějová linka se mi líbila, ale samotné podání příběhu bylo zkrátka dlouho nezáživné. Kniha mě zhruba do tři čtvrtiny nechávala chladnou a až poté mě začala bavit. K postavám jsem si nijak moc vztah nedokázal vybudovat (jsou ploché) a sloh mi přišel až příliš plytký s nijak zajímavými dialogy okolo. Za mě slabší průměr, co neurazí, ale ani nenadchne.

Nikusha
10.05.2020 4 z 5

Krátké úderné kapitoly, četba hezky plyne a udržuje napětí. Nicméně něco mi tomu chybělo. Možná odhalení toho, co jsou vlastně ty "zrůdy". Ale zase to, že člověk donutil svou fantazii si něco pod tou zrůdou představit.. těžko říct. Asi pak kouknu na film.

het2
03.05.2020 3 z 5

Tak já nevím. Možná je chyba, že jsem jako první viděl film (který se mi líbil, rozhodně má spád a je mnohem víc "survival"), ale knížka mi přišla utahaná a místy mne ani moc nebavila. Na druhou stranu ten nápad je dobrý, Malerman umí psát, některé pasáže jsou napínavé a děsivé. Jen si zkuste na chvíli zavřít oči a představit si, že tam venku je něco hrozivého. Schválně, jak dlouho vydržíte je neotevřít? Na druhou stranu je třeba říct, že postavy jsou ploché - Julese a Felixe jsem za celou dobu nedokázal rozeznat (jasně jeden má psa, tím končíme), Cherryl se liší jen tím, že je to žena, obě děti plní v příběhu pouze roli chodících naslouchátek:). Nějakou identitu má vlastně jen Malorie a Tom, Don a Garry. A pak je tam ono tajemství, to, co číhá venku, co vaší mysl během okamžiku roztrhá na tisíc kousků a nezbyde nic než šílenství. A to tajemství je tajemné, neúprosné a nutí Vás přemýšlet. O tom žádná. Bohužel ale jen tak první polovinu knihy, pak se stane spíše otravným, protože začínáte tušit, že o jeho podstatě se nic nedozvíte. Většinou mi to nevadí, mám rád nepochopitelné a neuchopitelné, aby to ale fungovalo je potřeba autora s jasnou vizí. A já se nemůžu ubránit pocitu, že tu prostě Malerman nemá, že on sám neví... a ta jeho bezradnost je tam prostě na řadě míst až příliš patrná.

PrinceznaKolobe
03.05.2020 5 z 5

Vdechla jsem tento příběh jako malinu a nemohla přestat číst. Velké doporučení.

Zuzizuzi
02.05.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Jamra
01.05.2020 4 z 5

Čtivý, chytlavý příběh, děj hezky plyne a postupně odkrývá celou situaci. Nemůžu se ale zbavit pocitu vykradení snímku Tiché místo, který mi podle filmu připadal lepší a to filmy bývají naopak horší. Tady na mě film ještě čeká...

Monni
27.04.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jdním dechem. Byla super a prostě nepustila. Kniha mi ležela v knihovně už celkem dlouho a jelikož mě chytla krize, tak jsem po ní sáhla a doufala, že se do ní začtu. Naprosto mě chytla a určitě se k ní zase někdy vrátím. Těšila jsem se i na film, ale po shlédnutí traileru jsem na vážkách jestli si ho mám vůbec pustit. Bude naprosto překopané. Přitom si myslím, že zrovna tuhle knihu by nebylo vůbec potřeba ve filmové podobě tak překopat. Nepřišo mi tam nic tak složitého. Knihu můžu jedině doporučit. Jsem z ní nadšená a budu ji všude doporučovat.

lucie1099
24.04.2020 5 z 5

Perfektní napínavé čtení, knihu jsem prostě musela číst dál, nemohla jsem přestat

Lucie311
24.04.2020 4 z 5

Kniha je opravdu dobrá. Dobře se četla, nenudila. Chvilkama jsem ani nedýchala.

kachnat
24.04.2020 5 z 5

Fantasy, postapo… Nevím, kam konkrétně bych knihu zařadila. Ale za jeden večer jsme ji zhltla. Skvěle napsaná, nepustí Vás. Má 2 časové linie, popisuje strach z toho, co se děje, soudržnost lidí, brutalitu neznámého. Malorie, hlavní postava, má strach, ale dokáže přežít a vychovávat 2 děti tak, aby přežili všichni.…..
Navíc teď, v době koronavirové krize, je to jako být přímo v ději, přestože to není totéž.

MaKolar
23.04.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetl téměř na jeden zátah. Neustále Vás nutí číst dál. Skvěle napsané a velmi čtivé.