Biomanželka

Koupit

Nový humoristický román od Michala Viewegha je volně inspirován životem Michala Viewegha a jeho rodiny. "Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost," říká dula, vypravěčka nové knihy Michala Viewegha Biomanželka. Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu nejpopulárnějšího českého spisovatele. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický." Kniha vychází 27. 9. 2010...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45145/biomanzelka-45145.jpg 2.9844
Romány, Literatura česká
Vydáno, Druhé město

Kniha Biomanželka

Abroš

Oddechové čtení plné zoufalství aktéra.Jaké si to uděláš takové to máš.Mít doma takovou vědmu,tak už to mám asi odsezené nebo odvisené:-)Místy jsem se docela bavil.Má jediná Vieweghovka a taky poslední.Radši jeho filmy

Arturo.Bandini
02.12.2019

V rámci průzkumu Vieweghovy odpadové tvorby jsem si zapůjčil Melouch a Biomanžel(k)y. Melouch za 1*, u Biomanželky jsem skončil na straně 23. Číst dál, na to už jsem opravdu neměl nervy. Biomanžela tak radši ani neotevřu a zkusím "lepšího" Viewegha poznat četbou Vybíjené či Účastníků zájezdu.

Alena_S
02.12.2019

Měl-li to být humoristický román, tak nezabral. Nejsem náročný čtenář, ale tohle tak 2,5.
Jednak v dule nevidím žádnou logiku - udělat ji vypravěčkou, budiž, ale že by u nich sedm let bydlela, jak v gotickém románu šílená ex na půdě??
A hlavně mě to bolelo za Mojmíra, co ten chudák zkusil...

jprst
28.11.2019

Jsem prostě nepoučitelný, už několikrát jsem si řekl, již nikdy nic od tohoto autora. Nedržel jsem se toho, což byla u tohoto "díla"zase chyba. Ale jednu hvězdu dám za dobře odvedené "řemeslo".

Mirin1349
18.09.2019

Vieweghovu tvorbu nemám ráda (hodně mírně řečeno) a že jsem se historicky opravdu snažila mu tu šanci dát. Ať už knižní nebo filmová podoba prostě není pro mě. Přesto jsem se sebemrskačsky rozhodla Biomanželku přečíst. Důvod byl prostý, celé to bio-eko-organicko-feministické hnutí, které za poslední roky nabírá na obrátkách mi přijde směšné a děsivé zároveň. Sice se může zdát, že je to v příběhu vyhnané do absurdna, ale ve většině případů to k realitě nemá daleko. Vypravěčka, která nás prováděla celým příběhem, byla příšerná, Hedvika – biomanželka směšná a nesnesitelná a manžel Mojmír byl v mých očích chudák s nekonečnou trpělivostí a snahou se se všemi novými situacemi vyrovnat. Hrozně dobře napsané a bohužel velmi aktuální.

Zaarashi
07.09.2019

Ten pocit, když se nepoučíte z předchozích děl, a tak stále čekáte a čekáte, až se začne něco dít. Spoiler. Nezačne.

Taralcielle
27.08.2019

Jedna z nejslabších od Viewegha, kterého jinak opravdu můžu. Nezaujala, nudila, horko těžko jsem jí dočetla...

Nikčos
27.08.2019

Vyloženě oddychovka, od které jsem čekala jenom to, že vyplní čas, než si z knihovny donesu zas něco "hutného". Musím ale říct, že se to četlo dobře. I když Mojmír něco hodně přeháněl, tak nějak jsem mu v jeho pocitech rozuměla. Po pár stránkách vadilo i mně, že s nimi žije a "hudruje" jim do života dula.