Bird Box

Bird Box https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430829/bmid_bird-box-7Xf-430829.jpg 4 788 238

Bird Box série

Malorie sleduje silnici před sebou. Snaží se dojet do bezpečí. Nesmí se rozhlédnout. Jediný pohled by ji mohl stát život. Tam venku totiž žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Ublíží svým blízkým. Ublíží sám sobě. Malorie vzhlíží od volantu, vidí domy s okny zakrytými dekami nebo dřevem. Ruku si klade na břicho, ve kterém roste nový život. Je sama. Její sestra je mrtvá. Její rodiče jsou mrtví. Nemá nikoho. Existuje vůbec to místo, to útočiště, které hledá? Napravo se něco pohne, a ona to zahlédne koutkem oka. Nedívá se na to. Zavírá pravé oko. Pták přeletí příliš nízko, málem narazí do čelního skla. Malorie zakřičí, zavře obě oči a otevře je. Když to udělá, zahlédne ulici, kterou hledá. 273 Shillingham. Zavírá oči a dupe na brzdy. Vystupuje, opatrně jde tam, kde si myslí, že jsou vchodové dveře. Má pravdu. Pouští kufr na verandu, osahává cihly, nachází zvonek. Zvoní. Nejdřív žádná odpověď. Začíná si zoufat. Možná to je konec. Jela tak daleko - odvážila se do světa - pro nic? Znovu zvoní na zvonek. A pak znovu. Znovu. Žádná odpověď. Zoufale buší do dveří…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Bird Box , 2014

Lennyette
21.04.2020 5 z 5

Nejsem buhvi jaky čtenář, ale tohle jsem přečetla během dvou dnů. Kniha se mi strašně líbila, byla ohromně čtivá, ani chvíli mě nenudila. Bylo super nahlížet do minulosti, která se vám pomalu odkrývá až dojdete do současnosti.
Ze samého nadšení jsem se ještě tentyž den, co jsem dočetla knihu, podívala na film, který byl pro mě velkým zklamáním. Divím se, jak ho tu všichni chválí. Mě se teda ani zdaleka tak nedotknul, jako kniha. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou první kniha a ne film.

Baru2803
21.04.2020 5 z 5

•BIRD BOX•
Neotvírej oči!
Kniha plná nečekaných zvratů, která vás v napětí udrží až do konce. A způsobí to, že se budete bát se podívat z okna. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Kniha, která ve mně zanechala tolik pocitů a myšlenek. Hlavně myšlenku, že v tomto dystopickém světě, se objevit nechcete.
Zrak je dar.
Kniha se dvěmi příběhovými liniemi.
•PŘÍTOMNOST•
Malorie se svými dvěmi dětmi, pádluje na řece do bezpečí. Je tam někde to bezpečné útočiště? Děvče a Chlapec jsou její uši.
•MINULOST•
Těhotná Malorie se ocitá v nejhorším čase, kdy se světem šíří strach a panika, že něco tam venku je. Něco tam venku je. Neotvírej oči! Lidé zakrývají okna a izolují se před světem. Bezpečí? Pouze tehdy, když udržíš venku oči zavřené.
,,Jsem dobrá matka?"
Malorie, jsi ta nejlepší. Perfektně si svoje děti vychovala. Teda řekněme spíš vycvičila.
5☆/ 5☆

Reniee
20.04.2020 4 z 5

Zajímavý příběh a musím říct, že jsem se u čtení trochu bála. Ale jako skoro pokaždé, zůstalo po přečtení spousta nezodpovezenych otázek.

alena2408
16.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla vážně pecka! Napínavé, čtivé, snad i uvěřitelné. Určite stojí za přečteni.

michaela.22
07.04.2020 5 z 5

Málo knih mě dokázalo vtáhnout do děje hned na prvních stranách a tato je jednou z nich. Po celou dobu se napětí knihy stupňuje a až do samého konce příběhu nemáte tušení, jak to dopadne. Velice zajímavá myšlenka života lidí, kteří musí žít téměř poslepu, jen aby se nestali obětí sebe sama nebo jiných lidí, kteří se zblázní z reality, která na ně číhá mimo domovy. I když má kniha přes 300 stran, přečetla jsem ji během jediného dne. Rozhodně mohu doporučit.

Nunee
06.04.2020 4 z 5

Opravdu velmi dobře se mi tato kniha četla, začala jsem s ní, když u nás začala koronavirová krize a jak je zmíněno v předchozím komentáři, nešlo se vyhnout připodobnění...a shodou okolností jsem v jiném stavu jako hlavní hrdinka :-) o to zajímavější to pro mě byl zážitek :-D
Ale po přečtení se prostě nedostavil žádný dozvuk, ikdyž napínavá atmosféra knihy by se dala krájet, prostě nic....dočteno, uzavřeno. Proto nemohu za sebe dát plný počet *
Pár dní po přečtení jsem shlédla i film a tam se tedy nedostavilo nic ani během dění...no, to je jen vsuvka pro ty, co by chtěli dát filmu přednost - kniha je mnohem, mnohem lepší ;-)

TerkaM
04.04.2020 5 z 5

Vynikající survival horor. :) Knihu jsem četla již před nějakou dobou, ale když si na ni vzpomenu za současné situace, trochu mě mrazí, jak mi připadá podobná... celý svět nosí pásku přes oči, protože se bojí neznámého zla - celá republika nosí roušku z obavy z koronaviru. Jo, nedá mi to, musela jsem tu knihu připodobnit k aktuální situaci. Každopádně se mi to líbilo a já až do konce neměla nejmenší tušení, jak tohle může skončit.

Chtěla jsem, aby hlavní hrdinka odhodila pásku a podívala se na svět, ale zároveň jsem se hrozně bála toho, co uvidí. Co mě tedy zklamalo, byl konec, ale podle mého zjištění by měl vyjít ještě druhý díl, tak snad se v něm všechno vysvětlí. No, a jsem hrozně zvědavá na film podle této knihy. :)

michaela3618
04.04.2020 4 z 5

Kdyz me kniha zaujme prectu ji za dva vecery. Bohuzel tato me sklamala a cetla jsem ji snad 4 dny. Cekala jsem od knihy trochu vice po vsech recenzi. Ale je pravda, ze kazdy mame jine naroky. Kniha je, ale velice napinava az do zaverecneho konce.

Ridley
25.03.2020 5 z 5

Přecteno za den a půl a to jen proto, že musím dopoledne vařit a dohlížet na školu svých dětí...viděla jsem film a byl super a tak jsem byla zvědava na knihu. I když jsem věděla o čem to je a jak to dopadne, tak jsem byla napnutá a nutilo mě to číst dál. Ale asi teď po ní nesahejte...když jsme zavření doma....

SlečnaKnížka
11.03.2020 3 z 5

Velmi napínavé čtení, tak bych to asi shrnula. Neřekla bych, že to byl úplný horor, nějak jsem se u čtení nebála, lhala bych ovšem, kdybych tvrdila, že jsem nebyla napjatá jak struna. Příběh apokalyptického světa z pohledu matky, která bojuje o lepší zítřek pro své dvě děti v sobě má cosi mrazivého. Vyprávění v současnosti se střídá s retrospektivou. Obojí do sebe tak plynule navazovalo, že příběh plynul úplně hladce a tudíž se i dobře četl. Zajímavé pojetí oněch "tvorů", kteří nebyli vlastně nijak popsáni, dával větší prostor čtenářově představivosti. To vše se mi líbilo. Jenom jsem popravdě moc nepochopila, proč své děti neoslovuje jmény. To oslovení chlapče a děvče mi přišlo pro matku trochu neosobní. Ale to je asi jediná výtka. Jinak kniha super a jsem celkem zvědavá na další díl.

rilajaan
08.03.2020 5 z 5

Kniha mě chytla a nepustila. Moc se mi líbilo střídaní současnosti a minulosti, kdy jste vlastně věděli nebo minimálně tušili, že se stalo něco hrozného, ale co? Musela jsem číst a číst. Možná konec byl trošku moc otevřený, než jsem čekala.

Zlatinka.Emilly
07.03.2020 4 z 5

Fakt dobrý námět, který čtenáře doslova vtáhne do starého domu a stane se tak součástí skupiny lidí, kteří se snaží přežít něco, čemu vůbec nerozumí. Je to horor, takže příběh nebudu pitvat, ale pár připomínek bych stejně měla. Dá se se zavázanýma očima, důkladně zavázanýma, jet autem? Dá se projít městem a trefit zpátky na výchozí místo? Dá se tak rychle zapomenout na to, že někde leží zmučená těla našich blízkých? Jak je možné, že Garrymu nic neublížilo? Asi není v pořádku hledat na tyto otázky odpovědi. Kniha mě pobavila, možná i něčím poučila, jejím nedostatkem však je, že v prologu či dovětku nebyl odhalen zdroj katastrofy.

cori
23.02.2020 3 z 5

Celkem komorní horor, v němž sledujeme matku s dvěma malými dětmi plout po řece a v retrospektivě osud skupiny lidí uzavřených v jednom domě ve světě, v němž musíte mít zavřené nebo zakryté oči při kontaktu s venkem, abyste se nenakazili šílenstvím, má originální téma. Jen si nedokážu představit, že by matka vydržela být s zavřená čtyři roky v jednom domě s dětmi, aniž by se zbláznila sama od sebe.

Zuzvil
23.02.2020 4 z 5

Marně přemýšlím, kdy naposledy (a zda vůbec) jsem četla takový hororový typ knihy...Knížka mě pohltila hned od začátku, netradiční téma, strašidelné, děsivé a hlavně představitelné (teda alespoň pro mě). Závěr knihy bych si uměla představit i jinak, ale nevadí mi, prostor pro přemýšlení je dán a to je vždycky dobře. Brzy má být i druhý díl - tak jsem hooodně zvědavá. Samozřejmě se podívám i na stejnojmenný film. Kdo chce trošku vystoupit ze své čtení rutiny? Hurá do této knížky. Knížka má spád, napětí, nutí vás k velké představivosti, které se až samy bojíte. Za mě jasných 4,5*

Monty196
22.02.2020 4 z 5

Miluji knihy a filmy o konci světa. Kniha byla parádní od první stránky, stále jsem chtěla číst a číst. Trošku mě mrzí, že nebyla delší. Měla jsem ji přečtenou až moc rychle.
Jinak děj se stále vyvíjej a hezky ubíhal, nikde se autor moc dlouho nepozastavil. Nevím jestli to bylo právě tímto, ale za celou dobu jsem si nedokázala udělat vztah k hlavní hrdince. Ani jsem ji nemilovala a ani nenáviděla, byla mi trošku jedno což je škoda.

Hned po přečtení jsem sáhla po filmu, který byl také moc fajn, i když hodně osekaný dějově což je klasika, ale myslím si, že měl snad i lepší konec :)

Jane333
21.02.2020 5 z 5

Asi po třech stránkách jsem si říkala, že tohle číst nebudu, protože to vypadá, jako pěkná blbost a najednou byla půlnoc a já pořád četla. Dlouho mě takhle žádná knížka nechytla, že jsem nemohla vyloženě odtrhnout.

Marley_Kid
13.02.2020 5 z 5

Tak, ako ma uchvátila kniha, ma naštval film, veľmi :D
Kniha mala svoju špecifickú atmosféru, človek si to vie presne predstaviť (a zároveň nechce). Síce niektoré veci sa dajú predpokladať dopredu a ako čitateľ nechcete, aby sa stali, nakoniec je tam tá divná vlna adrenalínu, keď sa napokon stanú. Tom bol skvelá postava, o to viac ma naštvalo, ako jeho vzťah k hlavnej postave pokazili vo filme. Ale tento komentár je o knihe, nie o filme, a kniha super. Ono napokon, kniha býva vo väčšine prípadov lepšia ako film...

(Oh a strašne rád by som sa dozvedel, ako to naozaj vyzerá... akurát už z princípu myšlienky knihy to nie je možné, škoda :/ )

michaela.97
10.02.2020 5 z 5

Někdy před rokem jsem viděla film, hned jak vyšel. Byl skvělej, i když mi v něm něco málo chybělo. Ovšem knížka, ta nepostrádala vůbec nic. Přečetla jsem ji jedním dechem a hltala každou stránku. Bála jsem se, byla napnutá a to i přesto, že jsem si matně vybavila, o čem vlastně obsahově je. Nenudila jsem se ani chvilku. Rozhodně doporučuju lidem, co se rádi bojí a přitom třeba úplně nemusí hororový příběhy. I když. Tenhle příběh je snad ještě děsivější, protože se může klidně stát - a já se svou fantazií jsem se do děje i postav hodně vciťovala a bude mi ještě dlouho trvat, než se oklepu!

anez66
04.02.2020 5 z 5

Dokonalost. Napětí od začátku do konce. Bez slz to nešlo. Dlouho se mi nestalo, že mě kniha tolik zranila a zanechala ve mně tolik pocitů.

Kočičáci
04.02.2020 5 z 5

Jéžiši, to bylo tak napínavé!!! Skvěle zachycená atmosféra! Střídání dvou časových rovin vás udržuje neustále ve střehu, kniha se jen velmi těžko odkládá. Linie odehrávající se v domě, se mi líbila trochu víc, protože byla mírně napínavější než plavba veslicí po řece, ale i tu jsem tlačila očima, aby se dostala co nejdříve do cíle. Líbilo se mi to nezosobnění tajemných bytostí-tvorů, fantazie mi jela na plné obrátky.
BIRD BOX prostě TOP!
Těším se na Malorie!